Durum daha da kötüye gider

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, kentte test sayısının yapılan koronavirüs testlerinim yetersizliğine dikkat çekti.
Durum daha da kötüye gider

Atay, “Gaziantepliler bir an evvel kendine gelip, bu konuyu ciddiye almaz ve test sayısını 5 binler seviyesine yükseltmezse durum daha da kötüye gidecektir” dedi.
Twitter hesabından Gaziantep’te artan koronavirüs vakalarına dikkat çeken MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, “Türkiye'de korona vakalari azalırken Gaziantep'te artmaktadır.Turkiye'de 1.600.000 test yapılırken şehrimizde bu güne kadar sadece 13.000 test yapılmıştır!Test sayısının gerekli girişimler yapılarak bir an önce artırılması elzem olmuştur" ifadelerini kullandı.

TEST SAYISI GÜNLÜK 5 BİNE ÇIKARILMALI

Milletvekili Atay açıklamasının devamında şunları söyledi: "Günlük test sayısı 5 bine çıkarılmalı. Pandemi ile mücadelede vaka çıkan yerler neresi ve kim olursa olsun, ayrıcalık yapılmadan gerekli tedbirler alınmalı. Rehavete yol açan açıklama ce davranışlardan uzak durmalıyız. Gaziantepliler bir an evvel kendine gelip, bu konuyu ciddiye almaz ve test sayısını 5 binler seviyesine yükseltmezse durum daha da kötüye gidecektir."


Haber Merkezi
17.05.2020


Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler