Ankara’da kritik görüşme

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep İl Başkanı Neşet Uçar ve Geçici İl Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.
Ankara’da kritik görüşme

Uçar, görüşmenin ana gündem maddesinin CHP Genel Merkezi’nin  18-20 Haziran tarihlerinde kentte parti kurmayları ve 250 belediye başkanının katılımıyla yapılacak olan toplantı olduğunu ifade etti.

Salı günü akşam saatlerinde yapılan görüşmede İl Başkanı Uçar ve İl Yönetim Kurulu üyeleri, Gaziantep’te yürütülen çalışmalarla ilgili CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na brifingde verdiler.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep İl Başkanı Neşet Uçar ve Geçici İl Yönetim Kurulu Üyeleri Vijdan Aktaş, Hacı Mehmet Taşdelen ve Hasan Özgür Girişken, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gitti. Ankara’da ilk olarak CHP Gaziantep Milletvekili Op. Dr. Bayram Yılmazkaya ile görüşen heyet, görüşmenin hemen ardından Grup Toplantısına katıldılar.

 KILIÇDAROĞLU’NA BRİFİNG VERİLDİ

CHP Gaziantep İl Başkanı Neşet Uçar, Bölgede yürütülen çalışmalara ilişkin Genel Başkanı bilgilendirmede bulunduklarını söyledi.  Uçar, “Akşam saatlerinde yaptığımız görüşmelerde, bölgede yürütülen çalışmaları anlatıldı, brifing verdik” ifadelerini kullandı. Uçar, görüşmenin ana gündem maddesinin CHP Genel Merkezi’nin  18-20 Haziran tarihlerinde kentte parti kurmayları ve 250 belediye başkanının katılımıyla yapılacak olan toplantı olduğunu ifade etti. KILIÇDAROĞLU VE 250 BELEDİYE BAŞKANI GAZİANTEP’E GELECEK

Genel Merkez, CHP’nin iktidar olması halinde uygulayacağı yerel yönetim politikaları gözden geçirmek üzere Gaziantep’te 3 günlük kamp yapacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve diğer MYK üyeleriyle birlikte aralarında Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Tunç Soyer ve Zeydan Karalar’ın da olduğu CHP’li 250 belediye başkanı Gaziantep’teki çalıştaya katılacak. 18-19-20 Haziran’da gerçekleştirilecek çalıştay, her an olabilecek bir erken seçim için de hazırlık anlamında.

STK’LAR İLE GÖRÜŞME YAPILACAK

CHP Genel Merkezi ile tüm CHP’li belediyelerin koordinasyonunun güçlendirilmesi amacıyla Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı bünyesinde yeni bir çalışma grubu oluşturuldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile bu çalışmayı Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun yapacak. Çalışmalar kapsamında ilk olarak, CHP’nin iktidar olması halinde uygulayacağı yerel yönetim politikalarının belirlenmesi için çalışma başlatıldı. Yerel yönetimler, eski belediye başkanları, bu konuda çalışmalar yapan akademisyenler ve sivil toplum örgütlerinin görüşleri alınarak yapılacak çalışmanın ardından CHP’nin Yerel Yönetimler Politikası Belgesi hazırlanacak.

ÇALIŞTAYA KİMLER KATILACAK? 

CHP, genel seçime giden süreçte, yerel yönetimlerin performansının ve başarılı projelerinin artırılmasının yanı sıra partinin iktidar olması halinde uygulanacak yerel yönetim politikalarının somut olarak maddeler halinde belirlenmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.18-19-20 Haziran’da Gaziantep’te düzenlenecek çalıştaya yerel yönetim uzmanları, kanaat önderleri, sivil toplum temsilcileri ve akademisyenler katılacak. Çalıştayda, CHP'nin yerel yönetim politikaları üzerine kapsamlı değerlendirmelerde bulunulacak, görüş ve öneriler alınacak. Çalıştayda, Türkiye’nin ideal belediye sayısının, belediyelerin yetkilerinin ve finansal kaynaklarının nasıl düzenlenmesi gerektiği üzerinde de durulacak.

KILIÇDAROĞLU’NA 3 GÜNLÜK YOĞUN PROGRAM

Partinin eski ve yeni belediye başkanlarıyla toplantılar yapılmasının ardından son şekli verilecek belge, daha sonra partinin yetkili kurullarına sunulacak. Söz konusu belge, CHP’nin yerel yönetimlerle ilgili hazırlayacağı reform niteliğindeki yasal düzenlemelere de ışık tutacak. 18-19-20 Haziran’da Gaziantep’te olacak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 3 gün boyunca dur durak bilmeden yoğun mesai harcayacak. STK temsilcileri, kanaat önderleri, sanayiciler, iş insanları ve vatandaşlarla bir araya gelecek olan Kılıçdaroğlu, esnaf ziyaretlerin de bulunacak.

 


Mehmet Torun
26.05.2021


Yorum yap

Diğer Haberler