Bu Kararla Yeni 15 Temmuzların Önü Açılmıştır!

Bu Ülkeyi Kimse Cemaat ve Tarikatlara Teslim Etmeyecektir!
Bu Kararla Yeni 15 Temmuzların Önü Açılmıştır!

“TSK Yönetmeliğinin bu şekilde değiştirilmesi ülkemizin ulusal güvenliğini iç ve dış tehditlere karşı açık hedef haline getirmek demektir!”

Milli Savunma Komisyonu Üyesi CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, Harp Okulu ile astsubay meslek yüksek okullarına öğrenci alımına ilişkin yapılan yönetmelik değişikliğiyle, koşullarda ‘irticai faaliyete karışmamış olmak’ şartının kaldırıldığı iddialarıyla ilgili çok sert konuştu.

Konuyla ilgili öneli değerlendirmelerde bulunan Yılmazkaya, “TSK’yı cemaat ve tarikat yapılanmalarından koruyan bu kelimeler neden sizi rahatsız etti de yönetmeliği değiştirme gereği hissettiniz?

Çok merak ediyorum!

Amacınız orduyu ve ülkeyi cemaat ve tarikatlara teslim etmek mi?” diye Hükümete eleştirilerde bulundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) subay ve astsubay yetiştiren Harp Okulları ile Astsubay Yüksekokulları’na giriş şartlarında dikkat çeken değişiklikle; Önceki yönetmelikte Harp Okulları ile Astsubay Yüksekokulları’na giriş şartları arasında bulunan “irticai ve bölücü görüşleri benimsememiş veya bu faaliyetlere karışmamış olmak” hükmü kaldırıldı. Bunun yerine harp okullarına giriş için “terör örgütlerine veya milli güvenliğe karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen gruplara üyelik, iltisak ya da irtibatı bulunmamak” şartı getirildi.

Orduyu Cemaatlere Açan Hükümet 15 Temmuz’dan Ders Almamış!

Bu yönetmelik değişikliğiyle ilgili değerlendirmede bulunan Yılmazkaya, “Dış ve iç saldırılara karşı ülkemizin emniyet mekanizması olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin ayarlarıyla oynanarak her türlü cemaat ve tarikat yapılanmalarının önü açılmıştır.

Maalesef ki; ne AKP Hükümetinin nede MS Bakanının 15 Temmuz’dan ders çıkarmadığı görülmektedir. Görünen o ki bu değişiklikle TSK’nın hücrelerine cemaat ve tarikatların yerleşmesi için gerekli düzenlemeleri yapmaktan geri durmayan bir zihniyet var” ifadelerini kullandı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın "Hazırlıklarımızı tamamlamamız 19 yıl sürdü ve asıl şimdi başlıyoruz" sözlerini hatırlatan Yılmazkaya, “AKP bu ülkeyi babasının malı zannediyor. 19 yıllık iktidarında ülkenin devlet yapısını bozdu, medyayı ele geçirdi, orduyu-yargıyı tamamen kendine göre dizayn etti. Bu gidişat hiç iyi değil. İranlı aydınlar bizleri devamlı uyarıyordu; “yavaş yavaş İran’a dönüyorsunuz” diye. AKP’nin 19 yıllık hazırlığı, Erdoğan’ının tek adamlık saltanatını sağlamlaştırarak Türkiye’yi 100 yıllık cumhuriyet kazanımlarından koparmak. Ama Kuva-yi Milliye ruhuyla kurulmuş olan Cumhuriyet Halk Partisi ve cumhuriyet sevdalısı milyonlarca insan buna asla müsaade etmeyecektir. Bu Ülkeyi kimse cemaat ve tarikatlara teslim etmeyecektir” ifadelerini kullandı. BÜLTEN

 

 


Haber Merkezi
26.03.2021


Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler