4 yeni OSB kurulacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan sürpriz ziyaret
4 yeni OSB kurulacak

Gaziantep Valisi Davut Gül, Şahinbey Bölgesi’ne kurulacak yeni Organize Sanayi Bölgesi’nin müjdesini verdi. Vali Gül, yeni kurulacak olan Şahinbey OSB’nin 17 milyon metrekare büyüklüğünde olacağını ve yatırım yapmak isteyenlerin 22 Ocak tarihine kadar Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Gaziantep OSB’ye taleplerini iletmelerini istedi. Sosyal medya hesapları üzerinden gelen soruları  da yanıtlayan Vali Gül, “Burası Polateli OSB değil! Polateli OSB işlemlerini Kilis Valiliği takip etmektedir. Şahinbey OSB’nin Gaziantep sınırlarında müstakil bir OSB olarak kuruluş süreci başlamıştır.  Gaziantep sanayisinin geleceğini planlayarak 4 yeni OSB kurulacaktır” şeklinde ifade etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, geçtiğimiz hafta sonu Gaziantep’e geldi. Sürpriz ziyaret gerçekleştiren Bakan Varank, Gaziantepli sanayicilerle bir araya geldi. Yapılan toplantıda Şahinbey Organize Sanayi Bölgesi gündeme geldi. Toplantıdan Şahinbey OSB’nin kuruluşu ile ilgili olumlu karar çıktı.

7’NCİ OSB KURULACAK

Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgelerinden biri olan Gaziantep OSB, her geçen büyümeye devam ediyor. 5 Organize Sanayi Bölgesi’nin bulunduğu Gaziantep’te Kilis ile ortak yürütülen Polateli-Şahinbey OSB’de çalışmalar devam ederken, Gaziantep’e yeni bir OSB’nin kurulacağı duyuruldu.

TALEPLER İÇİN SON GÜN 22 OCAK

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep için yeni bir OSB’nin kurulacağını duyurdu. Yeni OSB’ye ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Gül, “17 Milyon metrekare büyüklüğünde alana kurulacak Şahinbey OSB için ön talep toplanmaya başlandı. Yatırım yapmak isteyenler 22 Ocak tarihine kadar Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Gaziantep OSB’ye taleplerini iletsin lütfen. Gaziantep Üretecek, Türkiye Büyüyecek” ifadelerini kullandı.

BAKAN VARANK, GAZİANTEPLİ İŞADAMLARI İLE BULUŞTU

Vali Gül’ün açıklamaların ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, geçtiğimiz hafta sonu Gaziantep’e geldi. Sürpriz ziyaret gerçekleştiren Bakan Varank, Gaziantepli sanayicilerle bir araya geldi. Yapılan toplantıda Şahinbey Organize Sanayi Bölgesi gündeme geldi. Toplantıdan Şahinbey OSB’nin kuruluşu ile ilgili olumlu karar çıktı.

TOPLANTIYA KİMLER KATILDI?

Bakan Varank, Gaziantep’e iner inmez ayağının tozuyla Sanayicilerle toplantıda buluşarak, yürütülen ve planlanan projeler hakkında bilgi alış verişinde bulundu. Bakan Varank’ın yaptığı toplantıya Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, Derya Bakbak, Müslüm Yüksel, M.Sait Kirazoğlu, MHP Gaziantep milletvekilleri Sermet Atay,  Muhittin Taşdoğan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, MHP İl Başkanı Cahit Çıkmaz, GSO Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu GSO Başkanı Adnan Ünverdi,GTO Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, OSB Başkanı Cengiz Şimşek katıldı. Gaziantep Divan Otel’de yapılan toplantıda Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gaziantep protokolü ve sanayicilerle yürütülen planlanan çalışmalar, projeler hakkında istişarede bulundu.

İŞ DÜNYASINDAN TALEP TOPLANACAK

Gerçekleştirilen toplantının ardından Gaziantep Valiliğinden duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda, “Türkiye’nin 3. Büyük ilçesi olan Şahinbey ilçe sınırları içerisinde yeni bir organize sanayi bölgesi kurulması için ön talep çalışması başlamıştır. Organize Sanayi Bölgesi kurulması istenilen bölge 17 Milyon metrekare alana sahip ve Cevizli Mahallesi, Çimenli Mahallesi ve Mülk Mahallesinde bulunan belirli parselleri içermektedir.   Söz konusu alanla ilgili olarak istekli sanayiciler tarafından talep formlarının doldurulup 22 Ocak 2021 tarihine kadar Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası ve Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na teslim edilmesi gerekmektedir” ifadeleri yer aldı.

GTO ÜYELERİNE DUYURU YAPTI

GTO’da üyelerine yaptığı çağrıda şu ifadelere yer verdi: “T.C Gaziantep Valiliği tarafından Şahinbey ilçesi sınırları içerisinde yeni bir Organize Sanayi Bölgesi kurulması amacıyla yatırımcılardan ön talep toplama çalışması başlatılmıştır. Organize Sanayi Bölgesi kurulması planlanan alanın mülkiyeti hazineye ait olup Cevizli, Çimenli ve Mülk mahallesinde bulunan belirli parselleri içermektedir. Kurulması planlanan Organize Sanayi Bölgesi için talepte bulunmak isteyen üyelerimizin ekteki dilekçeyi ve ön talep formunu doldurarak 22 Ocak 2021, Cuma saat 12.00’a kadar [email protected] e-posta adresi üzerinden tarafımıza iletmelerini önemle rica ederiz.”

 


Mehmet Torun
18.01.2021


Yorum yap

Diğer Haberler