İkinci ailem

AK Parti Gaziantep teşkilatında kongre heyecanı yaşanıyor
İkinci ailem

 

AK Parti Gaziantep Olağan İl Kongresi'nin 3 Şubat'ta Karataş Spor Merkezi'nde düzenleneceği bildirildi.  İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci, parti binasındaki basın toplantısında, parti bayrağını daha yukarılara asmak için çaba gösterdiklerini söyledi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de, AK Parti’nin kendisinin çok özel ikinci ailesi olduğunu söyledi. Şahin, “Benim bir çekirdek ailem var, bir de Ak Parti ailem var. Ak Parti benim ikinci ailem, Ben burada olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

AK Parti Gaziantep Teşkilatı’nın 3 Şubat’ta gerçekleşecek il kongresinde yeniden aday gösterilen mevcut Başkan Eyup Özkeçeci, milletvekilleri, belediye başkanları ile basın toplantısı düzenledi.  Partililerin yoğun katılım gösterdiği toplantıda konuşan Özkeçeci, 2023 seçimlerinde AK Parti bayrağını en üste çıkaracağını belirterek, “3 Şubat'a vakit var. Partimize rekor başvuru var. İnternet ve sosyal medya üzerinden partimize katılım sağlanıyor” dedi.

AK Parti Gaziantep teşkilatında kongre heyecanı yaşanıyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı kongre 3 Şubat’ta gerçekleşecek. Kongre öncesi  AK Parti İl Başkanı Eyup Özkeçeci, basın toplantısı düzenledi.

MİLLETVEKİLLERİ VE BELEDİYE BAŞKANLARI DA KATILDI

İl binasında düzenlenen toplantıya, AK Parti Gaziantep milletvekillerinden Mehmet Sait Kirazoğlu, Mehmet Erdoğan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile parti ve teşkilat üyeleri katıldı.

ÖZKEÇECİ: “PARTİMİZE REKOR BAŞVURU VAR”

AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı için 3. döneme hazırlanan Özkeçeci, görev süresi boyunca teşkilatla başarıdan başarıya koştuklarını söyledi. 6 büyük seçim geçirdiklerini anlatan Özkeçeci, “Bütün seçimlerde de milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımızın katkısıyla başarıya ulaştık. Gaziantep AK Partimizin bayrağını her zaman en yukarıya taşımıştır. Bu teşkilat 15 Temmuz ihtilali de gördü. Hepsinden alnının akıyla başarıyla geçti. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle bu görev şahsıma yeniden tevdi edildi. İnşallah 2023 seçimlerine bu ekip Gaziantep ve AK Parti bayrağını en yukarıya asacaktır” dedi.

“GAZİANTEP’E YAKIŞIR BİR EKİP OLACAK”

“Kadınlarımız, gençlerimiz teşkilatın isimsiz kahramanlarıdır” diyen Özkeçeci, şöyle devam etti: “Kadın kolları hane hane gezerek partimizi anlatıyorlar. Teşkilatımızla omuz omuza çalıştık, bundan sonra da dava ruhuyla çalışmaya devam edeceğiz. Kongremiz de Gaziantep’e yakışır bir ekip olacak. Şu anda rekor bir başvurumuz var. Partimize ciddi bir teveccüh var. İl yönetim kurulu olmak isteyenlerin başvuruları bundan sonra da alınmaya devam edilecek.”

KONGRE 3 ŞUBAT’TA

Burada bir konuşma yapan Özkeçeci, parti bayrağını daha yukarılara asmak için çaba gösterdiklerini söyledi. Kongreleri demokrasi bayramı olarak gördüklerini ifade eden Özkeçeci, "Öncelikle çalışmalarından dolayı tüm milletvekili, belediye başkanları ve teşkilat üyelerine teşekkür ediyorum. 3 Şubat'a vakit var. Partimize rekor başvuru var. İnternet ve sosyal medya üzerinden partimize katılım sağlanıyor. Yeni seçilecek tüm arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum." dedi.

Kongre hazırlıklarının son hızla devam ettiğini ifade eden Özkeçeci, kongrenin 3 Şubat'ta Karataş Spor Merkezi'nde yapılacağını kaydetti.

BAKBAK: “CUMHURBAŞKANIMIZA LAYIK OLMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Özkeçeci’nin ardından konuşan Milletvekili Derya Bakbak ise, “19 yıldır çok büyük mücadeleler verdik. Gaziantep teşkilatı çok çalışkan. Cumhurbaşkanımıza layık olmak için çalışıyoruz. Güçlü komutanların arkasında güçlü askerler vardır. Bizim Gaziantep teşkilatı da böyle bir teşkilat. 2 dönemdir İl Başkanımız Eyup Özkeçeci ile devam ettik. Yine devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Yolumuz uzun hedefimiz büyük” diye konuştu.

KOÇER: “BİZ BÜYÜK BİR EKİBİZ”

Eyup Özkeçeci’ye başarılar dileyen Milletvekili Nejat Koçer de, şunları söyledi: “Biz büyük bir ekibiz, takımız. Bu takım birlikte başarmak için yola çıkan bir ekip. Yaptığımız her işte birlik ve beraberlik içerisinde yürüyoruz. İl yönetimine rekor bir başvurunun olması çok önemli. İktidar olan bir partinin tekrar iktidar yürüyüşü açısından bu teveccüh çok anlamlı. Gaziantep için 3 şubat bir milat olacak. 2023 hedefine ilerlediğimiz bu yolda çok daha büyük işlere imza atacağız. Şehrimizin her tarafı şantiye gibi. Hizmetlerimiz devam edecek. Gaziantep Türkiye’de yükselen bir değer.”

