Şahin'den bölgesel kalkınma çağrısı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’te bir araya gelen Güneydoğulu gazetecileri konuk etti.
Şahin'den bölgesel kalkınma çağrısı

Belediye Meclis Salonunda bölgenin gazetecilerine hitap eden Başkan Şahin, şehir milliyetçiliğinin öldüğünü, bölgesel kalkınmanın sağlanması gerektiğini söyledi ve bu konuda ne yapılması gerekiyorsa, gazetecilerin hizmetinde olduğunu ifade etti.

“ŞEHİR MİLLİYETÇİLİĞİ ÖLDÜ, BÖLGESEL KALKINMA SAĞLANMALI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatım var ama aynı zamanda Belediyeler Birliği Başkanıyım. Söylediğim her şeyde diyorum ki: Bölgesel Kalkınma. Biz Fırat’ın çocuklarıyız, maalesef Fırat’ı görmeden büyüdük. Fırat’ta büyük bir hazine, büyük bir medeniyet, büyük bir tarih var. Eğer kültürel turizmi canlandırmak istiyorsak; tüm dünyayı, milyonlarca insanı buraya getirebiliriz.

TESİSİ BİZ YAPACAĞIZ, TANITIMI SİZ YAPACAKSINIZ” 

Başkan Şahin,  kültürel turizmin canlandırılmasında iki önemli şeyin tesis ve tanıtım olduğunu belirterek, “ Tesisi biz yapacağız, tanıtımı siz yapacaksınız.” diyerek çalışmalarını anlattı. “Biz şu anda Rum Kale’ye Türkiye’nin en büyük cam terasını yapıyoruz. Ben inanıyorum milyonlarca insan oraya gelecek ve bir menengiç kahvesi içmek için orada durup, fotoğraf çektirecek.

Dünyanın birçok yerini dolaştım, böyle bir güzellik yok. Bundan kendi şehrimizin ve bölgenin haberi yok. Orası yapıldığında ne işsizlik kalır, ne uyuşturucu, ne terör kalır. O yüzden şehir milliyetçiliği öldü, bölgesel kalkınma. Hepimizin birbirine yardımcı olması lâzım. Çocuklarımıza bırakacağımız çok güzel bir dünyayı tesis etmeliyiz. Dünyayı cennet yapmak da elimizde cehennem yapmak da. Ben bu ekibin dünyayı cennet yapma noktasındaki iyi niyetine, gayretine şahidim.

İş birliği, güç birliği zamanı. Bizim Gaziantep Modeli, birlikte iş yapma modelidir. Bir gün Ali Vali’ye demişler: ‘Ne kardeşim bu model? Bir yerden çok para mı buldunuz?’. Vallahi demiş: ‘Az parayla çok iş yapma modeli.’ Öyle bir elimiz yağda, bir elimiz balda da değil. Koordinasyonu sağladığınız zaman, Allah acayip yardım ediyor. Birlikte rahmet var, birlikten kuvvet doğuyor. Empati çok önemli, birbirimizi anlamamız lâzım. Biz onu sağladık, tesisi ettik. Arkadaşlarımızla çok ciddi koordinasyon içerisindeyiz.  Bu konuda bölgesel kalkınma açısından da ne yapılması gerekiyorsa ben sizin bir kız kardeşiniz olarak hizmetinizde olduğumu ifade ediyorum.” MEHMET TORUN


Haber Merkezi
18.02.2021


Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler