Nurdağı'nda neler oluyor? 10 GÖZALTI

Nurdağı’nda seçim sonrası yaşanan gerginlik had safhaya ulaştı. Oylarının çalındığını iddia eden Büyük Birlik Partisi adayı Hasan Dilek’in yakınları ve İyi Parti İlçe Başkanı Bünyamin Nurtek’in de aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı
Nurdağı'nda neler oluyor?  10 GÖZALTI

Nurdağı’ndan seçim sonrası yaşanan belirsizlik tavan yaptı. Büyük Birlik Partisi adayı Hasan Dilek ve İyi Parti Nurdağı İlçe Başkanlığı oyların çalındığını iddia ederek, sonuçlara itiraz edip şikayetçi olmuşlardı. Nurdağı artan gerginlik sonrası BBP Belediye Başkan Adayı Hasan Dilek’in kardeşleri ve yakınlarında aralarında olduğu yaklaşık 10 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre bugünde İyi Parti Nurdağı İlçe Başkanı Bünyamin Nurtek , sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda; “Sevgili Nurdağlı Kardeşlerim. 31 Mart yerel seçimlerine damgasını vuran.ve bu seçimin yasa gereği iptalini gerektiren şaibeli yırtık sandık çuvalı müsebbibi kim? Organizeli mi? bu milletin geleceğine kimler bu kara lekeyi sürdü? Demokrasiye darbe yapılmaya çalışıldı mı? Cumhuriyet tarihinde kapalı kapılar arkasında sandık sayımı Nurdağı’nda yaşandı .Memurlar zorla görevlilerimizi dışarıya attı. Bu sürecin sonuna kadar hukuki takipçisi olacağım” demişti.

Bu paylaşımı sonrası Bünyamin Nurtek’in gözaltına alındığı öne sürüldü.


Haber Merkezi
3.04.2019


Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler