Hayvan ve fıstık hırsızlığına 17 gözaltı

Gaziantep'te hayvan ve fıstık hırsızlığı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 17 şüpheliden 7'si tutuklandı
Hayvan ve fıstık hırsızlığına 17 gözaltı

Gaziantep'te hayvan ve fıstık hırsızlığı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 17 şüpheliden 7'si tutuklandı. 17 şüphelinin yakalanmasına yönelik Gaziantep ve Şanlıurfa illerinde bulunan 17 ayrı adreste eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Şüpheli şahısların evlerinde ve Müştemilatlarında yapılan aramalarda (3) adet tabanca, (10) adet cep telefonu, (2000) kilogram yaş fıstık, (35) adet küçükbaş hayvan ele geçirildi.

 Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlimiz genelinde meydana gelen hayvan, fıstık, motorlu araç ile evden ve işyerinden hırsızlık suçlarının aydınlatılması ve failleri tespit edilerek yakalanması amacıyla Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca açılan soruşturma kapsamında, İl Jandarma Komutanlığımızca 04.10.2019 tarihinde 17 şüphelinin yakalanmasına yönelik Gaziantep ve Şanlıurfa illerinde bulunan 17 ayrı adreste eş zamanlı operasyon gerçekleştirilmiştir.

Şüpheli şahısların evlerinde ve Müştemilatlarında yapılan aramalarda (3) adet tabanca, (10) adet cep telefonu, (2000) kilogram yaş fıstık, (35) adet küçükbaş hayvan ele geçirilmiştir.

Yapılan operasyon sonucunda(Ö.K), (M.Ö), (A.K), (H.K), (I.H.Ö), (H.Ö), (M.K) isimli 7 şahıs adli mercilerce tutuklanmış olup,(R.U), (T.Ç), (İ.K), (İ.Ö) isimli 4 şüpheli şahıs ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmışlardır." denildi.

 


Mehmet Torun
9.10.2019


Yorum yap

Diğer Haberler