“Zorlu Enerji Kalibrasyon Merkezi” hizmetlerini sürdürüyor

  Zorlu Enerji’nin Gaziantep’te kurduğu “Zorlu Enerji Kalibrasyon Merkezi”, 3. Organize Sanayi Bölgesinde, G4 ve G650 tipi evsel ve endüstriyel doğalgaz sayaçlarının kalibrasyon işlemlerini yapmaya yetkili Doğu’nun ilk ve tek akredite kalibrasyon merkezi olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Büyütmek için resme tıklayın

2022 yılında evsel sayaç kapasitesini iki katına çıkaran ve bilimsel metotlarındaki geçerliliğini kanıtlayarak Türk Akreditasyon Kurumu TÜRKAK tarafından akredite edilen laboratuvar, yine aynı yıl Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu alandaki yeterliliğini de alarak endüstriyel sayaç kalibrasyon faaliyetine başlamıştır.

Zorlu Enerji Kalibrasyon Merkezi faaliyetlerini genişletti

G10-G650 ticari ve endüstriyel sayaç kalibrasyon faaliyetlerine başladıklarını belirten Zorlu Enerji Kalibrasyon Merkezi Müdürü Mehmet Akif Deniz: “G4-G6 tipi evsel sayaç kalibrasyonuna ilave olarak G10-G650 sayaç tiplerinde de faaliyetlerini genişleten Kalibrasyon Merkezimiz, büyük debi gerektiren yüksek tüketimli ticari ve endüstriyel uygulamalarda kullanılan üretim, iletim, dağıtım hatları ile ülkemizde ve bazı ülkelerde ülkeler arası ve şehir gaz teslimi gibi alım satım noktalarında kullanılan Rotary /Türbin tip endüstriyel sayaçların kalibrasyonunu da bünyesine ekleyerek Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan bu alandaki yeterliliklerini alarak faaliyetlerine başladı” dedi.

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Zorlu Enerji Kalibrasyon Merkezi, yeni faaliyet alanlarını görüşmek üzere Gaziantep İl Müdürü Mustafa Taşdemir ile Şube Müdürü İbrahim Ataş ve teknik ekip tarafından ziyaret edildi. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, Zorlu Enerji Kalibrasyon Merkezi Müdürü Mehmet Akif Deniz, Kalibrasyon Merkezi’nin gelecek dönem hedeflerini anlattı ve önümüzdeki yıllar içinde kalibrasyonu yapılacak sayaç miktarları ve sayaç tipleri hakkında bilgi verdi.

Kalibrasyon Merkezi, bilimsel ve evrensel olan deney metotları kullanıyor

Kalibrasyon Merkezinin Türk Akreditasyon Kurumu olan TÜRKAK tarafından yeterli görüldüğünü ifade eden Zorlu Enerji Kalibrasyon Merkezi Müdürü Mehmet Akif Deniz: “Laboratuvarın TÜRKAK ’tan aldığı yeterlilikle ulusal ve uluslararası platformda bilimsel ve evrensel olan deney metotları kullandığı kabul gören Kalibrasyon Merkezi, ölçümlerin izlenebilirliği açısından da güvenilirliğini ispatlayarak uluslararası standartlardaki laboratuvarlarla eş değer olduğunu kanıtladı. TS EN ISO/IEC 17025 Standardının maddelerinden olan gizlilik, tarafsızlık, bağımsızlık gibi ilkeler konusunda da denetimden geçerek tam bir kalite politikası benimsediğini ispatlayan Kalibrasyon Merkezi, akreditasyon çalışmaları sürecinde TÜBİTAK UME (Ulusal Metroloji Enstitüsü) tarafından yapılan laboratuvarlar arası karşılaştırma deneylerinde de doğru ve kesin sonuçlar verdiğini ispatlamış oldu” dedi.

Sayaçları, “Ölçü ve Ölçü Aletleri Muayene Yönetmeliği’nce belirlenen standartlar doğrultusunda kalibre eden, laboratuvar test çalışmalarını titiz bir şekilde yürüten Zorlu Enerji Kalibrasyon Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Gaziantep İl Müdürlüğü’nce yapılan denetimden de geçti. 

Zorlu Enerji Kalibrasyon Merkezi, dijital teknoloji ile müşteri memnuniyetini en üst düzeye taşıyor

Dijital teknolojiyi en üst düzeyde kullanmaya da dikkat eden Zorlu Enerji Kalibrasyon Merkezi, hem müşteri memnuniyeti hem de verinin ve bilginin ne kadar kıymetli olduğunu bilerek tüm verilerini dijital ortamda gizlilik ilkelerine sadık kalarak saklıyor.  Bülten

30 Ara 2022 - 11:25 Gaziantep- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Pusula Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Pusula Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Pusula Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Pusula Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.