Bir garip devir teslim

CHP Şahinbey Örgütü’nde kongre tarihlerinin açıklanmasının ardından görevden alınan İlçe Başkanı Uğur Özpolat’ın yerine atanan Zeki Gürsel düzenlenen törenle görevi devraldı
Bir garip devir teslim

CHP Şahinbey Örgütü’nde kongre tarihlerinin açıklanmasının ardından görevden alınan İlçe Başkanı Uğur Özpolat’ın yerine atanan Zeki Gürsel düzenlenen törenle görevi devraldı. Özpolat’ın antidemokratik bir şekilde görevde alındığı gerekçesiyle katılmadığı törende, bazı gazeteciler de kendilerine çekim yapılacak alan bırakılmamasını  protesto ederek toplantıyı terk etti.

ÖZPOLAT KATILMADI

İlçe binasında düzenlenen törende Uğur Özpolat’ın katılmaması dikkat çekti. Geçtiğimiz hafta görevden alınmasının ardından İl Yönetimine yönelik ağır eleştirilerde bulunan Özpolat ve yönetimi törene katılmadı. Özpolat’ın antidemokratik bir biçimde görevden alındığını gerekçesiyle toplantıya katılmadığı öğrenildi. Özpolat’ın yerine devir teslim töreninde sayman Ahmer Sever görevi Zeki Gürsel’e devretti.

GÜRSEL’İN AÇIKLAMALARI İSE KAFALARDA SORU İŞARETİ YARATTI

İlçe binasında düzenlenen törene Uğur Özpolat katılmazken, bazı meclis üyeleri ve partililer katıldı. Toplantıya yoğun bir katılım sağlayan partililerin yeni Başkan Zeki Gürsel’den, delege sözü aldığı iddia edildi. Törende açıklamalarda bulunana Zeki Gürsel’in açıklamaları ise kafalarda soru işareti yarattı.

CHP Şahinbey Örgütü’nün yeni Başkanı Zeki Gürsel, açıklamasında şunları kaydetti: “Siyaset bir yaşa biçimidir. Siyaset sorumluluktur. Siyaset duyarlılıktır. Siyaset proje, hedef, vizyon koymaktır. Siyaset üretmektir.  AKP iktidarının yanlış iç ve dış politikaları yüzünden ülkemiz üzerine çökmüş umutsuzluk karamsarlık Cumhuriyet değerlerinin yok sayıldığı bir ortamda safları sıkı tutmak safları birleştirmek sımsıkı sarılmak şarttır.

MESELE KONGRE KAZANMAK DEĞİL, MESELE SEÇİM KAZANMAKTIR

Partimizin yerelde ve genelde ülkeyi yönetmesi için el ele kol kola sadece ve sadece tek hedef Atatürk ilke inkılaplarının izinde ilkesel ve ideolojik bir duruş ve bakışla ayrıştırıcı değil ötekileştirici değil insanı kazanma birleştirici saygı-sevgi içinde bir siyasi anlayışla ve parti içinde delege hesabı yapmadan kongre kazanma değil seçim kazanma üzerinden bir yapı oluşmasına delegasyon tespitinin liyakat üzerinden baz alınarak daha örgütlü olarak partimizin seçimlere hazırlanası mücadelesi içinde olmamız kaçınılmaz bir gerçektir. İşte yukarıda belirttiği gibi AKP iktidarına karşı partimin her kademesinde CHP iktidarını ülkemizde yaşamak için kentimizde ve ilçemizde başlayan kongre sürecinde üzerimize düşen ne görev ne özveri ne çalışma varsa bundan kaçmayacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.  Mesele kongre kazanmak değil, mesele seçim kazanmaktır. Kuvai-Milliye ruhu ile yoğrulup Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesi olan CHP bu ülkenin her alanda gelişmesi ve güzelleşmesi için ulu önderin gençliğe hitabesinde dediği gibi 96 yıldır dahili ve harici düşmanlarla mücadele ederken tabandan tavana u ruhu bu azmi bu mücadeleyi taşımayıp, sırf koltuk ve siyasi istikbal üzerinden siyaset yapmak alışkanlığını ve düzeni yok etmek içim çalışacağımızdan kuşkunuz olmasın. Aslolan Türkiye Cumhuriyeti ve CHP’dir.  Artık çalışma zamanı diyorum.”

 


Mehmet Torun
8.10.2019


Yorum yap

Diğer Haberler