BİR BAŞKA TOPLANTI

Ak Parti danışma meclisi her zaman yapılan klasik toplantının dışına çıktı, Parti içi sorunların tartışılıp konuşulduğu bir toplantıya dönüştü

Ak Parti danışma meclisi her zaman yapılan klasik toplantının dışına çıktı, Parti içi sorunların tartışılıp konuşulduğu bir toplantıya dönüştü. Partililer bir kâğıda yazıp sorunları iletti yetkililer tek tek cevap verdi. Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci “Reisimize Gaziantep’te neler oluyor dedirtmeyeceğiz” dedi. Özkeçeci Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakın zamanda Gaziantep’i ziyaret edeceğini de vurguladı.

GAZİANTEP HER ZAMAN REİSİN YANINDA

AK Parti Gaziantep Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı geniş bir katılımla yapıldı. Toplantıda il başkanı Eyup Özkeçeci önemli mesajlar verdi. Özkeçeci, teşkilatına seslenerek, “Gaziantep’te bir destan yazdınız. Gaziantep, her zaman olduğu gibi partisinin, reisinin yanında olduğunu ispat etti. Kendinizle ne kadar övünseniz azdır. Her zaman olduğu gibi Türkiye ortalamasının üzerinde bir başarı elde ettik. Tüm bunlar çalışmayla, gayretle, gece gündüz demeden kalplere dokunma ile oldu” dedi.

AK PARTİ GAZİANTEP TEŞKİLATI ÇÖKMEDİ

Ak Parti Gaziantep’te istifa iddiaları hakkında da konuşan Özkeçeci, “Bir kaşık suda fırtına koparmak istiyorlar. Gaziantep çöktü, Gaziantep Ak Parti teşkilatı çöktü. 270 bin 751 partilimiz var. 270 bin kişide 22 kişi istifa etmiş. İstifa edenlerin tamamı memuriyete müracaat etmek için istifa eden isimler. Kanun gereği memuriyete müracaat etmek için siyasi partiye üyeliğin bulunmaması gerekiyor. Gaziantep Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındadır ve dimdik ayaktadır. Saflarımızı sıklaştırdığımız sürece rabbim bereketini yağdıracaktır. Biz ne kadar saflarımız sıklaştırırsak inan her şeyi başarabiliriz” ifadelerini kullandı.

YENİLENME, TAZELENME DÖNEMİ BAŞLIYOR

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti'nin bir statüko partisi olmadığını belirterek, "AK Parti reformcu, sürekli kendini yenileyen bir partidir. Dün Cumhurbaşkanımız açıkladı, kongre sürecini erkene aldık. Yani yeni bir yenilenme, tazelenme dönemi başlıyor." dedi. Gül, partisinin Gaziantep İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'yi çökertmek ve geriletmek isteyenlere en güzel cevabın geride kalan tüm seçimlerde millet tarafından verildiğini söyledi.

2023 SEÇİMLERİ YARIN OLACAKMIŞ GİBİ ÇALIŞACAĞIZ

AK Parti Gaziantep Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda partilerle seslenen İl Başkanı Eyup Özkeçeci, “Gaziantep’te bir destan yazdınız. Gaziantep, her zaman olduğu gibi partisinin, reisinin yanında olduğunu ispat etti. Kendinizle ne kadar övünseniz azdır. Her zaman olduğu gibi Türkiye ortalamasının üzerinde bir başarı elde ettik. Tüm bunlar çalışmayla, gayretle, gece gündüz demeden kalplere dokunma ile oldu. Cumhurbaşkanımızın emri, gönül belediyeciliği ve gönül siyasetidir. Gaziantep olarak sizlerle birlikte bu siyaseti ve belediyeciliği yaptık, sonucu hep birlikte görüyoruz. Cumhur İttifakı olarak 10 belediyeden 8’ini aldık, maalesef iki kaybımız var. Ben bu belediyeleri kayıp olarak görmüyorum, geçici olarak emanet verdik. Eninde sonunda emanet ehlinde kalacak. Ehil Gaziantep, ehil Ak Partililer. 2023 seçimleri yarın olacakmış gibi çalışacağız. Cumhurbaşkanımızın hedefleri bizim için emirdir. Siyasi edep, siyasi terbiye bunu emrediyor. Ak Parti’nin birer neferi olarak bu emir neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Meclisimiz tatilde, vekillerimiz burada bulunuyor. Bu yazı dolu dolu geçireceğiz. Girilmedik hane bırakmayacağız, mahalle mahalle ekiplerimiz gidecek. Reisimiz bunu emrediyor. 2071 hedefleri buradan geçiyor. Gaziantep, Reisinin yanında ne kadar dik durursa, Reisimizde o kadar dik duracaktır. “Dünya beşten büyüktür” diyen başka bir lider yoktur. S-400 alınamaz dediler, geldi. Dünyaya kafa tutan bir Amerika’ya rağmen geldi. Sizler sayesinde geldi. Bu bir dava aşkıdır, çok çalışacağız. Reisimiz Gaziantep’te ne oluyor demeyecek. Gaziantep’in yeri bambaşka. İnşallah bizler buna layık olacağız. Gayret edeceğiz, başarılı olacağız. Cumhurbaşkanımız başarılı olan tüm illeri ziyaret edecek. Gaziantep’te bu iller arasında yer alıyor. Reisimizi en kısa süre içerisinde ağırlayacağız. Danışma meclisimizin toplanma amacı sizlerin sorunlarınız dinlemek. Verilen not kağıtlarına sorularınızı yazın, burada bulunan heyetimiz tüm sorularımıza cevap verecekler” diye konuştu.

