Hesabını Sorarız

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, gazetemize yaptığı ziyarette, kent gündemive yerel siyaset üzerine çok önemli açıklamalar yaptı. Kar yağışının...

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, gazetemize yaptığı ziyarette, kent gündemive yerel siyaset üzerine çok önemli açıklamalar yaptı. Kar yağışının ardından yaşanan 10 saatlik elektrik kesintisi nedeniyle Enerjisa’yı “Para almayı biliyorsanız, yatırım yapmayı da bileceksiniz. Bunun hesabını soracağız” sözleriyle eleştiren Atay, akademik meslek örgütlerine de, “Kendi meslek dalınızla ilgili eleştiri yapın, siyaset yapmayın” uyarısında bulundu. Atay, 5. OSB’de yaşanan arsa rantının yeni yapılacak OSB’de yaşanmayacağı konusunda Vali Gül’den söz aldığını da sözlerine ekledi.

İŞTE ATAY’IN SÖZLERİNDEN SATIRBAŞLARI…

PARAYI ALMASINI BİLEN YATIRIM YAPMASINI DA ÖĞRENECEK

DHMİ NEDEN GEREKLİ ÖNLEM ALMADI?

VALİLİK BİNASININ YEŞİL ALAN OLMASI DOĞRU KARAR

MESLEK ODALARI MAKAMLARINI SİYASETE ALET ETMESİN

BARO BAŞKANI MUHALEFET BOŞLUĞUNU DOLDURUYOR

OSB’DEKİ ARSA SPEKÜLATÖRLERİNE KÖTÜ HABER

VALİ GÜL BU KONUDA BANA SÖZ VERDİ

ŞEHRİN EN BÜYÜK PROBLEMLERİNDEN BİRİ TRAFİK

GAÜN ŞEHRİN BÜYÜMESİNE AYAK UYDURAMIYOR

NİHAT HOCAM’DAN RİCA EDİYORUM…

ŞEHİR HASTANESİ 2021’DE DE BİTMEZ…

2 MİLLETVEKİLİ HASTANE YAPIMINA KARŞI ÇIKTI

ABDÜLHAMİT GÜL, ŞEHRİN AĞABEYLİĞİNİ YAPIYOR

FATMA ŞAHİN TAKDİRİ HAK EDİYOR

PUSULA’YI ZİYARETİNDE SERT AÇIKLAMALAR…

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay’da Gaziantep’te dün geceden bu yanan yaşanan elektrik kesintisiyle alakalı çok sert açıklamalarda bulundu. Atay, Enerjisa’nın Gaziantep’e yatırım yapmamasından dolayı yaşanan kesintilerin artık bardağı taşırdığını, kış günü yüzbinlerce vatandaşı mağdur etmeye kimsenin hakkı olmadığını sorumluların bir an önce hesap vermesi gerektiğini vurguladı. PUSULA’yı ziyaret eden MHP’li Sermet Atay, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

ELEKTRİK HATLARI YER ALTINA ALINMALI

Atay, ana gündemi Gaziantep’te son yıllarda sıklıkla yaşanan elektrik kesintileriydi. İşte Sermet Atay’ın gazetemize yaptığı ziyarette söylediği açıklamalar: “Gazianteplileri mağdur etmeye kimsenin hakkı yok. Gaziantep’ten para kazanmaya gelince her şey güzel ama iş yatırıma gelince kaçmak olmaz. Gaziantep’te elektrik hatları bir an önce yer altına alınmalı. Sudan sebeplerle kesinti yaşanıyor. Bugün kesintinin nedeni olarak ağaçların kopan dallarının telleri koparılması gösteriliyor. Böyle bir sebep olabilir mi? Enerjisa Gaziantep’e yatırım yapmaktan kaçmamalı. Bunun için gereken ne ise biz yapmaya hazırız.”

