Hatipoğlu’ndan 29 Ekim Mesajı

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Cumhuriyetinin kuruluşunun 98. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Hatipoğlu’ndan 29 Ekim Mesajı

Hatipoğlu, “Tarihi şanlı zaferlerle dolu olan milletimizin onurlu ve haklı mücadelesinin ürünü olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıldönümünü coşkuyla kutluyoruz” dedi.


Birinci Dünya Savaşı'nın ardından Anadolu topraklarının büyük kısmının emperyalist devletler tarafından işgal edildiğini hatırlatan Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Millet olarak bir Cumhuriyet Bayramını daha coşku ile kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu nedenle Cumhuriyetimize ve kazanımlarına sahip çıkmak herkesin görevidir. Milletimizin her ferdinin bu görevi yerine getirerek Cumhuriyetimizin ebediyen yaşayacağına olan inancımız tamdır. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıldönümünü kutlarken, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz silah arkadaşları olmak üzere, vatan savunmasında canlarını hiçe saymış şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, bütün milletimizin Cumhuriyet bayramını kutluyoruz." Dedi.


Haber Merkezi
27.10.2021


Yorum yap

Diğer Haberler