Sorun da belli çözüm de

İYİ Parti Gaziantep’te yeni yönetim kurulu belli oldu.

İYİ Parti Gaziantep İl eski Başkanı Oğuz Hocaoğlu’nun istifasının ardından göreve gelen İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Celal Yıldırım, yeni yönetimini oluşturdu. Yeni yönetimin Genel Merkezden onay almasının hemen ardından bir otelde İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Celal Yıldırım ve Yönetim Kurulu üyeleri, basın mensupları ile bir araya geldi. Yıldırım, “Ülke ve Gaziantep’in sorunlarını bilerek, İYİ Parti olarak bütün bu sıkıntıları aşacak bilgi birikimi ve donanıma sahip olduğumuzu, bu sorunları çözüme kavuşturacak projelerimizin mevcut olduğunu ve Türkiye’yi yönetmeye hazır olduğumuzu duyurmak istiyorum” dedi.

İYİ Parti Bölge sorumlusu ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan ile Gaziantep İl Başkanlığına Genel Merkez tarafından atanan Celal Yıldırım Gaziantep’te bir otelde basın toplantısı düzenledi. Gaziantep’te yeni İl Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Gaziantep siyasetinde tertemiz yeni bir sayfanın açıldığını, yeni bir dönemin başladığını belirten Yıldırım, sorunların farkında olduklarını ve bunları nasıl çözeceklerini bildiklerini belirtti.

Basın açıklamasında bulunan İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Celal Yıldırım, “İYİ Parti Gaziantep Teşkilatı olarak, Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendinin onayı ile İl Başkanı olarak atanan şahsım ve bugün açıklayacağımız yeni İl Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte Gaziantep siyasetinde tertemiz yeni bir sayfanın açıldığını, yeni bir dönemin başladığını belirtmek istiyorum. Sizin de bildiğiniz gibi İYİ Parti Gaziantep İl Başkanımız Oğuz Hocaoğlu’nun kendi özel sebeplerinden dolayı görevi bırakmasının ardından, İl Yönetim Kurulu Üyelerimizi de oluşturma yetkisi ile İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı olarak atandım. Yeni dönemde birlikte çalışacağımız İl Yönetim Kurulu Üyelerimizi belirleyip, Parti Genel Merkezimizin onayını da alarak bugün Yönetim Kurulumuzu açıklamak ve hayırlısı ile göreve başlamak üzere burada toplanmış bulunuyoruz.”

“ÜLKENİN NASIL İDARE EDİLECEĞİNİ İYİ BİLİYORUZ”

“İYİ Parti Genel Merkezi olarak, Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER ve yanında yer alan çok donanımlı olduğuna inandığımız ekibi ile Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Türk Milletinin içinde bulunduğu durumun, yaşanan sıkıntıların farkındayız. Bu sıkıntılardan nasıl kurtulabileceğimizi ve ülkenin nasıl idare edileceğini iyi biliyoruz. Ülkemizin yaklaşık 20 yıldan beri AKP iktidarında nasıl idare edildiğini ve sonunda da tek adam yönetimi diye adlandıracağımız bir sistemle nasıl bir girdaba sokulduğunu hep birlikte yaşadık ve görüyoruz.”

“SORUNLARI BİLİYORUZ”

“Cumhuriyetin bütün kurum ve kuralları ile nasıl aşındırıldığını, Kamu kaynaklarının nasıl israf edilerek tüketildiğini, Yoksulluğun ve yolsuzlukların hangi boyutlara ulaştığını, Halkımızın Devlete ve adalete olana güveninin nasıl sarsıldığını, Gençlerimizin geleceklerine ait inançlarının nasıl kaybolduğunu ve umutlarının tükendiğini, Dış dünyada Ülkemizin itibarının ne hale geldiğini, Kamu maliyesinin nasıl bozulduğunu, bunun da piyasa ekonomisini ne hale getirdiğini ve gelir dağılımındaki adaletsizliğin hangi boyutlara ulaştığını, Tarımın ve hayvancılığın yanlış politikalarla ne hale geldiğini, köylünün ve çiftçinin nasıl mağdur edildiğini maalesef görüyoruz ve yaşıyoruz.”

GAZİANTEP’TE SORUNLAR BÜYÜK

“Gaziantep ölçeğinde ise; Hayat pahalılığı ve zamlar altında ezilen vatandaşlarımızın nasıl geçim sıkıntısına düştüğünü, Kontrolsüz olarak şehrimize kabul edilen sığınmacılar ve göçlerle demografik yapımızın nasıl bozulduğunu, bunun sonucunda da hangi asayiş problemlerinin ortaya çıktığını, Sanayi ve ticaret merkezi olan şehrimizde işsizliğin hangi boyutlarda olduğunu, Yanlış eğitim politikaları ile Gaziantep’in Türkiye sıralamasında nasıl en alt sıralara düştüğünü, Gençlerimiz arasında sigara, alkol, hatta uyuşturucu kullanımının hangi boyutlara ulaştığını, Trafikte yaşanan keşmekeşin giderek şehrimizi nasıl yaşanamaz hale getirdiğini, Hava kirliliğinin hangi boyutlara ulaştığını bizzat yaşıyoruz ve görüyoruz.

İşte yukarıda sıraladığımız Ülke ve Gaziantep’in sorunlarını bilerek, İYİ Parti olarak bütün bu sıkıntıları aşacak bilgi birikimi ve donanıma sahip olduğumuzu, bu sorunları çözüme kavuşturacak projelerimizin mevcut olduğunu ve Türkiye’yi yönetmeye hazır olduğumuzu buradan duyurmak istiyorum. Sadece sorunları dile getiren değil aynı zamanda çözüm önerilerini de ortaya koyan bir anlayışla yola çıktığımızı önemle vurgulamak istiyorum.

Bu düşüncelerle yola çıktığımızı, Ülkemiz ve Şehrimiz için Cenab-ı Allah’ın yardımı ve halkımızın da desteği ile Genel Başkanımız Meral Akşener’in liderliğinde Türkiye’yi içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtararak; “Milli ve Güçlü Türkiye Cumhuriyeti, Mutlu ve Müreffeh Türk Milleti.” hedefimizi gerçekleştirme azmi ve kararlılığı içerisinde olduğumuzu ilan etmek istiyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

YENİ YÖNETİM TANITILDI

Toplantının ardından İYİ Parti Gaziantep İl Yönetimi tanıtıldı. Yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Celal Yıldırım, Ahmet Nacar, A. Yusuf Çelik, Aykut Yalçın, İbrahim Karaturan, Atilla Köksal, Burak Kaplama, Cemal Yılmaz, Cihan Arı, Cengiz Kılınç, Cevdet Polat, Adnan Özdemir, Fatih Yeniekinci, Alil Ağa, Harun Kerse, Hasan Alpdoğan, Mustafa Kılıç, Hasan Öztürkmen, Hayri Özdemir, İbrahim Altunbaş, İsmail Taşkın, İzzettin Şahin, M. Ali Demir, Can Tuğsuz, Mehmet Dağlı, Mehmet Karahan, Mehmet Özberk, Mehmet Tiryaki, Ümit Kıratlı, Yılmaz Genco, Mesut Bulut, Abdurrahman Albayram, Alperen Altunbaş, Muzaffer Doğan, Selim Yılmaz, Şahin Özdemir, Tacettin Baytaz, Ayşe Bars, Ayşe Dalbudak, Derya köylü, Dursun Karahan, Fatma Büyükgüçlü, Serap Şahin, Işıl Kulaksız, Lina Ocak, Meral Yıldız, Selime Körcük, Sema Albayram, Ülkü Akyılmaz, Ülkü Şekeroğlu.

29 Kas 2021 - 00:00 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Pusula Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Pusula Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Pusula Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Pusula Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.