Çeled Uşaglar’dan yepyeni komedi!

Çeled Uşaglar Tiyatro Okulu Genel Sanat Yönetmeni Orhan Uslu ve Çeled Uşaglar Tiyatro Okulu ekibinden uzun bir aradan sonra yepyeni oyun müjdesi geldi.
Çeled Uşaglar’dan yepyeni komedi!

 Uslu, “Gıranavirüs adında hazırlamış olduğumuz tiyatro oyunumuzu çok yakında siz değerli seyircilerimize sergilemekten mutluluk duyacağız. Sanatı çok özledik, tiyatroyu çok özledik ama hepsinden önemlisi sanatın olmazsa olmazı seyircilerimizi çok özledik. Kucaklaşacağımız gün çok yakındır, çok ama çok heyecanlıyız” dedi.

Pandemi  döneminde çektiği kısa videolarla farkındalık yaratıp, temizlik, mesafe ve maske konularına vurgu yapan, çektiği videolarla milyonlara ulaşan Sanatçı Orhan Uslu, yeni oyunuyla sahnelere yeniden dönüyor.

TİYATROYA HASRET KALDIK

Sanatçı Orhan Uslu; Pandemi ve yasaklar sebebiyle seyirciye hasret kaldıklarını belirterek şunları söyledi: “Koronavirüsle mücadele aşamasında tiyatroya hasret kaldık. Tiyatro ve sinema ülkemizin en önemli kültür ve sanat aktiviteleridir. Bu mihenk taşları olmadığı için evlerde hapsolarak sosyal hayatı ve günlük yaşamı unutur hale geldik. Halkımızın hayatta kalma mücadelesi ve para kazanma telaşı bize derin yaralar açmıştır. Umuyoruz ki, bir nebze de olsa o eski yaşamımıza dönmek adına çabamız değerli seyircilerimize umut ve ışık olacaktır. 12 Yıldır aktif olarak sergilediğimiz 800’den fazla tiyatro oyunumuz ve 11 binden fazla eğitim verdiğimiz tiyatro aşkıyla tutuşan öğrencilerimiz ve salonları tıka basa dolduran seyircilerimiz bizi onura eden en önemli motivasyon kaynağımızdır.”

SANATI VE TİYATROYU ÇOK ÖZLEDİK

“Gıranavirüs” adında hazırlamış oldukları  tiyatro oyunuyla yeniden sahnelere döneceklerini müjdeleyen Uslu, “Vefat eden hastalarımıza ve ailelerine başsağlığı, hastanelerde veya evinde korona mücadelesi veren herkese de acil şifalar diliyorum. Umuyoruz ki bu virüs bir an önce ülkemizi ve dünya’yı terk edecek. Ama açtığı yaralar ancak kültür ve sanat ile kabuk bağlayacağı için; vakit kaybetmeden canla başla sizler için geceli gündüzlü çalışıyoruz. Gıranavirüs adında hazırlamış olduğumuz tiyatro oyunumuzu çok yakında siz değerli seyircilerimize sergilemekten mutluluk duyacağız. Sanatı çok özledik, tiyatroyu çok özledik ama hepsinden önemlisi sanatın olmazsa olmazı seyircilerimizi çok özledik. Kucaklaşacağımız gün çok yakındır, çok ama çok heyecanlıyız” dedi.

YENİ SİNEMA FİLMİ YOLDA…

Çeled Uşaglar Tiyatro Okulu olarak 3’üncü sinema filmi için hazırlıklarının başladığını da vurgulayan Orhan Uslu, “Türk sinema kuşağında yeni bir soluk getirip, komedi sektöründe harika bir eser hazırlıyoruz. Şimdiye kadar sahnelediğimiz  tüm oyunları da kitap haline getirdik. Gaziantep ve Gaziantep’in güzel yürekli insanları için gece-gündüz var gücümüzle çalışacağız”  ifadelerini kullandı.

 


Mehmet Torun
14.06.2021


Yorum yap

Diğer Haberler