OSB’ye çoktan tanı merkezi kurulmalıydı

Menderes Karaduman’dan Koronavirüsle mücadelede alınan tedbirlerle ilgili açıklama geldi.
OSB’ye çoktan tanı  merkezi kurulmalıydı

Gaziantep İl Genel Meclisi'nin son başkanı Ak Partili Menderes Karaduman, Gaziantep’te her geçen gün artan KOVİD-19 vaka sayısıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Karaduman, “Gaziantep genelinde maske takmak zorunlu hale getirilmeli. Lokal uygulamalar maalesef yetersiz kalıyor. Şehrin kalabalık iş merkezindeki insanlar tüm kente dağıldıklarında lokal önlemler anlamını yitiriyor. Sanayi bölgelerine çoktan tanı merkezleri kurulmalıydı.” dedi. 

Koronavirüsle mücadelede alınan tedbirler büyük şehirlerde vaka sayılarının düşmesini sağlarken Gaziantep’te vaka sayıları alarm vermeye başladı. Koronavirüs vakaların artışında Organize Sanayi Bölgesi başrol oynuyor. OSB’de faaliyet gösteren firmalar arasında şu ana kadar 49 işletmede koronavirüs vakaları tespit edilirken, OSB’deki toplam vaka sayısı ise 118 olarak açıklandı. Bunun yanı sıra tüm uyarılara rağmen sokaklar, caddeler kalabalıktan geçilmiyor. Gaziantep'te bugüne kadar 11 bin test yapıldı. Vakalar ise bine dayandı.

UYARILARI DİKKATE ALAN YOK!

Gaziantep'te birçok vatandaş, mağazaların bulunduğu Karagöz ve Gaziler caddelerinde yoğunluk oluşturuyor. Maskesiz girişlere izin verilmeyen caddelerde vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymaması dikkat çekiyor. Kentin birçok noktasında polisler vatandaşları sosyal mesafe kuralına uymaları ve evde kalmalarına yönelik anonslar yaparak uyarıyor ama uyarıları dikkate alan pek olmuyor.

OSB’YE ÇOKTAN TANI MERKEZİ KURULMALIYDI

Gaziantep İl Genel Meclisi'nin son başkanı Ak Partili Menderes Karaduman, Gaziantep’te her geçen gün artan KOVİD-19 vaka sayısıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunarak önerilerini dile getirdi. Karaduman, sosyal medyadan şu ifadelere yer verdi: “Gaziantep genelinde maske takmak zorunlu hale getirilmeli. Lokal uygulamalar maalesef yetersiz kalıyor. Şehrin kalabalık iş merkezindeki insanlar tüm kente dağıldıklarında lokal önlemler anlamını yitiriyor. Sayın valimizin çabalarına tüm halkımız duyarlılıkla destek vermesi lazım. Virüs riskini azaltmak için önlemler belli. Belki birçok kişi sahaya çıkamıyor ama devletimizin ve sağlık bakanlığımızın aldığı tedbirler alkışı hak ediyor. Yüzbinlerle kişin çalıştığı sanayi bölgelerine çoktan tanı merkezleri kurulmalıydı. İşçi fabrikalara girmeden önce bu merkezlerde gerekli kontroller yapılarak insan yoğunluğunun çok olduğu işletmelere alınmalıydı. Devletimiz her zaman olduğu gibi üzerine düşeni yaparken bizler de aynı duyarlılıkla mücadele etmeliyiz…”


Mehmet Torun
14.05.2020


Yorum yap

Diğer Haberler