Tayyar’dan ‘sivil’ ziyaret

AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan ile bir araya geldi.
Tayyar’dan ‘sivil’ ziyaret

Bakan Elvan’ın anlık davetine markette hazırlıksız yakalanan Tayyar, sivil kıyafetle Bakan Elvan’ı ziyaret etti. Görüşmede Gaziantep yatırımları ve ülke gündemine ilişkin konular konuşuldu.

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Şamil Tayyar, önceki Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan’la bir araya geldi. Samimi ortamda gerçekleşen buluşma, alışılagelmiş bakanlık ziyaretlerinden farklı oldu.

Gaziantep sorunlarını sık sık Ankara’ya taşıyarak ilgili bakanlara ileten Tayyar, bu kez ziyaretini sivil olarak gerçekleştirdi. Markette alışveriş yaparken Bakan Elvan’dan kahve daveti alan Tayyar, Elvan’ın ısrarıyla tişörtle gitti. Samimi ortamda gerçekleşen ziyarette Bakan Elvan da ceket ve kravatını çıkararak Tayyar’la uzun bir süre sohbet etti.

Sosyal medyada büyük beğeni alan ve siyasette uzun yıllardır hasret kalınan samimi buluşma çokça konuşuldu. İkilinin buluşmasında Gaziantep yatırımları ve ülke gündemi ilişkin konular konuşuldu.

Tayyar, ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından bir fotoğraf paylaşarak, şu notu düştü: Telefonda Lütfü Elvan bakanımızla konuşurken ‘atla gel başkanım, kahve ikram edeyim’ dedi. Davete markette hazırlıksız yakalanınca ziyaretimiz haliyle ‘sivil’ oldu. Bakanımız da ceket ve kravatı atıp şartları eşitledi. Tevazu.. Son yıllarda ne özlemişiz.”


Barış Kaya
25.08.2021


Yorum yap

Diğer Haberler