Gazikültür, yeni bir eseri daha okuyucuyla buluşturdu

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gazikültür Yayınları, akıllı ve dirençli kentler üzerine “Farklı Yönleriyle Akıllı Kent Uygulamaları, Mevcut Durum ve Çözüme İlişkin Yaklaşımlar: Bir Yol Haritası” adlı eseri okuyucuyla buluşturdu.

Büyütmek için resme tıklayın

Günümüz kentlerinin karşılaştığı zorluklara ve değişen ihtiyaçlara ışık tutan bu eser; “Çocuk Dostu Kent”, “Yaşlı Dostu Kent”, “Yavaş Kent”, “Huzurlu Kent”, “Dirençli Kent”, “Dijital Kent”, “Akıllı Kent” gibi farklı kent yaklaşımlarını derinlemesine inceliyor. Kitap, vatandaş ile diyalog, kamu hizmetlerinin sunumu, etkin ve kaliteli hizmet üretimi ve yeni yönetim modelleri gibi konuları, insani değerler temelinde yenilikçi çözümlerle ele alıyor. 

Eserde, “Küresel Şehirlerde Akıllı Kent Uygulamaları”, “AB Akıllı Çevre Politikaları”, “İklim Değişikliği ve Kentsel Alanlar”, “ Büyük Veri ve Yapay Zekânın Akıllı Kentlerdeki Rolü”, “Akıllı Kentlerde Blokzincir Teknolojisi” gibi birçok önemli başlık altında, kentsel dönüşüm ve inovasyon konuları ayrıntılı bir şekilde irdeleniyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Bilişim A.Ş. tarafından geliştirilen akıllı uygulama örnekleri de bu kapsamlı çalışmada yer alıyor. 

 Gazikültür, yeni bir eseri daha okuyucuyla buluşturdu

“Farklı Yönleriyle Akıllı Kent Uygulamaları, Mevcut Durum ve Çözüme İlişkin Yaklaşımlar: Bir Yol Haritası” adlı kitap www.gazikulturas.com adresinden e-kitap formatında ücretsiz olarak indirilebiliyor.

YAKAR: BU KİTAP KENT YÖNETİMİ VE PLANLAMASI KONUSUNDA YENİ BİR PERSPEKTİF SUNUYOR

 

Gazikültür Genel Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Yakar “Farklı Yönleriyle Akıllı Kent Uygulamaları, Mevcut Durum ve Çözüme İlişkin Yaklaşımlar: Bir Yol Haritası” kitabı hakkında şunları söyledi:

 

“Farklı Yönleriyle Akıllı Kent Uygulamaları, Mevcut Durum ve Çözüme İlişkin Yaklaşımlar: Bir Yol Haritası”, akıllı kentlerin geliştirilmesine yönelik strateji ve eylem planlarını da kapsayarak, kent yöneticileri, politika yapıcılar, akademisyenler ve kent planlaması ile ilgilenen herkes için değerli bir kaynak niteliğindedir. Kitap, akıllı kentlerin sadece teknolojik birer yapı olmadığını, aynı zamanda sürdürülebilir, katılımcı ve insani değerlere dayalı bir yaklaşımla geliştirilmesi gerektiğini vurguluyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gazikültür Yayınları olarak, Prof. Dr. Yakup Bulut ve Dr. Miraç Aslan'ın editörlüğünde hazırlanan ‘Farklı Yönleriyle Akıllı Kent Uygulamaları, Mevcut Durum ve Çözüme İlişkin Yaklaşımlar: Bir Yol Haritası’ kitabını sunmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu eser, kentlerimizin karşı karşıya olduğu zorluklara yenilikçi ve insani değerlere dayalı çözümler sunarak, kent yönetimi ve planlamasında yeni bir perspektif açıyor. Kitap, akıllı kentlerin geleceği için stratejik planlama ve politika yapımı konularında önemli bir yol gösterici niteliğindedir.”

04 Mar 2024 - 12:11 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Pusula Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Pusula Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Pusula Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Pusula Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.