ENERJİSA’NIN BAHANESİ ÇOK KOMİK…

Gaziantep büyüklük olarak Türkiye’nin altıncı büyük şehri. Bizim buradaki problemimiz şehir içindeki enerji nakil hatlarını yer altına almadığımız sürece bu sıkıntıyı her zaman yaşarız. Rüzgarda, fırtına da, karda, yağmurda bu sıkıntıyı yaşamaya devam edeceğiz. Bunun çözümü Enerjisa Gaziantep’teki şehir içindeki enerji nakil hatlarını yer altına almalı ve yatırım yapmalı. Enerjisa Gaziantep’in bu sorununa artık el koymalı. Gaziantep’e yatırım anlamında ödeneğini ayırmalı. 2021 yılında hala elektrik hatları direkten alınıyorsa burada sorun var demektir. Hala ağaçların daları kırılıp elektrik tellerini koparıyorsa oturup düşünmeliyiz. Yok çok rüzgar oldu teller koptu, Araba çarptı direk yıkıldı gibi komik gerekçelerden sıkıldık, dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok. Gaziantep’te buna layık değil.

PARAYI ALMASINI BİLEN YATIRIM YAPMASINI DA ÖĞRENECEK

Enerjisa bir kişinin bir aylık elektrik faturası geciktiğin de o evin, iş yerinin elektriği kesiliyorsa hizmet anlamında da Gaziantep’e gerekli değeri vermeli. Gaziantep’e gerekli yatırımı yapmak zorunda. Parayı almasını bilen yatırım yapmasını da öğrenecek. Bu yatırımları almak Gaziantep’in hakkı. Gaziantep bir sanayi kenti. Gaziantep’in sanayisi ve ihracatı Ankara’yı geçmiş durumda. Madem biz bu kadar ilerliyoruz. Enerjisa çeşitli bahanelere sığınıyor. Biz buradan kayıp kaçaktan dolayı para kazanmıyoruz. Biz ilk etapta bütün elektrik hatlarının hepsini yerin altına al demiyoruz. Bu işi peyder pey çöz diyoruz. Şehrin an arterlerinden başlanması lazım. Gaziantep protokolü olarak Enerjisa’ya bu durumu anlatmalı ve baskı uygulamalıyız.

ENERJİSA ALMASINI BİLİYOR AMA VERMESİNİ BİLMİYOR

Enerjisa Gaziantep’ten aldığının karşılığında yatırım yapmak zorunda. Enerjisa almasını biliyor ama vermesini bilmiyor. Enerjisa kendine gelmeli. Gaziantep’in sağlığı ile oynamaya Gaziantep halkını bu duruma düşürmeye kimsenin hakkı yok. Enerjisa Gaziantep’e yatırım yapmıyorsa Gaziantep’in hakkını yiyor demektir. Enerjisa’yı bakanlığa şikâyet edeceğiz. Kim Gaziantep’e yatırım yapacaksa Gaziantep’in elektrik ihalesini o firma alsın. 12 saate yaklaşan kesintinin hesabını sorarız, soracağız

DHMİ NEDEN GEREKLİ ÖNLEM ALMADI?

Sabahtan bu yana kalkamayan uçaklarla ilgili şikayetler alıyoruz. Kaç gündür Gaziantep’e kar yağacağı bildiriliyor. Valilik açıkladı, belediyeler açıkladı, meteoroloji açıkladı. Devlet Hava Meydanları Yetkilileri önlemlerini neden almamış? Uçakların üzerine kar yağdığı için kalkış yapamamışlar. Uçaklar hassas araçlar elimizde fırça ile su ile bunu temizleyemeyiz. Bunun için kimyasal temizlik malzemeleri lazım. DHMİ bunun önlemini önceden almalıydı.

ABDÜLHAMİT GÜL, ŞEHRİN AĞABEYLİĞİNİ YAPIYOR

Yerel siyasette Cumhur İttifakı milletvekilleriyle ara sıra bir araya geliyoruz. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bu anlamda şehrin ağabeyliğini yapıyor. Fatma Şahin Hanımefendi Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı hesabiyle bir ayağı Anakara’da. Zaman zaman görüşüyoruz. Gaziantep’te her gün yeni bir gelişme oluyor.

VALİLİK BİNASININ YEŞİL ALAN OLMASI DOĞRU KARAR

Geçen hafta gündem Valilik binasıydı. Valilik binası yıkılarak yeşil alan olarak şehre kazandırılacak. Bence yerinde bir karar. Gaziantep’in meydana ihtiyacı var. Bazı arkadaşlar bu yıkılmasın, kurumlara verilsin diyor. Zaten bir kurum veya kuruluşa verilecekse o bina ömrünü tamamlamadıysa o zaman valilik neden taşınıyor? Bence çıkması gerekiyorsa valiliği yeşil alana katılması lazım. Yoksa da çıkmamalı yerinde kalmalı yeni bir israfa gerek yok.

MESLEK ODALARI SİYASETTEN UZAK DURSUN

Gaziantep’teki en büyük problemlerden bir tanesi meslek odalarının başkanları ve yönetimleri kendi siyasi görüşleriyle, mesleki sorunlarını karıştırmaları. Buna Baro, Tabipler Odası, Mimarlar Odası, Mühendisler Odası dahil. Benim odalardan beklenti şu: Mimarlar, Mühendisler Odası şehrin imarıyla, şehrin yapısıyla teknik görüşlerini açıklasınlar. Baro, adalet teşkilatının yürümesiyle, adaletle ilgili sıkıntıları dile getirsin. Tabipler Birliği, doktorların sıkıntılarını, sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirsin. Bizim burada yaşadığımız en büyük sıkıntı meslek odası başkanlarının kendi mesleklerinin dışında hangi siyasi görüşe sahiplerse o siyasi görüşü odanın görüşü gibi empoze ediyorlar. Kendi siyasi görüşü sanki odanın siyasi görüşü gibi açıklıyor. Halbuki o odanın içerisinde CHP’li, MHP’li AKP’li HDP’li olanlar var. Sen yönetimi ele geçirdin diye senin siyasi görüşün odayı ele geçirmiş gibi davranıyorsun. Bu durum Türkiye genelinde de böyle. Meslek odaları kamu kurumu sayılır. Meslek odası neden var? Kendi meslektaşlarının sorunlarını dile getirmek için var. Bir odanın başkanı hiç kendisini ilgilendirmeyen bir konuda çıkıp açıklama yapıyor. Bu senin mesleğinle alakalı değil. Adam A partine mensup, sen kendi siyasi görüşün doğrultusunda açıklama yapıyorsun.

BARO BAŞKANI MUHALEFET BOŞLUĞUNU DOLDURUYOR

Bir meslek kuruluşunun seçimini kazanan sanki siyasi olarak bir zafer kazanmış gibi, kendisinin siyasi görüşlerinin temsilciliğini kazanmış gibi görüyor. Hâlbuki orası bir meslek kuruluşu. Burada ipin ucu kantarın topuzu kaçmış durumda. Meslek odalarını ne yazık ki bazı kesimler, kendi siyasi organları gibi görüyorlar. Siyasi görüşlerini meslek odasının görüşü gibi yayıyorlar. İstanbul Barosu’nun 50 bin üyesi var. Şu an Baro Başkanı 8 bin 500 ile kazanmış. 41 bin 500 kişinin oyunu almamış. 42 bin kişi temsil edilmiyor. İstanbul Barosu siyasi bir zümrenin eline geçmiş durumda. Tamamıyla onların siyasi görüşü doğrultusunda hareket ediyor. Öncelik senin meslektaşların olmalı. Yeşille alakalı bir şey var Baro Başkanı konuşuyor. İnşaat ile mimariyle ilgili bir şey var Baro başkanı konuşuyor. Burada muhalefet boşluğunu dolduruyor. Odaların siyasetten arınması lazım. Meslek kuruluşlarının siyasetten arınması lazım. Odaların ve meslek kuruluşlarının kendi mesleklerinin sorunları ve meslektaşlarının dertleriyle ilgilenmesi lazım.

CHP İL BAŞKANLIĞI BİNASI KAPALI

Gaziantep milletvekili olarak 14 kişi başladık ama şu an 13 kişiyiz. HDP Milletvekilini ben Gaziantep’te sahada hiç görmedim. CHP’de şu an bir siyasi boşluk var. İl Başkanlığı binası kapalı. 2 milletvekili arkadaşta ne hikmetse bazı organizasyonlara katılmıyorlar. İyi Parti Milletvekili arkadaşımız bazı programlara katılıyor. Ben çağrıldığım bütün faaliyetlere gitmeye özen gösteriyorum. Şehrin sorunlarını çözmek anlamında elimden geleni yapıyorum. Gaziantep’te çok güzle işler yapılıyor. Bunarlı görmemek için kör olmak lazım. GAZİRAY Projesi çok büyük bir proje. GAZİRAY’ın ilk projesi şehrin ortasından Çin Seddi gibi 8 metre uzunluğunda duvar gibi geçiyordu. Biz bunun şehri ikiye böldüğünü şehrin surlarla çevrileceğini söyledik. Fatma Hanım olumlu yaklaştı. Hep beraber bu olaya tepki gösterdik. Artı bir yatırımla GAZİRAY alta alındı şehir bölünmekten kurutuldu.

OSB’DEKİ ARSA SPEKÜLATÖRLERİNE KÖTÜ HABER…

Şahinbey OSB ile ilgili bir çalışma var. Kilisliler buna karşı çıkıyor. Her şehir kendi bölgesine yatırım yapılsın istiyor. Kilis, kendi şehrinde yaşayana değil, gözünü bizim Gaziantep’in yatırımcısına dikiyor. Neden Kilis Polateli-Şahinbey OSB’den Şahinbey OSB’ye geçiyorsunuz diyorlar. Kilisli yatırımcı Kilis OSB’ye Kilisli yatırım yapsın, Gaziantepli yatırımcı Şahinbey OSB’ye yatırım yapsın. Kilisli eski bir milletvekili çıkmış, Şahinbey OSB neden Kilis sınırına yapılıyor diyor. Gaziantep’te OSB dolduysa ihtiyaç varsa ve arsa spekülatörlerine karşı aldıkları arsaları yapmıyorlarsa, arsa fiyatları 2 katına 3 katına 4 katına çıkmışsa devlet bunu üretmek zorunda. Şahinbey OSB arsa spekülatörlerine kapalı. Neden kapalı? Çünkü hazine arazisi. Bir şahsın bire alıp, beşe satma ihtimali yok.

5. OSB’DE ARSASI OLAN HİÇBİR YATIRIM YAPMAYAN ŞAHISLARA YER VERİLMEYECEK

5. OSB’de arsası olan ve hiçbir yatırım yapmayan şahıslara Şahinbey ve İslahiye OSB’den kesinlikle arsa tahsis edilmemeli. Vali Bey ile bu konuyu konuştuk. Vali bey de Fatma Hanım da aynı fikirde. Bu konu hakkında Bakan Varank Bey ile de konuştuk. Yatırım amacı dışında arsa spekülatörlerine buralar kapalı. Şahinbey OSB’nin en büyük özelliği tamamı hazine arazisi olması. Gaziantep’teki en büyük sıkıntı mevcut OSB’ler dolmuş durumda. Bazı arsa spekülatörleri yerleri kapatmış ama yatırım yapmamış. Özel mülkiyet olduğu için elinden alma şansında yok. Bunu kar amaçlı ellerinde tutuyorlar. Ve arsa fiyatları 100 dolara gelmiş durumda. Bunun gerçek değeri 20 dolar aldıkları fiyat 5-10 dolar. Herkes bu işin farkında. Bu işin takipçisi olacağız.

ŞEHRİN EN BÜYÜK PROBLEMLERİNDEN BİRİ TRAFİK

Valilik binası yıkıldığında kesinlikle yeşil alana katılmalı. Burada trafik sıkıntısı var. Şehrin trafiği rahatlamalı. Şehitkamil Kaymakamlığı da TMO’nun yanına gidiyor. Valiliğin idari birimleri de taşınıyor. Sadece Valiliğin protokol kısmı Fevzi Çakmak’a taşınıyor. Burada şehir trafiğini azaltacak. Şehrin en büyük problemlerinden biri trafik. Gaziantep büyüdü. Kuzey’de Beylerbeyi bir şehir olmuş. Güney’de Akkent ve Karataş var. Oradaki plansızlık trafik sorununu ortaya çıkarıyor. Trafik sıkıntısının birincisi yolların dar olması. Üniversiteden Karataş’a çıkan bulvar iki şeride düşüyor. Orada 500 bin kişi yaşıyor: İnsanlar duyarlı değiller. Trafik ışıklarının altına araç park ediyorlar. Bu konuda benim önerim mutlaka gezen trafik araçları olmalı. Yanlış park eden araçlara yoğun bir şekilde idari para cezası kesilmeli. Gaziantep’te bunu alışkanlık haline getirmeli. Zamanında yollar geniş bir şekilde planlanmamış. Bir de zamanında tramvay yanlış bir güzergahtan geçirildi. Yollar daraldı. Tramvay yapılırken de söylemiştim. Bu hattın yanlış olduğunu şehir trafiğini felç edeceğini her defasında dile getirmiştim. 20 kilometre tramvay yapılacağına 5 kilometre metro yapılsın dedik bizi dinlemedi.

ADALET’TE TARİHİN EN BÜYÜK YATIRIMLARINI ALDIK

Vali Davut Gül çok iyi niyetli. Belediye Başkanlarımızla beraber ortak hareket ediyorlar. Vali Bey’de gücünün yettiği kadar yapıyor. Bir yerden sonra tıkanıyor. Daha sonra Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül devreye giriyor. Bazı sorunları Bakan Bey ile çözüyoruz. Adalet Bakanlığı’ndan Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarını aldık. Sosyal tesis, adliye ek binası, cezaevi konusunda büyük yatırımlara imza atıldı. Abdulhamit Bey’e müteşekkiliz.

GAÜN ŞEHRİN BÜYÜMESİNE AYAK UYDURAMIYOR

Gaziantep Üniversitesi şehrin büyümesine ayak uyduramıyor. GAÜN ile şehir uyumlu büyüyemiyor. Üniversite şehrin gerisinde kalıyor. GAÜN daha önce yükseliş ivmesi izlerken, şimdilerde geriliyor. Bunda FETÖ’nün çok büyük zararı var. Nasıl oldu? Gerçekten FETÖ’nün bazı üyeleri üniversiteye sızmıştı. Ama sızmayanlarda ihbar müessesinin yanlış çalıştırılması suretiyle FETÖ’cü olmayanlarda yaftalandı. Akademisyenlerin yarsından fazlası ayrıldı. Akademik personelini yeniden kazanmamız lazım. Bu anlamda ben GAÜN’ü başarılı görmüyorum. GAÜN geride kaldı. Geçen gün Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Gaziantep’e geldiğinde Gaziantep Üniversitesi’yle alakalı bir konu vardı. Bakan Bey, rektör hocayı sordu. Aradık rektör yok. Üniversitemiz, üniversiteyi yönetenler tarafından ekipçilik ruhuyla yönetiliyor. Üniversiteye atanan kendi ekibimle gelirim, kendi hemşerimi getiririm gibi bir yaklaşıma giriyor. Bu dar kafa dar çerçevede üniversitenin gelişmesini engelliyor. GAÜN’de bağnaz bir yapı var. Herkes bir birini bir rakip görüyor. Durum böyle olunca GAÜN şehirle parale büyümüyor. Şehrin çok gerisinde kalıyor.

NİHAT HOCAM, GAZİANTEP'E DAHA FAZLA ZAMAN AYIRSIN

Halbuki elimizde çok büyük güç var. Şimdi ikinci bir devlet üniversitemiz var. Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi. Bizim beklentimiz Sayın Nihat Hatipoğlu hocamızdan Gaziantep’e daha çok zaman ayırması. Kendisine çok saygı duyuyoruz. Bu konuyu birkaç defa da söyledim. Kendisi çok iyi bir insan. Çok büyük bir din alimi. Ankara’da çok geniş çevresi var. YÖK üyesi. Cumhurbaşkanımıza çok yakın biri. Biz kendisinden çok daha fazla performans bekliyoruz Gaziantep’e vakit ayırmıyor. Bizim hocamızdan ricamız Gaziantep’e daha çok zaman ayırması. Mümkünse haftada bir gün değil, 5 gün Gaziantep’te kalsın, 2 gün özel işleri için Ankara’ya veya İstanbul’a gitsin.

