Ekremcan Demir

Ekremcan Demir

12 Eylül 2018 09:00:00

İNSAN RUH HALİ…

İnsanlar bazı zaman kötü dönemler geçirir ve bu kötü dönemlerde yapılabilecek en iyi şeyler bile daha kötü oluyor. Bazı zaman depresyona giriyoruz kimseyle konuşmak ve onları dinlemek istemiyoruz.Dış dünyadan bütün bağlarımızı kopartıyoruz, ama bu bize hayatta olan güzel şeyleri başlamadan kaybetmemizi sağlıyor.

Bazı zaman hatalar yapıyoruz geri dönüşü olmayan hatalar ama telafi edebilmek için her şeyi yapmak gerekir.

Diyelim ki bu depresyona girmeler kendini kötü hissetmeler intihar girişimini tetiklese ve intihar girişimin başarılı olsan geri dönmek yada yaşamak istediğin zaman telafi olacağını mı sanıyorsun? O an her şeyi kaybedecek olursun her kötü veya iyi anı yaşanabilecek en güzel anılarını her şeyi hiç başlamadan bitirmiş olursun hayatta.

Nefes almak hala bir şansın olduğunu gösterir belki yaşadığın hayatta senden kötüleri vardır senden kötü olmalarına rağmen hayata o kadar sımsıkı tutunurlar ki sen bile bu şaşırırsın hayatta vazgeçmek bazı zaman kolay olabilir ama asla kaybetmek o kadar kolay değildir.

İnsanlar kaybedecekleri şeyleri kendileri belirler ve kendileri kaybeder.

Hayatta her kötü güne karşı bir iyi gün vardır, her yapılan yanlışa bir doğru her yalnızlığa bir birliktelik ama bunların olabilmesi için bizim her defa gösterdiğimiz çabadan daha fazla çaba göstermemiz gerekir.

Belki canımız sıkılır yalnız kalmak isteriz o an işte içimizdeki kendimizden kaçmak yerine onunla mücadele etmemiz gerekir.

Yalnız kalmak ruh halimizin ilk önemli olayıdır.

Yalnızlık kimi zaman kurtuluş kimi zaman iste kötü bir başlangıç olabilir.

Kimileri bu yalnızlığı ölümle değerlendirmek istiyor ama unutmayın ölüm kurtuluş değil yeni bir başlangıç

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları