Başkanlardan şehir turu

Başkanlardan şehir turu

Gaziantep’te düzenlenen CHP Belediye Başkanları Çalıştayı'na katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gaziler Caddesi’nde,  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Karagöz Caddesi’nde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise Araban ev Yavuzeli ilçelerinde vatandaşların sevgi seliyle karşılandı. İmamoğlu'nu, Yavaş’ı ve Karalar’ı görmek ve fotoğraf çektirmek isteyenler kalabalık oluşturdu. İmamoğlu, Gaziler Caddesi’ndeki kalabalıktan dolayı esnafı ziyaret edemeyerek programını yarıda kesmek zorunda kaldı.

Cumhuriyet Halk Partili (CHP) 190 Belediye Başkanı, 'Belediye Başkanları Çalıştayı'na katılmak üzere Gaziantep’e geldi. Belediye Başkanları Çalıştayı’nın ilk gününde Gaziantep’in 9 ilçesine çıkarma yaptı.  Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gaziler Caddesi’nde,  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Karagöz Caddesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. esnafı ziyaret ettiler.  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise Araban ev Yavuzeli ilçelerin esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

İMAMOĞLU PROGRAMINI YARIM KESTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gaziler Caddesi’nde esnafı ziyaret edip, sorunları dinlemek istedi. Ekrem İmamoğlu,  otobüsten iner inmez caddede kalabalık oluştu. Sadece 4 esnafı ziyaret edebilen İmamoğlu, yoğunluktan ve kalabalıktan dolayı programını yarıda kesip, vatandaşlara otobüsten seslendi. İmamoğlu, “Yoğun bir ilgi ile karşılaştık. Allah hepinizden razı olsun. Bu şartlarda esnafı ziyaret edebilmemiz imkansız. Gaziantepliler  bize sevgilerini gösterdi. Bizde Gaziantep’i çok seviyoruz” dedi. İmamoğlu daha sonra otobüsle şehir turu yaparak vatandaşları selamladı.

YAVAŞ’A SEVGİ SELİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Karagöz Caddesi’nde vatandaş ve esnafla bir araya geldi. Gaziantepli esnafın yoğun ilgisi ile karşılaşan Yavaş, Gaziantep’e hayran kaldığını belirtti. 3 gün boyunca Gaziantep’i daha yakından tanıma fırsatı bulacağını kaydeden Yavaş, cadde esnafını tek tek ziyaret ederek, vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirdi. Mansur Yavaş, esnaf ziyareti sonrasında Tarihi Tahmis Kahvesi’ni ziyaret ederek dinlendi.

KARALAR VATANDAŞLA DERTLEŞTİ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Gaziantep’in Araban ve Yavuzeli  ilçelerinde çeşitli ziyaretlerde bulunarak, vatandaşlarla bir araya geldi. Gazianteplilerin sevgi seliyle karşılaşan Karalar, Adanalıların selamını kente getirdiğini söyledi. Karalar, beraberinde CHP Gaziantep Eski İl Başkanı Ali Peri ve 23 belediye başkanıyla Araban ve Yavuzeli ilçelerinde esnafla ve vatandaşlarla bir araya gelerek dertleşti.

 


Mehmet Torun
18.06.2021


Yorum yap

Diğer Haberler