Sokak lambaları, meme kanseri için pembe yandı

UEDAŞ, meme kanserine karşı farkındalığı artırmak için Bursa’da bir caddede sokak lambalarını pembe ışıklarla aydınlattı.
Sokak lambaları, meme kanseri için pembe yandı

UEDAŞ, meme kanserine karşı farkındalığı artırmak için Bursa’da bir caddede sokak lambalarını pembe ışıklarla aydınlattı.

Ekim ayı, her yıl Türkiye’de ve tüm dünyada “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olarak kabul ediliyor ve meme sağlığı için etkinlikler gerçekleştiriliyor. Bu önemli ayda, meme kanseriyle ilgili farkındalığı artırma hedefiyle harekete geçen UEDAŞ, hizmet bölgelerindeki kesintisiz elektrik dağıtım hizmetinin yanı sıra meme kanserinde erken tanı konusunda farkındalık sağlayacak önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Limak Enerji Grubu şirketlerinden UEDAŞ, dünyanın ve Türkiye’nin en önemli sağlık problemlerinden biri olan ve kadınlarda sık görülen Meme Kanseri hastalığına karşı farkındalık yaratmak için sokak lambalarını kullandı. Şirket, sokak lambalarının devreye girdiği saat olan 18.30 itibarıyla, Bursa’nın Osmangazi İlçesindeki Çirişhane Caddesini pembe ışıklarla aydınlattı.

ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR!

Ayrıca, meme kanserinde erken teşhisin önemine işaret eden "Erken Teşhis Hayat Kurtarır!"
ibaresi yer alan yazılı afişler Bursa’da şehrin pek çok noktasındaki elektrik direklerine asıldı. Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Ekim ayı, her yıl tüm dünyada ve Türkiye’de ‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’ olarak kabul ediliyor ve bu kapsamda çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor. Biz de, ülkemiz insanlarını bu konu hakkında bilgilendirmek ve bir farkındalık yaratmak istedik. Bunun için bir dizi bilinçlendirme çalışması yürüttük, umuyoruz ki meme kanseri hakkında az da olsa bir farkındalık yaratırız.”

UEDAŞ HAKKINDA

UEDAŞ, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde 35.501 km² alanda 3.1 milyon müşteriye hizmet veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), 4 il, 55 ilçe, 2221 mahalle ve 636 köy sorumluluk sahasında 2177 personelle 7/24 hizmet veriyor. Kurulduğu yıldan bu yana kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmeye özen gösteren firma gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk ve sponsorluk projeleri ile çevre, eğitim, kültür ve sanat, spor konularına da destek oluyor. 2010 Eylül’ünde özelleşen şirket Limak Holding bünyesinde bulunuyor


Haber Merkezi
27.10.2018

Etiketler

Yorum yap

Diğer Haberler