Eyup Özkan

Eyup Özkan

27 Temmuz 2019 00:00:00

Acil forvet şart

Topuk Yaylası kampındayız... Yeni sezonda Süper Ligde mücadele edecek olan Gazişehir Gaziantep; bir yandan hazırlıklarını sürdürüyor, diğer yandan da ihtiyaç duyulan yerlere de transferler yapılıyor.

Şu ana alınan oyuncular arasında savunma ağırlıklı isimler dikkat çekiyor.

Önce isterseniz kampa gelelim...

Yeni sezon hazırlıkları 7 Ağustos'a kadar Topuk'ta devam edecek. Teknik patron Sumudica, sabah, akşam demeden yoğun antrenman temposuyla takımını hazırlıyor.

Arada hazırlık maçlarıda oynanıyor. Ben hiç bir zaman hazırlık maçlarını sonuç olarak ölçü almam... Ama oynayan oyuncunun kumaşı iyi kötü burada biraz kendini belli eder...

Lige çıktığımızda Günay olur mu, olmaz mı diyenler vardı. Bence Günay 1. kaleciliği bile bu performansıyla kimseye vermez.

Öte yandan eski oyuncular hakkında bir şeyler söylemek gerekirse Elmar'ın bir alternatif olarak takımda kalmasını isterdim.

Belki de önümüzdeki günlerde 1-2 isim daha gidebilir, bunlardan birisi de Poepon olur.. Gerek antrenmanlarda gerekse maçlarda sahada yok... Yani kafası yine başka yerlerde, belli ki yine gitmek istiyor..

Yeni transferden özellikle Papy ile Morais'i beğendiğimi söyleyebilirim. Pawel ile Tosca ise iş yapacak gibi görünüyorlar. Zaten Güray ile Biyik'i hepimiz biliyoruz.

Oynanan hazırlık maçlarında galibiyetimiz yok... Kalesinde 7 gol gören takım sadece 1 gol atabildi onu da yeni transfer Muğdat kaydetti.

Kampta izlenimlerime göre bu takımın acil forvete, orta saha ve sağlı, sollu kanat oyuncusuna ihtiyaç var. Az önce belirttiğim gibi Poepon bu ligde tutmaz ve oynayamaz. Bir tane iş bitirici golcü gerekiyor. Eğer 4-5 tane daha nokta transfer yapılırsa ve kısa sürede uyum sürecini de atlatırlarsa bu takımın iş yapabileceğini düşünüyorum.

Sakın hazırlık maçlarındaki sonuç kimseyi yanıltmasın, ligin havası farklı olur bilesiniz.

Öte yandan gözüm sürekli teknik patron Sumudica'nın da üzerindeydi. Oldukça agrestif ve hatayı asla affetmiyor. Kenardan çıkışlarıyla onu maçlarda sık, sık göreceğiz. Futbolcular hocalarını yavaş, yavaş tanıyorlar, ne istediğini de biliyorlar. Sumudica, "Sahada savaşın, gerekirke sahada ölelim" diyor.

Bakalım önümüzdeki günlerde süreç nasıl işleyecek. İnşallah son gelecek transferlerle birlikte bu takım ritmini bulur ve lige hazır girer. Aksi halde sıkıntı yaşarız, çünkü fisktürümüz çok zor... Haydi hayırlısı...

   

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları