Gaziantep’e 41 hekim ataması yapılacak

Gaziantep’e 41 hekim ataması yapılacak

Koronavirüs Salgınının derinden sarstığı Gaziantep’te, hekim sayısındaki yetersizlik yıllardır tartışılıyor. Kent genelinde görev alan hekim sayısının artırılması için yapılan çalışmalar neticesinde Sağlık Bakanlığı tarafından Gaziantep’e 41 hekim ataması yapılacak.

Türkiye’nin en büyük kentleri arasında yer alan Gaziantep’te, Covid-19 Salgını ile birlikte hekim açığı iyiden iyiye hissedilmeye başlandı. Salgın sürecinde çok sayıda hekimin istifası ile kamuda hekim sıkıntısı yaşanırken, Sağlık Bakanlığı tarafından kente 41 hekimin atanacağını duyuruldu.

41 YENİ HEKİM ATANACAK

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak atamalar kapsamında, Acil Tıp, Adli Tıp, Aile Hekimi, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Gastroentrolojik Cerrahisi, Göğüs Cerrahisi, Halk Sağlığı, İç Hastalıklar, İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları, İş ve Meslek Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Perinatoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Tıbbi Onkoloji, Tıbbi Patoloji ve Pratisyen olmak  üzere 41 hekimin ataması yapılacak.

“HER ŞEYİN BAŞI SAĞLIK”

Atama kararını değerlendiren AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, “Her şeyin başı sağlık. Sağlık Bakanlığı  tarafından Gaziantep’e 41 yeni doktor ataması yapılıyor. Hep birlikte sağlıklı ve huzurlu günlere. Hayırlı olsun, sağlık olsun” ifadelerini kullandı.

“30 ARALIK TARİHİNDE KURA ÇEKİLECEK”

Doktor atamasını sosyal medya hesabından duyuran Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, “30 Aralık 2020 tarihinde çekilecek 96. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası ile Gaziantep'e 41 doktor ataması yapılacaktır. Hayırlı olsun” dedi.


İŞTE ATAMA YAPILACAK HASTANELERİN LİSTESİ


Haber Merkezi
24.12.2020


Yorum yap

Diğer Haberler