Bu rektör farklı rektör

Nihat Hatipoğlu’ndan Gönül Seferberliği kampanyası 5 bin TL destek
Bu rektör farklı rektör


Gaziantep Valiliği öncülüğünde başlatılan ve tüm şehri kapsamına alan Gönül Seferberliği ‘ne bir destek de Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’ndan geldi. Hatipoğlu kampanyaya 5 bin TL bağışlayarak destek verdi. Rektör Hatipoğlu, Gaziantep Valisi Davut Gül’ün önderliğinde sürdürülen gönül seferberliğine katkı sağlayarak vatandaşların takdirini kazandı.
Gaziantep Valiliği tarafından yürütülen gönül seferberliği kampanyasına destekler tüm hızıyla sürüyor. Gaziantep Valiliği öncülüğünde, belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları ile STK'lar başta olmak üzere tüm şehrin destek verdiği Gönül Seferberliği kampanyası tüm hızıyla devam ediyor. Belediyelerin İş dünyasının, STK’ların desteklerinden sonra şimdi de bürokratlarda destek vermeye devam ediyor.

HATİPOĞLU’NDAN 5 BİN TL DESTEK

Rektörlük görevinden aldığı maaşı öğrencilere burs olarak veren Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Gaziantep Valiliği tarafından yürütülen gönül seferberliği kampanyasına da 5 bin TL bağışta bulunarak destek verdi.

NİHAT HATİPOĞLU NELER YAPIYOR?

Gaziantep Valiliğinin düzenlemiş olduğu Kalbe Dokun Gönül Kazan Gönül Seferberliğine Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu da katıldı, Öğrencilerine burs vermesiyle bilinen Rektör, 5000 TL bağış yaptı. Hatipoğlu, yolluklarını ve uçak biletlerinin tamamını kendi karşılıyor. Üniversiteden herhangi bir harcırah almıyor. Üniversiteye öğretim üyesi alımlarında tamamen ihtiyaca yönelik hareket ediyor ve ayrıca mevcut üniversitelerinde çalışmak istemeyen akademik ve idari yapıya GİBTÜ ‘da çalışma fırsatı veriyor.

ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞIYLA TAKDİR KAZANIYOR

Geçtiğimiz günlerde toplam 15 temizlik ve güvenlik personel alım ilanına çıkıldı. İşçi alımlarını noter huzurunda kura yöntemi ile yapıldı ve kurayı, adaylara çektirdi. Hatipoğlu, öğrencilerine burs veriyor. Kaynağı olmayan ve iftiraya dayanan hiçbir söylentiye kulak vermiyor. Her türlü bilimsel faaliyeti sonuna kadar destekliyor. Bütün mesaisini üniversiteyi büyütmeye ve ülkemizin geleceğine ve gelişmesine katkı sunacak gençler yetiştirmeye adıyor.


Mehmet Torun
30.03.2020


Yorum yap

Diğer Haberler