Oyun sistemimiz değişecek

Oyun sistemimiz değişecek

Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, sahaya iner, inmez ilk açıklamasını yaptı ve "Oyun sistemimiz değişecek" dedi.
Buraya Gazişehir Gaziantep'i Süper Lige taşımak için geldiğini belirten Teknik Direktör Mehmet Altıparmak, tüm taraftarlardan destek istedi. Altıparmak; "Öncelikle her iki taraf içinde hayırlı uğurlu olsun.. Böyle bir camiada bulunduğum için çok mutluyum. Buraya gelirken zaten başkanımızla görüşmemiz 15 dakika filan sürdü. Konuştuktan sonra anlaştık, hayırlı olur inşallah.. Gazişehir'İn potansiyelini Türkiye'de bilmeyen yok, Gaziantep'in eski potansiyelini bildiğimiz için buraya Süper Lig çok yakışıyor.. Gazişehir'de bu anlamda Gaziantep'in en önemli takımı... Bİz bu amaç uğruna buradayız, çok iyi bir takımımız var."

ÖNDE BASKI YAPAN TAKIM OLACAĞIZ

Teknik Direktör Mehmet Altıparmak; "Oyun sistemimizde değişecek, benim oyun sistemimde değişik. Önde oynayan, daha baskılı devamlı gol arayan hucum eden böyle bir takım olacak. Benim bütün takımların böyleydi. Burada da böyle oynayacağız. Oyuncularımız için belki bundan önceki sistem farklı olabilir, ama biz bundan sonra önde baskı yapan, öne oynamaya çalışan benim futbol hedefim budur. Bunu yaparken de taraftarlara çok ihtiyacımız olacak."


İNŞALLAH BİR ÜST LİGE ÇIKACAĞIZ

Altıparmak, sözlerine şöyle devam etti; "Sezon başından beri belki problemler olmuş olabilir, ama biz bu takımı kuran Yalçın hocaya teşekkür ederiz emekleri geçmiştir buraya...Bundan sonra bayrağı biz devraldık. Bir tek hedefimiz var, ligin sonunda Süper Lige çıkmak. Tabii bu işler çok kolay değil sadece söylemlerle olmuyor. Bu iş birlik ve beraberlik işi. Sadece bizim değil, basının, taraftarın herkesin bu birlik ve beraberlik içinde olması gerekiyor. Tabii ki her günümüz çok güzel geçmeyecek. Belki 5 maçta 15 puan yaparız, belki iki maç üst üste kaybederiz ama işte o zaman takımın, taraftarın, basının duruşu hedefi belirleyecek. Bizimde tek hedefimiz var, bu takımı bir üst lige çıkarmak, bunun için buradayız. İnşallah bunu da başaracağız. Hem bizim, hem takımın bunu başaracak gücü var. İnşallah sonunda da üst lige çıkan biz olacağız."

OCAK AYINA KADAR ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

"Takımda eksik bölge var mı" soruna cevap veren Altıparmak; "Eksik bölge tespit edilir ama şu anda eksik bölgemiz yok, çünkü Ocak ayına kadar transferde yapamayız, bunu çok fazla dinlendirmeye de gerek yok. Şu anda çok iyi takımımız var. Bazı bölgelerimizde eksiklerimiz var ama alternetif olarak eksiklerimiz var. Bazı bölgelerimizde fazla oyuncularımız var. Ama biz tüm oyuncularımızı kullanacağız. Ocak ayına kadar da yapabileceğimiz her şeyi yapacağız."

İNŞALLAH AYNI SEVİNCİ BURADA YAŞARIZ

Geçtiğimiz sezon Erzurumspor ile yaşadıkları şampiyonluk sevincini burada tekrarlamak istediklerini belirten Altıparmak; "Erkan hoca benim çok can dost, kardeşimdir.. O zaman özellikle maçtan önce beraberdik Erkan hocamla dedim bir tane şampiyon çıkacak. Ya sana, ya bana ama hepimiz gönüllerin şampiyonuyduk Allah bize nasip etti. BElki çok büyük şans oldu, belki inanılmaz şeyler oldu. Kaleci Hakan'ın kurtardığı 3 penaltı tarihe geçti ama biz şampiyon olduk. Geçen sezon şampiyonluğu kaçırmış bir ekibin başına geldim. İnşallah bu sezon o geçen sene yaşanan hüznü sevince çeviririz. Yaşayacağımıza inanıyoruz. çünkü o potansiyel var. Her şeyiyle Süper lige hazır bir kulüp..."

TARAFTAR ŞAMPİYONLUK İSTİYORSA
TRİBÜNLERİ DOLDURMALI

Teknik Direktör Mehmet Altıparmak, son olarak taraftarlara mesaj göndererek; "Şampiyonluk istiyorsak taraftarlarımız bize destek olmalı. Türkye'de şampiyon olan takımların maçlarına bakın hemen hemen stadyumlarında full oynuyorlar. Bizde artık Gaziantep şehrini temsil ediyoruz. Gaziantep Türkiye'nin en büyük illerinden birisi ve maçlarına bin kişi geliyor. Ama bu iş şöyledir, takım başarılı oldukça taraftar gelmeye başlar. Biz bütün taraftarlarımızı maçlarımıza bekliyoruz. Burası kapalı bir yer değil, herkese açık olacak. Ben Gaziantepli değilim ama şu andan itibaren hepinizden daha çok Gaziantep'liyim. Bu iş birlik ve beraberlik işi" diye konuştu. Eyup Özkan


Haber Merkezi
11.10.2018

Yorum yap

Diğer Haberler