İngilizce Öğreniminde Kelimeler Neden Önemli?

İngilizce Öğreniminde Kelimeler Neden Önemli?


Hemen hemen tüm yaşam sürecinde etki gücünü göstermeye başlayan İngilizce kelimeler birçok farklı şekilde öğrenilebilir. Sadece iş yaşamında veya öğrencilik hayatında değil, sosyal medya ortamında dahi çeşitli şekillerde İngilizce kelimelerle karşılaşılabiliyor. Televizyon, akıllı telefon, tabletlerden girilen internetin dışında iş yerleri isimleri, kitaplar ve mekân adları İngilizce olabiliyor. Bununla birlikte birçok getiriye sahip olan İngilizce öğreniminde kelimelerin önemli bir yeri bulunurken doğru bir şekilde uygulanan teknikler sayesinde kalıcı olarak belleğe aktarılmaları da söz konusudur. Kelimelerin öğrenim durumlarında tercih edilen modern teknikler çok daha hızlı bir şekilde öğrenmeyi beraberinde getirirken beyin tarafından kodlama yapılma olanağı da kazandırılmaktadır. Kelime öğreniminde bundan dolayı bir gruplama sağlanmaktadır. Örneğin; ev ürünlerine dair kelimelerin öğrenimi birlikte olurken aynı zamanda birbirleriyle olan ilişkileri de öğrenim sürecine dahil edilmektedir. Görsel hafızadan yararlanılabilmesi için kelime öğrenim süreçlerinde karşılık gelen görseller tercih edilmektedir. İlk olarak çeviri yapılmaması, görsel üzerinden hatırlanma sağlanması ve sonrasında kelimenin yerleşimi elde edilmektedir. Ayrıca çağrışım teknikleriyle kelimelerin hecelerine uygun şekilde öğrenimi de söz konusu olmaktadır. Sonrasında yapılacak uygulamalı konuşma durumları ve örnek cümle içerisinde kullanımı da kalıcı öğrenme durumunu oluşturmaktadır. Çok sık bir şekilde kullanılan kelimelerin daha hızlı akla gelmesi araştırmalarla sabit olurken kullanımdan düşürülmemesi içinde günlük ve haftalık pratiklerin önemi büyüktür.

İngilizce kavramlar arasında bulunurken ilk derslerde öğrenimi olan İngilizce aylar ise belirli kodlamalara bağlı olarak gelişmektedir. Bu durum mevsimlere göre ayrılmasıyla yapılabileceği gibi tekli olarak da sağlanabilir. January kelimesinin öğreniminde Noel baba figürü ya da kar taneleri kullanılabilir, kış ayını anlatan bir görselle tamamlanabilir. Böylelikle akılda kalma durumu çok daha başarılı olurken aynı zamanda Türkçe kelime kullanılmasının da önüne geçilmektedir. Dil öğreniminde gerekli olan hususların başında kavramların bilinmesi gelirken doğru kullanım düzeyleri de belirleyici olmaktadır. Bunun sonrasında kavramların içinde bulunduğu örnek cümlelerle pekiştirilmesi sağlanmaktadır. Tekli kullanım dışında belirli eklerin getirilmesiyle de kavramların ne anlama gelecekleri örnek cümleler sayesinde olmaktadır. Ardından yapılacak konuşma pratikleriyle İngilizce temel kavramların telaffuzları elde edilmektedir. Ana dili İngilizce olan uzman kişilerle sohbetlerin yapılabilir olması da bu açıdan büyük rol oynamaktadır. Kelimelerin tekli ve grup halinde kullanımı, sıralanması ve tercihleri de konuşma pratikleriyle kazanılmaktadır.

Sahip olunan modern eğitim teknikleri için online hizmet sağlan kursların sayısı her geçen gün artmaktadır. Sahip oldukları olanaklara bakılarak tercihlerde bulunabilir, çok daha kaliteli bir eğitim sürecinden sonra İngilizce öğrenimini tamamlayabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki İngilizce öğrenimi tek bir süreçten ibaret değildir. Dünyanın yarısından fazlasında geçerli olan en yaygın dilin öğrenimi aynı zamanda bir kültür olarak tanımlanmaktadır. Bunun için devamlı olarak tüm konularda İngilizcenin devamlılığı esastır. Bir ders olmaktan ziyade öğrenimi sürekli olan bir faaliyet olarak görülmesi de öğrenme zorluklarının önemli oranda aşılmasını beraberinde getirecektir. İnteringilizce modern tekniklerle eğitim sunarken aynı zamanda kısa zaman diliminde gerekli olan seviyeye gelinmesi de amaçlanmaktadır. Sizlerde İngilizce öğrenerek yurtdışına çıkabilir, internet ortamında hiçbir zahmete girmeden keyifli bir şekilde yabancı arkadaşlarla tanışabilir, sohbetleri ilerletebilirsiniz. İş yaşamı özelinde de İngilizcenin önemli etkisi var olurken maddi durumun yükseltilmesi de İngilizce düzeyine bağlıdır. Yapılan çeşitli araştırmalarda İngilizce dili bilen kişilerin diğer çalışanlara oranla neredeyse iki kat düzeyinde bir maaş aldıkları ifade edilmektedir. Bundan dolayı hayat standartlarının yükseltilmesi ve daha iyi iş olanakları içinde olmazsa olmazlar arasında İngilizce öğrenimi de gelmektedir.


Haber Merkezi
20.07.2018

Yorum yap

Diğer Haberler