Başarının adresi Sanko Okulları

Ulusal ve uluslararası alanda başarı kazanan öğrenciler ödüllendirildi

Haber albümü için resme tıklayın

Akademik başarıyı sosyal, sportif ve sanatsal başarılarla desteklemeyi ilke edinen Özel SANKO Okulları, ulusal ve uluslararası alanda Gaziantep’in adını duyurmanın haklı gururunu yaşıyor. Sanko Okulları'nın ulusal ve uluslararası bilimsel, sanatsal ve sportif yarışmalarda dereceye giren öğrencileri ödüllendirildi.

Eğitimde başarının adresi haline gelen Özel SANKO Okulları, akademik ve sosyal başarılarıyla Türkiye ve Dünya derecelerine adeta abone oldu. Yerelden başlayıp ulusal ve uluslararası farklı kategorilerde birçok yarışmadan başarılı sonuçlar elde eden Sanko Okulları başarının adresi haline geldi. Son olarak 2017 yılında girdiği yarışmalarda önemli başarılar elde eden Sanko Öğrencileri, protokol üyelerinin de katıldığı bir törenle ödüllendirildi.

Foto GaleriBaşarının adresi Sanko Okulları

İŞTE SANKO OKULLARI'NIN ÖDÜL ALAN ÖĞRENCİLERİ

Bursa Nilüfer Uluslar arası Piyano Yarışması ve Müzik Festivali’nde dünya birincisi olan Eylül Eren, Amerika Birleşik Devletlerinde düzenlenen “ROBOGAMES” Dünya Robot Yarışması’nda dünya birincisi olan öğrenciler, Ali Kağan Akbaş, Cemil Serden Şahin, “ROBOGAMES” Dünya Robot Yarışması’nda dünya ikincisi olan öğrenciler Tekin Orkun Hengirmen, Koray Çekici, Hasan Atakan Aslan, “11 – 12 Yaş Yüzme Gelişim Projesi”nde 100 metre Kurbağalama stilde Türkiye birincisi Beril Öztürk, Orta Doğu Teknik Üniversitesinde düzenlenen 2. Ulusal “Genç Mühendisler Yarışıyor” adlı yarışmada Türkiye birincisi olan öğrenciler, Arda Karayılan, Fuat Şimşek ve Miray Mavi

BAŞARIYA ABONE OLDUK

Açılış konuşmasını yapan Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Melike Toklucu, okul olarak başarıya abone olduklarını söyledi. Toklucu, “Okulumuz öğrencileri dünya genelinde büyük bir başarıya imza atarak bizleri onurlandırdı. ROBOGAMES” Dünya Robot Yarışması’nda dünya birincisi olan öğrenciler, Ali Kağan Akbaş, Cemil Serden Şahin, “ROBOGAMES” Dünya Robot Yarışması’nda dünya ikincisi olan öğrenciler Tekin Orkun Hengirmen, Koray Çekici, Hasan Atakan Aslan, büyük bir başarıya imza attı ve bunu taçlandırdı” dedi.

DUYGULANMAMAK MÜMKÜN DEĞİL

Özel Sanko Okulları’nın kuruluş amacının iyi öğrenciler yetiştirmek olduğunu söyleyen SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu, “Bunu başardığımızı görüyorum. Biz bu okuldan dünya arenasında boy gösteren Türkiye’yi temsil eden öğrenciler çıkardık. Bu tablo karşısında duygulanmamak mümkün değil. Bu Gaziantep ve Konukoğlu Ailesi için büyük bir onur ve gurur kaynağı. Okulumuzun başarısı bizleri çok gururlandırdı. Şimdi bu okula kurarak ne kadar çok doğru bir hamle yaptığımızın farkına vardık. Sanko Okulları'nın ulusal ve uluslararası bilimsel, sanatsal ve sportif yarışmalarda dereceye giren öğrencilerini görünce aile olarak çok onurlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

DÜNYA İLE YARIŞIYORUZ

Özel Sanko Okulları’nın başarısıyla onur duyduklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise bu uluslararası başarıların göğüsleri kabarttığını söyledi. Şahini “Bilgi toplumu olma yolunda büyük hedeflerimiz var. Bilgiyi elinde tutan toplum her zaman kazanır. Bizde kazanmak için dünyaya yön vermek için bilgi ile iç içe olmalıyız. Ben bugün görüyorum ki Sankolu öğrenciler bunu başarmış. Bilgiyi elinde tutan her zaman geleceği inşa eder. Artık dünya ile yarışıyoruz. Eskisi gibi sadece kendi okulundaki veya şehrindeki öğrencilerle yarışılmıyor. Dünyadaki öğrencilerle yarışılıyor. Sankolu öğrenciler bunun farkına varmış ve bize uluslar arası başarılar kazandırmış. Dünyada insani kalkınma çok önemli. Ben hiçbir başarının tesadüf olmadığına inanıyorum. Sizler yarın bu ülkeyi yöneteceksiniz. Bunun için iyi bir insan olun. “İşin hilesi dürüstlüktür” sözünü hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın” şeklinde konuştu.