KİRAZOĞLU: “SİZİNLE YÜRÜDÜĞÜMÜZ İÇİN ŞEREF DUYUYORUZ”

Sait Kirazoğlu ise şunları aktardı: “AK Teşkilatımızın ak kadrolarının birlik ve beraberlik içerisinde omuz omuza yürüyen dava anlayışıyla Eyüp Başkanımız ve ekibine yeni dönemde başarılar diliyorum. AK Parti teşkilatları sadece bu şehrin bu ülkenin değil dünyanın kaderini değiştirecek bir liderin arkasında yürüyor. Biz sizinle yürüyoruz, sizinle yürüdüğümüz için şeref duyuyoruz.”

ŞAHİN: “AK PARTİ BENİM İKİNCİ ÖZEL AİLEM”

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise  AK Parti’nin kendisinin çok özel ikinci ailesi olduğunu söyledi. Şahin, “AK Parti ailesinin içinde olmak, kurucu olmak, yaklaşık 20 yıllık bu serüvene tanıklık etmek benim için çok özel. Mahalle temsilcisinden çaycısına çok özel bir ailenin mensubuyuz. Cumhurbaşkanımız liderliğinde hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diye yola çıktığımızda, çok önemli bir tohum atıldı. Biz böyle bir aileyiz. O gün atılan tohumlar öyle büyük bir ormana dönüştü ki, büyük dünya resminde artık yalnızca AK Parti Gaziantep ailesi değiliz. Gönül coğrafyamızda yeni bir dünya kuruluyor. Yaşatanlar ve öldürenler, iyiler ve kötüler dünyasında yaşatanları temsil eden, iyilikte yarışan bir liderimiz var” ifadelerini kullandı.

“BİZİM KONGRELERİMİZ DÜĞÜNDÜR, ŞÖLENDİR”

“Bizim kongrelerimiz çatışma, yarışma, yok etme kongreleri değildir” diyen Şahin, AK Parti kongrelerinin düğün ve şölen olduğunu söyledi: “Milletin derdiyle dertlenenleri bulmak, içeriği yenilemek isteyenlerin sürecidir. Bizim kongrelerimizde başkanlarımız liderimizdir. İl başkanı kolay yetişmiyor. 2001 yılında kurucu olduğumuzda Eyüp başkanımız o zaman kuruculardandı. Siyaset, adam kazanma, çözüm üretme sanatıdır. Ama siyaset aynı zamanda güven ve uyum yolculuğudur. Bu çatı, bu başkan bu testten geçmiştir. Zaman zaman farklı yol ve yöntemlerimiz olabilir ama söz konusu partiyse, şehirse, milletse canımızı veririz. Başımızda böyle güçlü bir teşkilat olduğu sürece ulaşamayacağımız hiçbir hedef, kavuşamayacağımız hiçbir yolculuk yoktur. İnandığın yolda yürü diyoruz. Kız kardeşlerimizin, annelerimizin duası, Asım’ın neslinin dik duruşu var. İnandığımız yolda yürüdüğümüz zaman, çocuklarımız bizim çektiğimiz çileyi çekmeyecek. Her 10 yılda darbe gören bir Türkiye’den vesayetten kurtulan bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Çoğu gitti azı kaldı. 2023 çok önemli, 2023 yarın. 2023’te Cumhurbaşkanımızı güçlü zaferle yoluna devam ettirdiğimiz zaman, haklının güçlü olduğu bir dünyayı kurmuş olacağız.”

TAHMAZOĞLU: “BAŞARILAR DİLİYORUM”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da şunları söyledi: “14 Ağustos 2001 tarihinde milletimiz tarafından kurulan AK Partimiz, girdiği ilk seçimde 2002 yılında tek başına iktidara geldi. Gerek hükümette gerek yerelde yaklaşık 19 yıldan bu yana aralıksız şekilde de iktidarlığını sürdürüyor. Bu milletimizle olan gönül bağımızın bir göstergesidir. 19 yıldan beri gece gündüz demeden Cumhurbaşkanımız önderliğinde AK Parti hükümetleri, bakanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, teşkilatlarımız halkın ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyor. Bu gönülden gelince yapılabilecek bir çalışma. Dolayısıyla vatandaşlarımız için her türlü alanda, eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, adalette çalışmalar yapılıyor. Yerelde hizmetler ve eserler ortaya konuyor. Teşkilatlarımız bu konuda verdiği destek çok kıymetli. Unvanımız ne olursa olsun, bu milletin bir neferi olmak büyük şeref.  İl başkanımız iki dönemdir il başkanlığı görevini yürütüyor. İnşallah önümüzdeki dönemde de Cumhurbaşkanımızın da tensipleri ile adayımız. 3 Şubat’ta yapılacak kongremizde başarılar diliyorum.”

FADILOĞLU: “DÜNYANIN EN BÜYÜK SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN BİRİSİYİZ”

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, burada yaptığı konuşmada, şunları aktardı: “Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da AK Parti iktidarı mazlumların sesi olmaya devam edecek. Bu iş bir başına olan bir iş değil. Mahalle temsilcisinden başlayıp genel başkanına kadar uzayan bu güçlü dava arkadaşlığı çerçevesinde oluşan bir organizasyon mevcut. Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisiyiz. Allah’a şükür kurulduğu günden bu güne milletin hayat standardını yukarıya çıkarmak adına hem hükümet nezdinde hem yere anlayış noktasında en üst seviyede hizmet veriliyor. Bizim derdimiz milletin derdiyle dertlenmek. Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle yeniden aday gösterilen Eyüp başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Görev yapmış olduğu sürede seçim çalışmalarında her kademeden arkadaşımız taşın altına elini değil gövdesini koydu.”

 


Mehmet Torun
25.01.2021


Yorum yap

Diğer Haberler