Sektörel Uyum Eğitimleri bu kez Gaziantep’te

HAK-İŞ ve MÜSİAD’ın Ortaklaşa Yürüttükleri AB Projesi Kapsamında 15 ilde gerçekleşecek Sek törel Uyum Eğitimleri bu kez Gaziantep’te yapıldı!

HAK –İŞ VE MÜSİAD, ÇSGB tarafından yönetilen ve AB tarafından finansmanı sağlanan ‘’İşçi ve İşverenlerin Uyum Kapasitelerinin Sosyal Diyalog Yaklaşımıyla Artırılması’’ Teknik Destek Projesi kapsamında gerçekleştirilecek Sek törel Uyum Eğitimleri Programı ile 15 ilde, 7 farklı sektörden, 240’dan fazla işçi ve işverenle buluşuldu.

Eğitim programının bu kez adresi Gaziantep. 13-14 Temmuz 2017 tarihlerinde Gaziantep’te HAK-İŞ ve MÜSİAD’ın tekstil sektöründe faaliyet gösteren üyelerin sektörün mevcut durumunu ve geleceğini tartışmanın yanı sıra, altı farklı alanda eğitimler de alındı.

Türkiye’nin en büyük işçi sendikaları konfederasyonundan HAK-İŞ ve öncü işveren örgütlerinden MÜSİAD’ın ortak faydalanıcısı olduğu Avrupa Birliği’ne Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı – İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programı kapsamında yer alan ‘’İşçi ve İşveren Uyum Kapasitelerinin Sosyal Diyalog Yaklaşımıyla Arttırılması Teknik Destek Projesi ‘’ 18 Nisan 2016 tarihinden bu yana 15 ilde uygulanıyor.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yönetilen, 4,2 milyon Euro bütçeli ‘’İşçi ve İşverenlerin Uyum Kapasitelerinin Sosyal Diyalog Yaklaşımıyla Arttırılması Teknik Destek Projesi’’, faaliyetleri arasında yer alan ‘’Sektörel Uyum Eğitimleri Programı’’ kapsamında, 2017 yılı boyunca, Adana, Ankara, Antalya, Artvin, Bursa, Denizli, Gaziantep, İstanbul, Kayseri, Kocaeli, Konya, Sakarya, Sivas, Şanlıurfa ve Trabzon’da eğitimler verilecek. Projenin ortak faydalanıcıları olarak HAK-İŞ ve MÜSİAD’ ın üye yoğunluğunun nispeten yüksek olduğu Türkiye’nin lokomotif sektörleri olan Metal/Madencilik, Tekstil, Ormancılık, Kamu Hizmetleri/Genel İşler, Gıda, Turizm ve Taşımacılık İş kolları, Sek törel Uyum Eğitimleri Programı’nın kapsamını oluşturacak.

Adana, Sivas, Kayseri’den sonraki eğitim 13-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında Gaziantep’te, Tekstil sektörünün mevcut durumunun ve geleceğinin işçi ve işverenler tarafından birlikte tartışıldığı program kapsamında Sosyal Diyalog, Verimlilik, Eğitim, İnovasyon ve Teknolojik Gelişmeler, Atipik Çalışma ve mesleki belgelendirme başlıkları altında iki gün süreyle eğitimler verildi.

İşçilerin ve işverenlerin ortak katılımı ile düzenlenen Sek törel Uyum Eğitimleri Programı aracılığıyla, sosyal diyalogun güçlendirilmesi yoluyla, çalışma hayatının hızla değişen koşulları paralelinde işçilerin ve işverenlerin uyum yeteneklerinin arttırılmasına katkı sağlanmasının yanı sıra ilgili sektörlerin geleceğine yönelik sek törel yol haritaları oluşturulması da hedefleniyor.

26 Tem 2017 - 00:00 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Pusula Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Pusula Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Pusula Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Pusula Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.