Böyle maçları seviyorum

Böyle maçları seviyorum

Süper Lig'in 29. haftasında Cumartesi günü saat 19.00'da Beşiktaş'a konuk olacak Gaziantep Futbol Kulübü'nde teknik direktör Ricardo Sa Pinto, böyle maçları sevdiğini ve futbolcuları motive etmenin daha kolay olduğunu söyledi.

Gençlerbirliği karşısında 10 kişi kalmalarına rağmen iyi bir karakter örneği gösterdiklerini belirten Portekizli teknik adam, oyuncularını tebrik etti. Pinto, Cumartesi günü oynayacakları Beşiktaş maçının ise zorlu geçeceğini belirterek, siyah-beyazlı ekibi Türkiye'nin en iyi takımı olarak gördüğünü ifade etti.  Portekizli teknik adam, takımının antrenmanı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunurken, Gençlerbirliği karşısında kendileri adına çok önemli bir galibiyet elde ettiklerini aktardı.

 

MAÇA İYİ BAŞLAYAMADIK

Rakiplerinin Gaziantep'e 1 puan için geldiğini ve ligdeki tüm takımların birbirini yenebileceğini ifade eden Pinto, "Dürüst olmak gerekirse Gençlerbirliği maçına iyi başlayamadık. İkinci yarıda daha konsantre oynadık ve yapmamız gerekenleri yaptık. Takım olarak kazanmak için çok istekliydik. Başarılı da olduk."

10 KİŞİ KALMAMIZA RAĞMEN İYİ MÜCADELE ETTİK

Gençlerbirliği maçında kırmızı kart gören Mirallas'ın yaptığı hareketin kendisine yakışmadığını ancak tecrübeli oyuncunun maçtan sonra gelip herkesten özür dilediğini anlatan Pinto, "Mirallas gibi oyuncunun o hareketi yapmaması gerekirdi. Zaten kendisi de üzüldü ve yaptığının yanlış olduğunu düşünerek geldi takım arkadaşlarından ve kulüpten özür diledi. Sahada 10 kişi kalmamıza rağmen iyi mücadele ettik. Sahadaki duruşumuz beni çok memnun etti. Umarım bu maçtan bir ders alırız ve pozitif oyunu karşılaşmanın geneline yayarız. İlk yarıdaki kötü başlangıcı hata olarak görüp, bundan ders çıkaracağız."

ORAYA PUANLAR İÇİN GİDECEĞİZ

Portekizli teknik adam, ligin ilk yarısında Gaziantep'in üst sıralardaki takımları yendiğinin hatırlatılması üzerine, şunları kaydetti: "Oraya puanlar almak için gideceğiz. Şimdi şartlar daha farklı aslında. Üst üste maçlar oynanıyor. Her şeye rağmen puan veya puanlar almak istiyoruz. Beşiktaş da ilk yarıdaki Beşiktaş değil. Daha güçlü ve daha fazla seçeneği olan bir takım. Rakibimiz maça iyi başlamak isteyecektir. Bizim de mütevazı şekilde oynamamız gerekiyor. Kazanmaya çalışacağız. Büyük takımlar da hatalar yapabiliyor. Biz de Beşiktaş'ın hatasını değerlendirip, kazanmak istiyoruz."

BEŞİKTAŞ ÇOK İYİ TAKIM

Cumartesi günü oynayacakları Beşiktaş'ın çok iyi takım olduğunu belirten Pinto; "Bunu yaparken hem hırslı hem de istekli olmamız lazım. Aslında ben bu tarz maçları daha çok seviyorum. Çünkü oyuncuları motive etmek daha kolay oluyor.Öğrendiklerimizle Beşiktaş maçında da iyi sonuç elde edebiliriz. Bunu istiyoruz. Bana göre şu an Türkiye'nin en iyi takımı Beşiktaş" diye konuştu. Eyup Özkan

 

 

 

 


Haber Merkezi
4.03.2021


Yorum yap

Diğer Haberler