ÇÖZÜM BİZDE

İyi Parti adaylarından gazetecilere ziyaret

Millet İttifakı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ejder Demir, 31 Mart’ta belediye başkanı seçilmesi halinde Gaziantep’in sorunlarına köklü çözümler üreteceklerini söyledi. Demir, “Gaziantep’in hakkını, menfaatini kimseye peşkeş çektirmeyeceğiz. Peşkeş çekenlere de hesap soracağız. Bu şehrin her kuruşu kutsaldır. Trafik çilesi almış başını gidiyor. İmar kirliliği derseniz apayrı bir sorun. Gaziantep'te böyle bir hava kirliliği yoktu yanlış imarlaşmalar hava kirliliğine neden oldu. Gaziantep'in rüzgarı kesildi” dedi.

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçim çalışmaları kapsamında Millet İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ejder Demir, İYİ Parti Şahinbey Belediye Başkan Adayı Abdulhadi Bay ve İYİ Parti Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Bekir Öztekin, Gaziantep Basın Cemiyeti (GBC) ve Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilerle bir araya geldi. İki cemiyette de gazetecilerle sohbet eden adaylar seçildikleri zaman yapacak oldukları vaatlerden bahsetti.

GAZİANTEP’İN KADERİNİN DEĞİŞECEĞİ SEÇİM

Millet İttifakı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ejder Demir, Gaziantep’in yitirilen değerlerine de sahip çıkacaklarını söyledi. Demir, Gaziantepspor üzerinden örnek vererek, “Gaziantep’in marka şehir yapılacak dendi; fakat Gaziantep’in dünyaya mal olmuş markası olan Gaziantepspor, bugün amatör kümede. Sadece Gaziantepspor değil olay. Gaziantep’in yitirilen değerlerine de sahip çıkacağız. Çünkü bugün bu şehrin yüz yıl önce ki Kuvay-ı Milliye ruhuna ihtiyacı var. Bir olmaya birlik olmaya kenetlenmeye ihtiyacı var. 31 Mart, Gaziantep’in kaderinin değişeceği seçim olacak” dedi.

TRAFİK ÇİLESİ ALMIŞ BAŞINI GİDİYOR

Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ejder Demir, “Biz bu şehirde hep birlikte yaşıyoruz. Bu şehrin kederi de, sıkıntısı da, sorunları da ayrım yapmazsın hepimizi kapsıyor. Gaziantepimizin en önemli sorunlarından biri aslında çok farkına varmıyor ama gençliğimiz uyuşturucu illetine doğru kayıyor. Hatta şu anda Türkiye genelinde de uyuşturucu kullanımında üst sıralarda yer alıyor. Gençliğimize sahip çıkmazsak, onlara imkan vermezsek, fırsat tanımazsak, iş imkanı vermezsek ister istemez bizim sahip çıkmadığımız gençlerimiz yanlış yola sapacak. Israrla vurguluyoruz bizde bu şehirde yaşadık, biz de bu şehirde doğduk, biz de bu şehirde büyüdük. Gençliğimizde, çocukluğumuzda sporla iç içe geçti. Maalesef bugün Gaziantep denildiğinde akla uyuşturucu geliyor. Biz bunun da önüne geçeceğiz. Gençliğimize sahip çıkacağız diyoruz çünkü gençliğimiz bizim geleceğimiz diyoruz. Trafik çilesi almış başını gidiyor. İmar kirliliği derseniz apayrı bir sorun. Gaziantep'te böyle bir hava kirliliği yoktu yanlış imarlaşmalar hava kirliliğine neden oldu. Gaziantep'in rüzgarı kesildi. Suriyeliler konusu apayrı bir mesele. Yani nereden tutsanız elinizde kalacak bir sıkıntı. Bizde bunun için diyoruz ki Allah nasip ederse Şahinbey'de Abdulhadi Bay, Şehitkamil'de Bekir Öztekin bizde nacizane büyükşehir belediyesinde inşallah omuz omuza bir mücadele verelim, şehrimize hizmet edelim. Şehrimize hep birlikte sahip çıkmak zorundayız. Bu şehrin geçmişine de hep birlikte sahip çıkmak zorundayız. Farkına varılmıyor ama geçmiş değerlerimizden de koparıyoruz yavaş yavaş. Biz lafa geldiği zaman Şehitkamil'in, Şahin Bey'in, Karayılan'ın torunuyuz diyoruz ama lafta kalıyor maalesef. Oysa hepimiz bütün benliğimize bunun yansıtmalıyız, yaşamalıyız, yaşatmalıyız. Bizden sonraki nesillere aktarmalıyız. Bizleri Antepli vurgusunu Antepli duygusunun Antepli gururunu en iyi yansıtan şey bizim tarihimizdir. Dünyaya mal olmuş, emsal olmuş Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurtuluş meşalesini yakmış bir neslin evlatlarıyız. Geçmişimizle koparılmaya çalışılıyoruz. Biz de diyoruz ki geçmişimizde de geleceğimizle de arada köprüyü oluşturacağız” ifadelerini kullandı.

