Önlenemeyen artış

Gaziantep’te vaka artış hızı aşılamada Mavi kategoriye geçiş ile birlikte bir miktar da olsa azaldı.
Önlenemeyen artış

1 Temmuz’da başlayan Normalleşme Öncesi 100 bin kişide görülen vaka oranının 21’lerde olduğu Gaziantep’te 4-10 Eylül tarihlerini kapsayan İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı’nda 235,87’ye yükseldi. 

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 4-10 Eylül tarihlerini kapsayan İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı’nı paylaştı. Bakan Koca tarafından yapılan paylaşımda, “4-10 Eylül arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre En Çok Artan 10 İlimiz: Kilis, Erzincan, Malatya, Karabük, Kastamonu, Erzurum, Adıyaman, Kayseri, Tokat, Sinop! Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız” ifadeleri yer aldı.

Türkiye’de Korona Virüs Salgını ile mücadelede 18 aydan bu yana devam ediyor. 1 Temmuz tarihinde başlayan Normalleşme Dönemi ile birlikte yeniden artış gösteren vaka oranları sonrası, ölüm oranları 300’lere dayandı. Aşı uygulamalarına rağmen, hastalığın sürekli olarak mutasyona uğraması sonucu yükselen vaka oranlarının kış aylarında daha korkunç bir hale bürünmesinden endişe duyuluyor.

BAKAN KOCA, VAKA ORANI EN ÇOK ARTAN İLLERİ AÇIKLADI 

Tüm bu endişeler sürerken Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 4-10 Eylül tarihlerini kapsayan İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı’nı paylaştı. Bakan Koca tarafından yapılan paylaşımda, “4-10 Eylül arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre En Çok Artan 10 İlimiz: Kilis, Erzincan, Malatya, Karabük, Kastamonu, Erzurum, Adıyaman, Kayseri, Tokat, Sinop! Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız” ifadeleri yer aldı.

100 BİN KİŞİDEN 235’İ SALGINA YAKALANDI!

Gaziantep’te vaka artış hızı aşılamada Mavi kategoriye geçiş ile birlikte bir miktar da olsa azaldı. 1 Temmuz’da başlayan Normalleşme Öncesi 100 bin kişide görülen vaka oranının 21’lerde olduğu Gaziantep’te 4-10 Eylül tarihlerini kapsayan İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı’nda 235,87’ye yükseldi. Söz konusu yükseliş ile birlikte kentte son iki aylık dönemde vaka oranlarındaki artış yüzde 200’ü aştı.  Mehmet TORUN


Haber Merkezi
16.09.2021


Yorum yap

Diğer Haberler