Sahada savaşacağız

Gaziantepspor Kulübü Teknik Direktörü Ricardo Sa Pinto, dün kulüp tesis binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek geleceğe dair açıklamalarda bulundu. 
Sahada savaşacağız

Geride kalan Hatayspor karşısında galibiyeti daha çok hak eden taraf olduklarını ancak uzatmalarda çok anlamsız gol yiyerek 2 puan kaybettiklerini belirten Pinto, Cuma akşamı oynanacak Galatasaray maçından ise çok iyi sonuçla ayrılmaya çalışacaklarını söyledi. Basın toplantısında As Başkan Müslüm Özmen ve Erhan Özmen'de yer alırken iki yönetici de takımın sezonu en iyi yerde bitirmesi adına yönetim olarak gece gündüz demeden çalıştıklarını söylediler...

GALİBİYETİ HAK ETMİŞTİK

Hatay karşısında kaybedilen 2 puanı değerlendiren Pinto, “Dünkü maçta böyle bir sonuç beklemiyorduk. Çok güzel bir ilk yarı oynamıştık ama sonuç kötü oldu. Rakibimiz güçlü bir rakipti. Son beş maçta dört maç kazanmış bir takımdı. O yüzden önemli bir rakibe karşı çok iyi oynadık. Sadece oyuncularının bireysel kalitesini kullanmaya çalıştılar. Biz onları çok iyi kontrol ettik ama bunu devamlı sürdürmek kolay değil. Bizim takım iyi oynadı. Takımın çok yoğun maç programı var. O yüzden fiziksel yorgunluk da vardı. Benim fikrime göre hakem fazladan iki dakika oynattı maçı. Bunu ben de kimse de anlamadı. Biz, lig boyunca bu şekilde 8 puan kaybettik. O puanları kaybetmeseydik zirvedeydik. Dün de şanssız bir an yaşadık. O pozisyon faul değildi, faul verildi ve devamı gol oldu. Yetkililerin bu tür şeylere dikkat etmesini istiyorum. Daha adaletli bir yönetim istiyoruz.”

OYUNCULARIMI TANIMAYA ÇALIŞIYORUM

Gaziantepspor teknik direktörü Ricardo Sa Pinto, sözlerine şöyle devam etti; “Oyuncularımın hepsini yüzde yüz tanıyorum. Her maç, her antrenman onları daha çok tanıyacağım. Nasıl oyuncular, nasıl karakterler olduğunu daha çok göreceğim. Onları tanımadığım için de gelecekleri ile ilgili ve sistemle ilgili şuan bir karar alamam. Benim oynattığı sistem genelde 343, 433 gibi sistemler ama takımın şu anki sistemi de çok iyi. Bu sistemi şimdilik değiştirmemek gerektiğini düşünüyorum. Fakat niyetim alternatif bir sistem oluşturmak. Ayrıca ileriye dönük daha fazla hücum futbolu oynayabilecek bir sistem de düşünüyorum”

COUCERİO ÇOK GÜZEL ŞEYLER SÖYLEDİ

Gaziantepspor eski teknik direktörü Couceiro'dan fikir aldığını söyleyen Sa Pinto, “Eski Gaziantepspor Teknik Direktörü Jose Couceiro yakın arkadaşım. Teklif gelince ona danıştım. Bana kulüple ve şehirle alakalı çok güzel şeyler söyledi. Aradan yıllar geçmesine ve çok şey değişmesine rağmen bahsettiği güzellikler devam ediyor. Ben buraya gelmeden önce Gaziantep’te oynamış yabancı futbolcularla da görüştüm ve hepsi olumlu şeyler söyledi. Gaziantep güzel ve büyük bir şehir. Her gün biraz daha alışıyorum. Burada her gün daha çok çalışıp başarılı olmak istiyoruz. Buraya başarılı olmak için geldim.”

MORAİS'İ TEKRAR KAZANACAĞIZ

Ricardo Sa Pinto, Morais'i yeniden kazanacaklarını belirterek, “Morais dün çok iyi bir maç oynadı. Akintola gibi bir oyuncunun karşısında oynamak kolay değil. O yüzden dün çok iyi oynadı. Zekasını ve kalitesini gösterdi. Ne Morais ne de takım iki puan kaybetmeyi hak etmedi. O da iki puanın kendisi yüzünden kaybedildiğini düşündü ve çok üzüldü. O esnada da soyunma odasında düşünmeden öyle bir tepki verdi. Onu tekrar grubumuza alıp kazanacağız. Onun ne kadar önemli bir isim olduğunu göstereceğiz. O yüzden bizimle kalacak, bizimle kalmaya devam edecek.”

HER MAÇI ÇOK İYİ OYNAMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL

Ricardo Sa Pinto, “Biz çok iyi sezon geçiren iyi bir takımız. Bu sezonun geri kalanında da çok iyi şeyler başaracağız. Ama her maçı çok iyi oynamamız mümkün değil. Dünkü maçta da ister istemez ikinci yarı geri yaslandık. Ligin ilk yarısında olduğu gibi ikinci yarıda da iyi giden süreci sürdürmek istiyoruz. Sezonu maç maç düşünmek istiyorum. Benim her zaman hedefim bir sonraki maç. O yüzden sezon sonu için gereksiz sözler vermek istemiyorum. Önümdeki maç benim için en önemli maç. Ben ve oyuncularım ne istediğimizi biliyoruz ve bunun için mücadele edeceğiz.”

GALATASARAY'A SAYGI DUYUYORUZ

Gaziantepspor Teknik Direktörü Ricardo Sa Pinto, Cuma günü oynayacak Galatasaray maçını da değerlendirerek sözlerini şöyle tamamladı; “Galatasaray önemli ve büyük bir takım. Cuma günü Galatasaray ile çok önemli ve büyük bir maç oynayacağız. Sorumluluk almamız gereken bir maç olacak. Tabii ki Galatasaray gibi büyük bir kulüp ve biz onlara karşı kazanmak istiyoruz. Kapasitemizin en üst seviyesinde olmamız gerekiyor. Daha iyi olmamız gerekiyor. Bu maç için anahtar kelime onlardan daha iyi olmak. Rakibimize çok saygı gösteriyoruz ve terimizin son damlasına kadar 3 puan için savaşacağız” diye konuştu. Eyup Özkan


Haber Merkezi
26.01.2021


Yorum yap

Diğer Haberler