BİZLERİ GURURLANDIRDI

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ise törende yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Özel Sanko Okulları’nın uluslararası arenada kazandığı başarıyla Gaziantep ve Türkiye olarak çok mutlu olduk. Gaziantep böyle başarılara layık bir şehir. Zamanımızda artık şehirler birbirleriyle rekabet ediyor. Biz dünya şehirleriyle sadece sanayide, ticarette, hizmet sektöründe değil ilmin geldiği sevile ile de ilgili rekabet etmeliyiz. Asıl olan rekabette bu. 3 üniversitemiz var, bin 121 devlet okulumuz var, 80'ene yakın özel okulumuz var, 511 bin öğrencimiz var, bir şehrin yüzde 25'i öğrenci. Öyle büyük bir güce sahibiz ki bizim enerjimizin en büyük kısmı sizlersiniz, gençlerimiz çocuklarımız. Sizler için çalışıyoruz, 80 milyon nüfusun yüzde 13,6'sı genç. Sizleri nasıl yetiştirmemiz lazım ' Bunu Hz. Ali söylemiş, 'Çocuklarımızı yaşadığımız zaman dilimine göre değil, onların yaşayacağı, iş güç sahibi olacağı yani ülkeyi onlara emanet edeceğimiz zaman diliminin ulaşacağı bilgi seviyesine göre yetiştirin' bizde çocuklarımızı böyle yetiştiremeye çalışıyoruz. Sanko ailesi, okul öncesinden üniversiteye kadar uzanan eğitim yuvalarını para kazanmak için kurmadı. Para kazanamıyor zaten. Biliyorum Abdülkadir bey her zaman onu söylüyor. Ne için' Diyor ki, 'Allah'ın verdiğini bu gücü, bu tecrübeyi, babamızın sözünü yere koymamak, gazişehrin bize verdiği nimetleri gençlerimizi kendi çocuklarımız gibi görerek yetiştirmek için kullanıyoruz.' İşte bu ana başlıkta hareket ettikleri için Konukoğlu ailesi her zaman başarılı oluyor ve bu okulda yetişen çocuklarda böyle dereceler alarak bizleri gururlandırıyor.”

İNANDIK VE OKULU AÇTIK

Ödül takdim ettiği sırada okulun kuruluş günlerinde yaşadığı bir anıyı paylaşan Özel Sanko Okulları Kurucu Temsilcisi Adil Sani Konukoğlu, şu ifadelere yer verdi: “Okul açma kararını yönetim kurulundan çıkardıktan sonra 40 tane hocayla buluştuk. Hocalarımızla da konuşurken onlara “Biz bu okulu 15 Eylül’de açacağız” dedim. Bunu konuştuğumuz tarih ise 1 Nisan. Bana “Bina nerede” diye sordular yok dedim. “Arsa nerede” diye sordular ona da yok dedim. “Peki, o zaman biz bu okulu nasıl açacağız. Siz bir hayalin peşine çıkmışsınız, imkansızı konuşuyorsunuz” dediler. Yönetim Kurulu üyelerimizin destekleri ile 1 hafta içerisinde şu an kullandığımız arsayı temin ettik. Arkasından devletten bütün izinleri aldıktan sonra inşaata başladık. 1 Mayıs’ta temelini attık. 1 Eylül tarihinde okul temizliğe başladı. 7 Eylül tarihinde okulu tanıtım günü düzenledik.”

DAHA FAZLA DÜNYA BİRİNCİLİĞİ

Bundan sonra Özel Sanko okulları olarak hedeflerinin daha fazla dünya birinciliklerini Gaziantep ve Türkiye’ye kazandırmak olduğunu söyleyen Özel Sanko Okulları Kurucu Temsilcisi Adil Sani Konukoğlu, “Çok şükür bugünlere geldik. Ben inanıyorum ki bundan sonra daha fazla dünya birinciliği çıkartacağız. Daha farklı branşlarda başarılar elde edeceğiz. Zaten Türkiye birinciliklerimiz her sene en az 3-4 defa getiriliyor. Biz artık dünya birinciliklerini artırmak istiyoruz” diye konuştu.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE PLAKET VE ÖDÜL

Konuşmaların ardından, Bursa Nilüfer Uluslar arası Piyano Yarışması ve Müzik Festivali'nde dünya birincisi olan Eylül Eren, Amerika Birleşik Devletlerinde düzenlenen 'ROBOGAMESö Dünya Robot Yarışması'nda dünya birincisi olan öğrenciler, Ali Kağan Akbaş, Cemil Serden Şahin, 'ROBOGAMESö Dünya Robot Yarışması'nda dünya ikincisi olan öğrenciler Tekin Orkun Hengirmen, Koray Çekici, Hasan Atakan Aslan, '11 ' 12 Yaş Yüzme Gelişim Projesiönde 100 metre Kurbağalama stilde Türkiye birincisi Beril Öztürk, Orta Doğu Teknik Üniversitesinde düzenlenen 2. Ulusal 'Genç Mühendisler Yarışıyorö adlı yarışmada Türkiye birincisi olan öğrenciler, Arda Karayılan, Fuat Şimşek ve Miray Mavi'ye protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

TÖRENE KİMLEER KATILDI?

Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Emniyet Müdür Erhan Gülveren, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Sanko Holding Onursal Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu, GTO Meclis Başkanı Settar Konukoğlu ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

01 Haz 2017 - 00:00 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Pusula Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Pusula Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Pusula Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Pusula Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.