HALK GÜNLERİ DÜZENLEYECEĞİZ

Ejder Demir, “Bizim Gaziantep’e şu sözümüz var. Gaziantep için en büyük projemiz de bu” dedi ve şunları söyledi: “Yüreğimizi ortaya koyacağız. Gaziantep’in hakkını, menfaatini kimseye peşkeş çektirmeyeceğiz. Peşkeş çekenlere de hesap soracağız. Bu şehrin her kuruşu kutsaldır.” Kendilerine, mevcut yöneticilere ulaşılamadığı için çok şikayet geldiğini söyleyen Demir, “Bununla ilgili de projemiz şu. Haftanın minimum iki gününü halk günü yapacağız. İlçelerimizde, mahallelerimizde, sokaklarımızda, köylerimizde, o bölgenin söz sahipleri, kanaat önderlerini ziyarete gideceğiz. Diyeceğiz ki biz bu mahalleye böyle bir hizmet vermek istiyoruz. Siz ne diyorsunuz bize. Onlar bize ulaşmak için çaba sarf etmeyecek. Biz oraya gideceğiz. Hizmet ederken halkın da fikrini alacağız” dedi.

SPOR SAHALARININ YERİNİ YÜKSEK YÜKSEK BİNALAR ALDI

Konuşmasına uyuşturucuyla mücadele üzerine devam eden Ejder Demir, “Uyuşturucuyla en iyi şekilde mücadele edeceğiz. Anneler, babalar çocuklarını bize gönül rahatlığıyla emanet edecekler diyoruz. Ben Karşıyaka’da yetiştim. Karşıyaka’da kaç tane spor sahası vardı. Maç yapardık gören Barselona – Real Madrid maçı sanırdı. İnsanlar sporla iç içeydi. Mutlaka herkesin uğraştığı bir spor dalı vardı. Şimdi bu kültürler de bitti. O spor sahalarının yerini yüksek yüksek binalar aldı. Çocuklarımız, gençlerimiz spor yapacak tesis bulamıyor. Spora teşvik edilmiyor. Dolayısıyla o tarz yanlış yönlere de sapabiliyorlar” ifadelerini kullandı.

