Hoffenheim - Bayern Münih Maçında Olaylar Çıktı!

Hoffenheim - Bayern Münih Maçında Olaylar Çıktı!

 

Almanya Bundesliga'nın haftalık maçları oynandı ve 24. haftasında en gollü maçlarından biri olan

PreZero Arena'da büyük bir seyirci kalabalığı ile oynandı. Hoffenheim'in Bayern'i kendi sahasında rakibini konuk ettiği karşılaşmayı, deplasman sahibi olan ekip çok rahat ve zorlanmadan kazandı.

Maça çok hızlı ve ağırlıklı başlayan Bayern Münih, Gnarby, Kimmich ve Zirkzee'nin golleriyle ilk dakkilardan itibaren farkını konuşturdu.

Maçın ilk dakikalarında, 15. dakikasında durum deplasman takımının lehine 3-0 oldu, Maçın ilk devresinin kaderini belirleyen gölü Coutinho'nun 33 dakikada attığı sayı belirledi.

  1. dakikada yeniden sahneye çıkan Coutinho ve 62. dakikada Goretzka'nın golleriyle Bayern Münih maçı 6-0 çok büyük ve ezici farkla kazandı.

Zirvedeki Bayern Münih puanı 52, Hoffenheim puanı ise 34' de kaldı. Youwin yapılarak izlenen maçlar tüm internet sağlayıcıları aracılığı ile canlı yayınlandı.

Maça damgasını vuran sahada ağırlıklı olarak gücünü sergileyen Bayern Münih devler liginde tek olduğunu ispatlar gibiydi. Maçın en çok konuşulan isimleri Gnarby, Kimmich ve Zirkzee'nin oldu.

Çıktığı hemen her maçta gölsüz dönmeyen Kimmich bu sezonda gol karlığını zorlamaya devam edecek gibi gözüküyor. Alman liglerinin en başarılı takımı olan Bayern Münih bu sezonunun da başarılı ve yükselen bir ivme ile tamamlamayı hedefliyor. Binlerce taraftarı ve sempatizanı ile yoluna devam eden takımın maddi olarak iyi durumda olduğu söylenmekte. Güçlü alt yapısı ve ne iyi futbolcu transferleri olan takım daha çok şampiyonluklar hedeflemekte ve yoluna bu çizgide devam etmekte.

Maçta Olaylar Çıktı

Müsabakada Bayern Münih taraftarlarının ard arda açtığı pankartlar ve sloganlar sebebiyle 3 kez üst üste maç durdu. Bavyera ekibi destekçileri ve taraftarlarının 75. dakikada Hoffenheim'ın sahibi ve yöneticisi Dietmar Hopp'un aleyhinde ağır ve küfürlü pankart açmaları üzerine karşılaşmayı yöneten hakem Christian Dingert oyunu durdurmak zorunda kaldı. Maçta oldukça fazla zor anlar yaşayan futbolcular ve hakemler maçın bitmesini sabırsızlıkla bekledirler.

Dingert, kendi takım oyuncularını soyunma odasına gönderirken kısa bir süre sonra tekrar sahaya dönen futbolcular oyunu rölantiye aldı ve taraftarın bu davranışını protesto etmek amacıyla kalan bölümü aralarında serbest pas atarak bitirdiler. Youwin yapın ve tüm olayları tekrar tekrar izleyin! Hakemler ve futbolcuların birlikte hareket ettiği çok nadir maçlardan birini seyir zevki ile izleyin!

Olaylar sonrası basında ve futbol çevrelerinde futbolcuların davranışı onaylanarak büyük beğeni topladı. Küfürlü pankartları açan ve maçın seyrini engelleyen taraftarlar kınama ve maça girememe cezası verileceği duyuruldu. Birçok futbol karşılaşmasında yapılan sahaya bir şeyler atma, sahaya atlama ve hakemlere ya da takımlara kötü tezahürat yapmaya rastlanmakta. Hoş olmayan ve gelen kadın taraftarların ve çocukların zor anlar yaşadığı olayların bir şekilde bitirilmesi gerekmekte.

 


Haber Merkezi
6.03.2020

Yorum yap

Diğer Haberler