Posta dağıtıcılarının serbest kartlarının iptal edilmesine sitem etti

Gaziantep Posta Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Kılınç, yaptığı açıklamada, posta dağıtıcılarının serbest kartlarının iptal edilmesine sitem etti.
Posta dağıtıcılarının serbest kartlarının iptal edilmesine sitem etti

 “Gece-gündüz demeden sahada özverili çalışan sırtında 30-40 kilo yükü kapı kapı dağıtan posta dağıtıcılarının yeniden serbest karttan yararlanmaları sağlanmalı. Her ne kadar emekli olmuş olsak dahi her zaman çalışanların yanındayız ve haklarını sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz” dedi.

Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarından sonra en büyük zorluğu PTT çalışanlarının yaşadığını dile getiren Kılınç, “Koronavirüs salgını neredeyse bir yıldan beri hayatımızda. Geçmiş dönemde çalışanların yükü 3 ise bu dönemde bu yük 10’a hatta 15’e katlanmıştır. Çünkü bu süreçte insanlar dışarı çıkmadıklarından alışverişlerini internet üzerinden yapmaya başladı. Dolayısıyla çalışanların yükü arttı. PTT ve sahada çalışan posta dağıtıcıları ise gelen kargoları hayatlarını tehlikeye atarak mahalle mahalle, kapı kapı dağıtarak hizmetten geri adım atmamışlardır. Ancak buna karşın hak ettiği değeri görmediklerine inanıyoruz” ifadelerine yer verdi. 

Başkan Kılınç, kurum çalışanlarına hak edilen değerin verilmediğinin altını çizerken, “Posta dağıtıcıları da diğer çalışanlar gibi salgın sürecinde canla-başla çalıştı. Her gün yüzlerce mektup veya tebligat dağıtıyorlar. Hiçbir zamanda yoruldum, ben çalışmam veya dağıtmam diye şikayet etmedi. Fakat kullandıkları serbest kartlar nedeni bilinmemekle beraber iptal edildi. Bu yapılan çalışanlara reva mıdır? Neden aşklarını, şevklerini kırıyorlar, anlamak mümkün değil. Bu yanlıştan bir an önce dönülmesini, posta dağıtıcılarının yeniden serbest karttan yararlanmaları sağlanmalı. Bizler emekli olsak da kurumdan dışlansak da çalışanların haklarını sonuna kadar korumaya, seslerini duyurmayı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu. 

Emeklilere verilen yüzde 7.36 zammın çoktan bittiğini kaydeden Gaziantep Posta Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Kılınç, konuşmasına şöyle devam etti: “Emeklilerimize hak ettiği değeri vermenin zamanı geldi de geçiyor. Çünkü 25 yıl yağmur, çamur, kar-kış, gece-gündüz demeden çalıştık, hem devlete hem ülkemize hizmet ettik. Artık çalıştığımızın karşılığını almanın zamanıdır. Ülkemizde 12 milyona yakın emekli bulunuyor, bu kadar emekliyi görmezden geliyorlar. Biz emekliler gençliğimizi bu ülke için verdik. Bugün milyonlarcası geçinemediğinden ikinci veya ek bir işte çalışma zorunda. Üvey evlat muamelesi görüyoruz. O yüzden hiç kimse bizleri görmezden gelmesin, göz ardı etmesin. Artık yeter diyoruz. Söz artık emeklilerin olsun.” BÜLTEN


Haber Merkezi
26.02.2021


Yorum yap

Diğer Haberler