ADA KOLEJİ’NDEN REKOR BAŞARI

Özel Ada Ortaokulu’ndan mezun olan 67 öğrenciden 57’si Liselere Giriş Sınavı ile öğrenci alan okullara yerleşti.
ADA KOLEJİ’NDEN REKOR BAŞARI

Özel Ada Ortaokulu’ndan mezun olan 67 öğrenciden 57’si Liselere Giriş Sınavı ile öğrenci alan okullara yerleşti. Ada Koleji’nden mezun olan 67 öğrenciden yüzde 46’sı Anadolu Liselerine yerleşirken, yüzde 33’ü ise Fen Liselerine yerleşti.

Özel Ada Ortaokulu, kurulduğu günden bu yana başarılarını artırarak sürdürüyor. Başarılı eğitim kadrosu, nitelikli ve bilimsel eğitim programları ile öğrencileri hayata hazırlayan Özel Ada Ortaokulu’ndan 2017-2018 Eğitim yılında mezun olan 67 öğrenciden 57’si Liseler Giriş sınavı ile nitelikli okullara yerleşti. Mezun öğrencilerin yüzde 46’sı Anadolu Liselerine yerleşirken, yüzde 33’ü ise Fen Lisesini kazandı. Eğitimde kaliteyi ve başarıyı hedef alan ve öğrencilerini bu motto ile yetiştiren Özel Ada Ortaokullarında başarılı çalışmalar, 2018-2019 Eğitim Yılında da sürecek.

GURUR TABLOSU

Özel Ada Ortaokulu, var olduğu andan itibaren öğrencilerinin bireysel güçlerini keşfetme ve onların birey olma bilincini geliştirmek adına adımlar atmıştır. Öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda gelişimlerini desteklemek, her sınıf düzeyinde tam öğrenme yaklaşımına dayalı öğrenci merkezli eğitim modelini uygulamak, onların yaratıcı ve sorgulayıcı düşünme becerileri kazanmalarına destek olmak, rehberlik ve danışmanlık hizmetleri ile öğrencilerimizin etkili öğrenme ve verimli ders çalışma alışkanlıkları kazanmasını sağlamak, öğrenme eksikliği belirlenmiş çocuklarımıza bire bir öğretim ve etüt programı ile destek vermek, etkili bir okul-aile işbirliği ile öğrencilerin akademik ve ruhsal gelişimlerini güçlendirmek, çocuklarımıza yıl boyunca uygulamış olduğumuz yoğun ders programları, etütler, LGS sınavları ve Türkiye geneli deneme sınavları, soru çözüm saatleri, okul bünyesinde uygulanan yatılı-yatısız eğitim kamplarımız bu zorlu süreçte gereken tüm desteği sağlayarak bizleri bugünkü gurur tablosuna ulaştırmıştır. Eğitim süreci çeşitli maraton koşularından oluşuyor. Maraton koşularına katılıp derece almak isteyen bir sporcuyu düşünelim. Bu başarı için güçlü bir antrenöre ve onu motive edecek güçlü bir enerjiye ihtiyaç duyacaktır. Bizler bu maratona 14 Ağustos 2017’de hazırlanmaya başlamıştık.”

GELECEĞİNİZİ GÜÇLÜ ELLERE EMANET EDİN

2017-2018 eğitim-öğretim yılında ortaokul bölümümüzden 67 öğrencimizi mezun ettik. Sınav sisteminde meydana gelen değişiklikler ile kafası karışan öğrencilerimiz ve velilerimiz endişeli bir süreç geçirdi. TEOG sınavı yerine gelen LGS ile binlerce öğrenci mevcut çalışma şekillerinin, görmüş oldukları soru tiplerinin yetersiz geleceğini düşünmeye başladı. Çünkü artık bilmek yetmeyecekti. Artık bildiğini yorumlamak da önem kazanmıştı. Bu gerginliği çatımızın altında bulunan çocuklarımız ve değerli velilerimiz de yaşadı. Deneyimli kadromuz ile açıklanan tüm yenilikleri takip edip anında uygulama yoluna girdik. En sonunda da 8. sınıf öğrencilerimizin; görünce tanıyabilecekleri, endişesiz karşılaşabilecekleri bir sınav sistemi içine girmelerini sağladık.”


REHBERİNİZİ DOĞRU SEÇİN

TEOG sınavının yerini LGS’ye bıraktığı zamanda akademik destek dışında rehberlik alanında da desteğe ihtiyaç duyan öğrencilerimizin hep yanında bulunduk: ‘Rehberlik ve Kariyer Planlama’ çerçevesinde haftada bir saat öğrencilerimiz ile psikolojik danışmanımızı bir araya getirildi. Sınav sürecinin en sağlıklı biçimde yürütülmesi için anne-baba tutumları ve gelişim döneminin getirmiş olduğu yeniliklerle ilgili çalışmalar yürütüldü. İlgi ve ihtiyaçların ortaya çıkmasına rehberlikte bulunan çeşitli envanterler uygulanarak öğrencilerimiz için farklı pencereleri aralamak ve ailelerimizi bu konularda bilgilendirmek amaçlandı. Akademik Benlik Kavrama Ölçeği sonuçlarını öğrencilerimiz ile paylaşarak mesleki açıdan hedefler geliştirmelerini sağladık. Bireysel danışmanlık yapılarak sınav kaygısının kritik eşik düzeyini geçmemesi sağlandı. Motivasyon çalışmaları için “dramaya” başvuruldu. Grup hâlinde yapılan çalışmalar ile öğrencilerimizin öz güven ve öz yeterlilik alanlarında ergenliğin getirmiş olduğu içe kapanıklığın kırılması sağlandı. Kaygı ile baş etme teknikleri küçük antrenmanlarla sunuldu. Nefes egzersizi ile sakinleşme ve kas gevşeme hareketleri ile strese karşı savunma mekanizması geliştirildi. Sınav sistemi ile ilgili atılmış olan her yeni adım öğrenci arkadaşlarımıza rehberlik servisimizce aktarıldı.

“ADA ORTAOKULU, VELİLERİN VE ÖĞRENCİLERİN YANINDA YER ALDI”

Ada Okulları Genel Müdürü Gaffari Bayrın, “Gaziantep’te adından çok fazla söz ettiren Özel Ada Ortaokulu kendine yakışır bir biçimde alnının akıyla bu süreci tamamladı. Öğrencilerimizin güven duygusu, ailelerin vicdani rahatlığı oldukça önem arz etmektedir. Özel Ada Ortaokulu güçlü yönetimi, deneyime sahip ve dinamizme açık öğretmen kadrosu ile bu zorlu yolculukta tüm öğrencilerinin ve velilerinin yanında yer aldı. Yollarına fener tutarak güzel başarılara imza atmasını sağladı” ifadelerine yer verdi.


Haber Merkezi
17.08.2018

Yorum yap

Diğer Haberler