SAĞLIK MÜDÜRÜ DEĞİŞİKLİĞİ, PANDEMİ SÜRECİNİ OLUMLU ETKİLEDİ

Gaziantep olarak pandeminin ilk günlerinde çok iyi bir sınav vermedik. Özellikle testler konusunda ben bunu defalarca söyledim. Testler başladığında günde 200-250 testle başladık. Şu an 3 bin civarında test yapıyor. 200 test yapılırken, dönemin sağlık il müdürüne ve rektörüne test sayımız az test sayımızı arttıralım dedim. Bana vaka olmadan test sayısını artıramayız dediler. Halbuki tarama amaçlı temaslı kişilere de test yaptırsaydık sorunlar yaşamazdık. Bugün semptomsuz korona günleri yaşıyoruz. Her korona vakası semptom göstermiyor. Bir sanayi kuruluşunda ilk günlerde 29 tane pozitif vaka çıktı. bana biz burayı kapadık dediler kapadığın kısım bin kişilik kısım 2 bin kişilik kısım çalıştı. Fabrikalar çalışsın tamam bir şey demiyoruz. İnsanlar evine ekmek götürsün. Ama öncelik sağlık. Yeni sağlık müdürünün gelmesiyle fillasyon ekipleri artırıldı, korona ile mücadele de gözle görünür başarı ortaya çıktı. Gaziantep ambulans konusunda çok geri. Türkiye’deki en kötü ve geri kalmış filoya sahip. Sağolsun Sağlık Bakanı 100 yeni ambulans verdi. Hatay 120-130 ambulansta biz 50 ambulanstayız. Gaziantep yatırımlar konusunda ger kalmıştı ama şimdi bir yumruk şeklinde hareket ederek yatırımları hızlandırdık. Ankara’dan istediğimiz yatırımların yüzde 90’ını alıyoruz.

ŞEHİR HASTANESİ 2021’DE DE BİTMEZ…

Kanayan yaramız şehir hastanesi. Türkiye’de teslim edilmeyen en fazla uzatılan hastane bizimki. Fatma Hanım ve Vali Bey’de bu konuda bakanımızla görüştü. İş hukuka yansıdığı için çözülmüyor. Orada 3’lü bir konsorsiyum var. Kendi aralarında anlaşmıyorlar. Devletten ihaleyi almışlar ama yatırım yapmıyorlar. Devlet bunları bir şekilde çıkartacak. Kendisi devlet yatırımı olarak tamamlayacak. Biz hukukun bitmesini beklersek en az 2-3 yıl daha hibe olur.

HAVALİMANI 2021’DE TAMAMLANIR…

Gaziantep Havalimanı yapımında esas kazığı pist yapılırken yedik. Pistimiz yapıldı 35-40 metre kod farkı çıktı. Söküldü bir daha yapıldı. Plansızlıktan programsızlıktan hak edişten önce iş teslimi imzalayan o zamanki sorumlular çok büyük vebale girdiler. Yanlış yapılan bir pisti onaylamışlar milyonlarca lira zarara uğrattılar devleti. 2021 yılı içinde apronlar tamamlanacak. İnşaat hızla ilerliyor onu konuda bir sıkıntı yok.

2 MİLLETVEKİLİ HASTANE YAPIMINA KARŞI ÇIKTI

Beylerbeyi’nde de bir hastane yapılacak. 25 Aralık Devlet Hastanesi çok olumlu oldu. Şimdi adına vermeyelim 2 milletvekilimiz orada hastane yapılmasına karşıydı. Sağlık Bakanlığı’ndaki konuşmada karşı çıktılar yapılmasın dediler. Biz yapılması gerektiğini söyledik. Ortak akıldan yapılması yönünde karar çıktı. Bu kararda doğru karar. Yapılmasın diyen 2 arkadaş hangi mantıkla yapılmasın dedi anlamış değilim. Şehrin ana göbeğine bir devlet hastanesi lazım.

FATMA ŞAHİN TAKDİRİ HAK EDİYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, MHP milletvekillerini hiçbir zaman Ak Parti milletvekillerinden ayrı tutmuyor. Onlara verdiği değer kadar bize de değer veriyor. Hatta CHP ve İyi Parti Milletvekileri için de aynı tutum içerisinde. Fatma Hanım her zaman kucaklayıcı ve birleştirici durumunda. Ankara’daki ziyaretlerde her zaman beraber hareket ediyoruz. Kimseyi ötekileştirmiyor. Her zaman Gaziantep’in menfaati ve çıkarları doğrultusunda tutum sergiliyor. Belediye başkanlığında da çok başarılı. Yaptığı icraatlar ortada. Diyorlar ki, yaptığı projeler Devlet projesi. Bunları getirmek, Ankara’da takip etmek, imzalatmak, bütçeye koydurup onay çıkarmak kolay mı? Fatma Şahin, bakanlıktan gelen lobisi, bakanlıklarda sevilmesi ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı olması sayesinde, gittiği her yerde işi bitirip çıkıyor. Bu da büyük bir başırıdır, herkes başaramaz. Bu yönü ile Fatma Şahin’i takdir ediyorum ve kendisini çok başarılı buluyorum.

19 Oca 2021 - 00:00 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Pusula Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Pusula Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Pusula Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Pusula Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.