300 fabrika polemiğinde bir açıklamada Nejat Koçer’den….Muhalefetin acınası durumu

300 fabrika polemiğinde bir açıklamada Nejat Koçer’den….Muhalefetin acınası durumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen 300 fabrika ile ilgili polemik bitmiyor. Söz konusu açılış Türkiye gündemine otururken, Gaziantepli siyasetçilerde topa girdi. Ak Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, “Gaziantep Sanayisinin başarısını gölgelemek isteyenleri ve var olanı yok sayma isteğinde olanları ibretle izliyoruz. Alkışlanacak yatırımları görmemeye çalışmak acınası bir durumdur” dedi.


Gaziantep’te geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen resmi açılışı 300 fabrikanın ilişkin tartışmalar sürüyor. Basın mensupları ile birlikte il protokolünün katılımıyla Gaziantep 5.OSB’ye düzenlenen gezinin ardından Ak Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Gaziantep'te açılışı yapılan 300 fabrika ile ilgili Twitter hesabından paylaşım yaptı.
Koçer, “Gaziantep Sanayisinin başarısını gölgelemek isteyenleri ve var olanı yok sayma isteğinde olanları ibretle izliyoruz. Alkışlanacak yatırımları görmemeye çalışmak acınası bir durumdur. Projesi olmayanlar yatırım hayali kuramayanlar Gaziantep’in bu büyük başarısını yok sayamazlar. İsteyen herkesi yeni yatırımları yerinde görebileceği organize sanayi bölgelerimize davet ediyoruz. Türkiye’ye örnek bir başarı hikayesi ortaya çıkaran 5 OSB’de toplam 1.100 tesiste 210.000 istihdam ve 7,5 milyar dolar ihracat gerçekleştiren sanayicilerimizle gurur duyuyoruz” dedi.


Mehmet Torun
1.10.2020

Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler