Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Gaziantep İl Beyliği açıldı

Atabey19 Gençlik Kültür Türk Ocakları hız kesmeden il açılışlarını sürdürüyor. Salı günü Konya Ocağının açılışının ardından, Gaziantep il ocağının açılışı ile Türkiye genelinde Ocak sayısını 18’e çıkarttı.
Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Gaziantep İl Beyliği açıldı

Gaziantep İl Beyliği’nin açılışına Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci, Genel Başkan Yardımcıları, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, farklı şehirlerin İl Başkanları katıldı. Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Gaziantep İl Beyliği’nin açılışı Kurucu İl Başkanı Mete Büyükmurat’ın başkanlığında, vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

ATABEY19 GENÇLİK KÜLTÜR OCAKLARI’NIN 18’İNCİ İL BEYLİĞİ AÇILDI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra açılış konuşması yapan Gaziantep İl Başkanı Mete Büyükmurat, “Bugün Gazi şehri olan ve Atatürk’ün nüfusa kayıtlı olduğu il olan Gaziantep’te sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu şehir önemli bir şehirdir. 100 yıllar öncesinden beri hep çile çekmiştir. Geçmişte emperyalist güçler burayı işgal etmişlerdir. 1895 yılında burada İngilizler ve Amerikalı misyonerler gelerek burada önce Amerikan hastanesi sonra Borak Kolejini kurmuşlardır. Bunların amacı burayı işgal etmektir. Daha sonra İngilizler burayı işgal eder. İngilizler geldiklerinde Ermeniler bir olurlar ve evlerimizi işaretleyip soğan bıçaklarımıza kadar alıp ondan sonra bizi silahsız bırakırlar. Daha sonra Antep, Fransızlar tarafından işgal edilir ama bu işgalden önce Son Başbuğumuz Atatürk, Kilis’te ileri gelenlerle konuşurken Antep’i İngilizlerin işgal edeceğini söyler ve daha sonra buraya 4 bin tane silah gönderir. Ondan sonra bu silahlarla Antep mücadele ederek önce Fransızlardan burayı kurtarır. Bugün de yine aynı senaryolar devam ediyor. Bugün 2,5 milyon Suriyelinin içerisinde 400 bin tane Ermenilerin 1921’de gidenlerin torunları dönmüş gelmişler ve buradan toprak talep ediyorlar. Bunlar için kitaplar yazılıyor. Ermenileri öven kitaplar çeşitli belediyeler tarafından bastırılıyor. Aynı kaderi yaşıyoruz. Ama o gün geçmişte bu mücadeleyi verenlerin torunları olarak biz aynı mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

“YA DEVLET ATATÜRKLEŞECEK, YA ATATÜRKLER DEVLETLEŞECEK” sloganı ile İzmir’de yakılan ilk ocağın ateşi ile yola çıkan Atatürk - Atabey19 Türk Ocakları Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci de konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

KAHVECİ: ATATÜRK, GAZİ ÜNVANINI ANTEP’TEN SONRA ALMIŞTIR!

“Antep nedir sorusunun cevabı: 8 Şubat 1921 TBMM Başkanı, Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün önerisiyle henüz Kurtuluş Savaşı bitmemişken Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Gazi ünvanını Antep’e vermiştir. Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk, Gazi ünvanını Antep’ten sonra almıştır ve Antep nüfusuna kaydedilmiştir. Tabi ki bütün Kuvâ-yi Milliye şehitlerimizi, bütün Türkiye Cumhuriyetimizin ve bundan önceki devlet hayatımızın devam eden binlerce yıllık sürecinde kaybettiğimiz bütün Atalarımızı minnetle anmaktan başka bir çaresizlik içerisinde kıvranan Türk milletinin bir toplum olmadığını Dünyanın en büyük ırkı olduğunu, isterlerse bize faşist desinler Başbuğ Timur’un söylediği gibi ‘Biz ki Milletlerin en kadimi, kadim Türk milletinin Emir-i Emir Timur başbuğ ünvanıyla bu savaşları kazandık’ sözünde belirtilen en kadim Türk milletinin bir parçası olma şerefine nail olmuş Mustafa Kemal Atatürk’ün de’Hayatta yegane varlığım ve servetim Türk olarak doğmamdır’ demiştir. Zaten Türk olmak kendi başına bir yüceliktir. Fakat biz bu şerefi tahmin ediyorum 80 senedir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak ve aynı şekilde Batı Hunları diye tabir edilen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Son Başbuğu Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün dışında devlet kuramamış son yüz yıldaki diğer Türk liderlerimizin de hayata veda etmesiyle bağımsızlığını kaybetmiş Doğu Hunlarının da bütün gözü burada kalmıştır. Dolayısıyla bütün Türk dünyasının gözü Ankara’dadır, Türkiye’dedir” ifadelerini kullandı.

Kahveci, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Türk milleti, Türk çocukları çöllerde kimse için ölmeyecek. Gaziantep’te 6 polisimiz şehit oldu. Son bir ayda 20 polisimiz intihar etti. Türkiye’de bir beyin çöküşü yaşanıyor. Beyin çöküşü insanlığımızdan çıkmaya başladığımızı, psikolojimiz ve ruhumuzun bozulduğu anlamına gelmektedir. Her ev bir ocak, her ev bir eğitim yuvası, her ev bir kale ve her Türk bir devlettir. Hepiniz bir devlet gibi olacaksınız. Her Türk’ün kapısında Türk Devleti olmak zorundadır. Ankara yoksa Türkiye Cumhuriyeti yoksa herkesin bir devleti olsun ve herkes Atatürk olsun. Bakın ne oluyor?” Açılış konuşmalarının ardından Genel Başkan Kahveci, Gaziantep İl Beyi Mete Büyükmurat’a mazbatasını verdi. bülten


Haber Merkezi
21.06.2021

Yorum yap

Diğer Haberler