Ampute takımımız ikinci kez şampiyon

Ampute takımımız ikinci kez şampiyon

Ampute Futbol Millî Takımı, Polonya'nın Krakow kentinde düzenlenen 2021 EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası'nda finalde İspanya'yı 6-0 yenerek Avrupa Şampiyonu oldu ve bu şampiyonluğu ikinci kez üst üste elde etmenin gururunu yaşattı.

Cracovia Stadyumu'nda oynanan maçta Ay-Yıldızlılarımızı farklı zafere taşıyan golleri 6, 10 ve 26. dakikalarda Ömer Güleryüz, 21 ve 42. dakikalarda Kemal Güleş ile 23. dakikada Rahmi Özcan attı.  Bu sonuçla üçüncü kez finalde mücadele eden Ampute Futbol Milli Takımımız, üst üste ikinci kez Avrupa Şampiyonluğunu kazanma başarısını gösterdi. Milliler, 2017 yılında İstanbul'da da Avrupa Şampiyonluğu'na uzanmıştı.

ŞAHİNBEY'DE MİLLİ GURUR

Ampute Futbol Milli takımı üst üste elde ettiği Avrupa şampiyonluğu ile ülkemize sevinç yaşatırken Milli takıma oyuncu veren ve kulüp olarak katkı sağlayan Şahinbey Belediyespor ise ayrı bir gurur yaşıyor.... Ampute'ye yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Şahinbey, Milli takıma gönderdiği oyuncularıyla birlikte elde edilen şampiyonlukla bir kez daha gururlandılar..  Spor Merkezi


Haber Merkezi
20.09.2021

Yorum yap

Diğer Haberler