GAZİANTEP, GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN EN BÜYÜK ÖRNEĞİ OLACAK

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de, “Gaziantep’te büyük bir destan yazdınız, Gaziantep sizlerle zaferi yakaladı. Cumhurbaşkanımızın, bakanımızın ve milletvekillerimizin bize olan güvenine layık olduk. İnsanlık tarihi kadar eski bir mücadelenin neferisiniz. Çok ağır bir imtihandan geçtik, başımızda Cumhurbaşkanımız olmasaydı, Ak kadrolar olmasaydı, bu ekip sapa sağlam durmasaydı çok daha zor günler bizleri bekliyordu. Büyük bir sınavdan geçtik. Tüm belediye başkanlarımız ile birlikte Gönül Belediyeciliği için yola çıktık. Türkiye’nin en büyük su projesini yaptık. Melen’den sonra Türkiye’nin en büyük su projesini Gaziantep’te yaptık. Düzbağ suyu geldi, depoda bulunuyor. Gaziray Projesi’nin yüzde 90’ı tamamlandı, yalnızca aç-kapa ihalesi kaldı. Allahın izniyle KÜSGET- Merkez hattını devreye alıyoruz. Yeni bir şehir kuruyoruz, Kuzey Şehir’i kuruyoruz. Cumhurbaşkanımız geldiği zaman orada bir şehir nasıl kurulur, dibinde savaşların sürdüğü bir şehirde 150 fabrika nasıl yapılır anlatacağız. Gaziantep modelini tüm Türkiye’ye göstereceğiz. Bunları sizler başardınız. Gaziantep’te çok genç bir nüfusumuz var, Gençlik ve Spor Bakanımız Gaziantep’e geldi. 127 milyon liralık yatırım yapılacak. Bir Bakan gelip Gaziantep’te 127 milyon liralık yatırım yapıyorsa Gaziantep budur. Yapacak çok işimiz var, gidecek çok yolumuz var. Kendimizi güçlendireceğiz, yenileyeceğiz. Gaziantep, gönül belediyeciliğinin en büyük örneği olacak” dedi.

AK PARTİ ESKİ TÜRKİYE HİKAYELERİNE SON VERMİŞTİR

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti'nin bir statüko partisi olmadığını belirterek, "AK Parti reformcu, sürekli kendini yenileyen bir partidir. Dün Cumhurbaşkanımız açıkladı, kongre sürecini erkene aldık. Yani yeni bir yenilenme, tazelenme dönemi başlıyor." dedi. AK Parti'nin milletle beraber iktidara geldiğini vurgulayan Gül, "AK Parti eski Türkiye hikayelerine son vermiştir. Burada en büyük başarı da kapı kapı, esnaf esnaf dolaşarak davamızı yerine getiren gençlik kollarımız, kadın kollarımızdır." dedi.

HEP MİLLETİN İRADESİNE MÜDAHALE EDİLİRDİ

Bakan Gül, Türkiye'de artık koalisyon anlayışının eskide kaldığını belirterek, şöyle devam etti: "Bu ülkede ne zaman sandıktan Ayşe, Ali, Mehmet, Hüseyin, Anadolu'nun bağrı yanık insanları çıksa, hep milletin iradesine müdahale edilirdi. Ama AK Parti her zaman milletiyle bütünleşerek, değişimci ve reformcu çizgisiyle, asla statükocu olmayarak Türkiye'yi büyütmeyi başarmıştır. Türkiye, AK Parti ile ekonomiden siyasete, adaletten ulaşama ve eğitime kadar halının altına süpürülen sorunlarını çözmüştür. Elbette her sorunu çözdük mü? Hayır. Daha yapacak çok işimiz var. Milletin desteği ve bizim millete olan aşkımızla tüm sorunları çözeceğiz."

Artık Türkiye'nin önünde 4 yıllık seçimsiz bir dönemin olduğuna işaret eden Gül, "Bu dönemde milletimizin cebini, sofrasını, evindeki huzurunu artıracağız. Ekonomi ve özgürlük konularını genişleteceğiz. Bugüne kadar çok fazla seçim dönemini geride bıraktık. Asla rehavete kapılamayız. Çünkü biz öyle siyasal mühendisliklerle tabelası asılan bir parti değiliz. AK Parti milletin kurduğu bir partidir. O yüzden millete hizmete devam edeceğiz." diye konuştu.

AK PARTİ BİR STATÜKO PARTİSİ DEĞİLDİR

Gül siyaseti, millet ve ülke menfaatleri doğrultusunda yürüttüklerine dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Türkiye üzerinde çok büyük oyunlar oynanmak istendi. 200 yılı aşkın süredir hep senaryolar yazılmak istendi. İstikrarsızlık, kriz dönemlerinde de Türkiye'nin ilerlemesini durdurmak istediler. Ama Türkiye'ye diz çöktürmek isteyenler AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan ile karşılaştılar. Millet hayasız akınları püskürttü. Türkiye'ye müdahale etmek isteyenler, tüm meydan okumak isteyenler, asıl meydan okuyan bu milletle almıştır." Gül, milletin meseleleriyle dertlenip, safları sıklaştıracaklarını belirterek, "AK Parti bir statüko partisi değildir. AK Parti reformcu, sürekli kendini yenileyen bir partidir. Dün Cumhurbaşkanımız açıkladı, kongre sürecini erkene aldık. Yani yeni bir yenilenme, tazelenme dönemi başlıyor. Hem Gaziantep hem de Türkiye'de milletimizin istekleri doğrultusunda değişimler hayata geçirilip yola geçirilecek. Kongreler, ülkemize hayırlı olsun." diye konuştu. Toplantı, daha sonra basına kapalı devam etti.

MEHMET TORUN

28 Tem 2019 - 00:00 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Pusula Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Pusula Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Pusula Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Pusula Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.