KİMSEYİ AŞAĞILAMAYA KİMSENİN HAKKI YOKTUR

İYİ Parti Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Bekir Öztekin, “zillet” söylemine tepki göstererek, “İdareciler ayrım yapmamalı. Kimisine zillet diyeceksiniz, kimisine illet diyeceksiniz. Milleti bu ayrıma tabi tutacaksınız. Kimseyi aşağılamaya kimsenin hakkı yoktur. Siz bu milletin yarısına zillet derseniz bu milleti nasıl kucaklayacaksınız” dedi. AK Parti geçmişiyle ilgili gelen soruyu da yanıtlayan Öztekin, “Benim fıtratım hiç değişmedi. Kabiliyetim, tavrım, duruşum hiç değişmedi. AK Parti’nin 2002 ile 2007’sine kalıbımı basarım. 2007’den sonra yapmayın etmeyin yanlış yapıyorsunuz dedim. Onun için ben 20 küsur yıldır bu memlekette FETÖ ile mücadele ediyorum. Memleketi FETÖ’ye teslim ediyorsunuz. Yumurtaların hepsini tek sepete koyuyorsunuz. Yapmayın dedim. Oğuzeli’nde yaptıklarım belli. 60 yılda yapılamayanı ben 5 yılda yaptım. Ben Ankara’ya baklava taşımadığım için, FETÖ ile mücadele ettiğim için önüm kesildi. En sonunda isyan ettim istifa ettim” diye konuştu.

31 MART'TA İNŞALLAH BİR DEĞİŞİM YAŞANACAK

Bekir Öztekin, “31 Mart'ta inşallah bir değişim yaşanacak. Türkiye’de artık metal yorgunluk var. Metal yorgunluğu inşallah çok ciddi bir enerjiye dönüştüreceğiz. Şu anda mevcutta bulunanlar da itiraf ediyorlar ‘Biz yorulduk bizde bir metal yorgunluk var onun için yeniden bir enerjiye memleketi ihtiyacı var’ diye onlar kendileri itiraf ediyorlar. Gaziantep’te esnaf kan ağlıyor. Ciddi manada Suriyeli problemi var. Karşıda ciddi bir rekabet var. Zaten rekabet olmazsa ciddi manada alternatif olmazsa kalitede meydana çıkmaz. Alternatif ve rekabet olacak ki kalite ortaya çıksın. Millet kendisine kim iyi hizmet edeceğini düşünüyorsa onu seçecek. Şahsımın bu memlekette en fazla zoruma giden şeylerden bir tanesi, hazmedemediğim şeylerden bir tanesi 2,5 milyonluk Gaziantep'te ‘adam yok’ kelimesi bizi son derece yaraladı. Ben bu kelimeyi hazmedemiyorum. Adam yok diyenlerin karşısına işte adam var diye çıktım ben meydana. Bu millet her şeyi affeder ama adam yerine konulmamayı asla affetmez. Kimse bizim aklımızla alay etmesin. Bizim tahsilimizde, diplomamızda, kabiliyetimizde, karakterimizde, inancımızda her şeye yeter. Kimse bizi küçük görmemeli, aklımızla alay etmemeli. Mühür milletin elinde. İsteğini koltuğa oturtur, istediğini koltuktan kaldırtır” dedi.

BELEDİYE RANT YERİ DEĞİL HİZMET YERİDİR

İYİ Parti Şahinbey Belediye Başkan Adayı Abdulhadi Bay, memleket için tek çivi çakanın başının tacı olduğunu ama iyinin iyisi güzelin de güzeli olduğunu söyledi. Abdulhadi Bay, “Şahinbey bölgesindeki sorunların bir çoğunu biliyoruz. Vatandaşlar köylerin mahallelere dönüştürülmesinden tutun da kentsel dönüşüm, pahalılık, trafik çilesi ve belediyenin rantçılık yaptığı hususlarını dile getirmektedirler. Bizler belediyenin bir rant yeri ya da ticarethane gibi çalışamayacağını hizmet yeri olduğunu bu yüzden belediyenin hizmetlerinde kesinlikle kar payı güdülmeyerek hizmet etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Vatandaşa konut ya da konut teslim edilirken bundan belediyenin ticaret yaparak kar elde etmesini değil maliyetine vatandaşlara dağıtmasını sağlayacağız inşallah belediye başkanı olduğumuzda” dedi.

Mehmet Torun

04 Mar 2019 - 00:00 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Pusula Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Pusula Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Pusula Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Pusula Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.