Avrupa neden olmasın

Sozunun ilk yarısında liderliğe kadar yükselen ancak kısa bir düşüş yaşadıktan sonra ilk 5 potasından çıkan Gaziantep Futbol Kulübü'nü yeniden Avrupa heyecanı sardı.
Avrupa neden olmasın

Son olarak önceki gün evinde ligde kalma savaşı veren Başakşehir'i 2-0 yenen Gaziantep FK, puanını 50'ye çıkardı ve 4. sıradaki Trabzonspor ile puan farkını 7'ye düşürdü. Karadeniz temsilcisininde son hatalarda düşüşe geçmesi ve rakiplerininde puan kaybettiği haftada arakadi makası kapatan Gaziantep FK'yı Avrupa heyecanı sardı.

ALINMAMIŞ 27 PUAN VAR

Gaziantep FK, 4. sırada yer alan Trabzonspor'a karşı önemli avantajı bulunuyor. Karadeniz ekibinin bir maç fazlası bulunurken 39. haftayı bay geçecek olması nedeniyle ligde 8 maçı kaldı. Kırmızı-Siyahlı takımın ise ligde 9 maçı kalırken eline geçen bu fırsatı iyi kullanıp kalan maçlardan iyi sonuçlar alarak Gaziantep'in uzun yıllar sonra Avrupa arenasında temsil etmiş olacak..

FENERBAHÇE MAÇI KRİTİK

Gaziantep FK'nın ligdeki en kritik maçlarından birisi de Pazartesi akşamı oynanacak Fenerbahçe karşılaması... Kırmızı-Siyahlılar Malatya deplasmanında 2 puan bırakan Fenerbahçe İstanbul'da Pazartesi akşam saat 19.00'da karşı karşıya gelecek.. Şampiyonluk yarışından kopmak istemeyen sarı-lacivertli takımla deplasmanda karşılaşacak olan Gaziantep FK, Avrupa hedefi için mutlak puanla dönmenin hesaplarını yapıyor. Bu maçtan alınan puan kırmızı-siyahlıların işini daha da kolaylaştıracak ve önüne emin adımlarla devam edecek. Eyup Özkan


Haber Merkezi
9.04.2021


Yorum yap

Diğer Haberler