Türk-Kürt kardeştir

Türk-Kürt kardeştir

Konya'da yaşanan ve 7 kişinin öldürüldüğü vahşi katliamın ardından, CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, sağduyunun hakim olduğu bir açıklama yayınladı. Türk ve Kürt'ün kardeş olduğunu açıklayan Yılmazkaya, "Bu topraklarda bugüne kadar kardeşçe yaşadık, bundan sonra da kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz" dedi. 

CHP'li Bayram Yılmazkaya, yaptığı açıklamada, " Konya’da vahşice katledilen kardeşlerimizin acısı tüm Türkiye’nin acısıdır.  Anadolu topraklarında bin yıllık kardeşliğin simgesidir Kürdün-Türkün birlikteliği.  Çanakkale’de yedi düvele karşı mücadele vermiş, emperyalizme diz çöktürmüş, Türkiye Cumhuriyetini kurmuş bir kardeşliktir. Bizleri ayırma düşüncesinde olan derin yapılar olabilir, bu kardeşliğimizibozmak isteyen kötü niyetli emperyalist güçler her zaman çıkabilir, ama bizler buna asla müsaade etmeyeceğiz. Bu kadim topraklarda kardeşçe yaşadık, kardeşçe yaşayacağız" dedi.

Yılmazkaya, açıklamasını şöyle sürdürdü:  Biz biriz ve kocaman bir aileyiz… Günlerdir hepimizin kanını donduran bir vahşet yaşandı Konya’da! Konya’nın Meram İlçesinde vahşice katledilen kardeşlerimizin acısı tüm Türkiye’yi sardı, hepimizin acısı oldu! Hepimizin yüreği parçalandı! Bu katliamın bizlerde sonuna kadar takipçisiyiz. Ve lanetliyoruz… Hayatlarını kaybeden Yaşar Dedeoğlu, Barış Dedeoğlu, Serpil Dedeoğlu, Serap Dedeoğlu, İpek Dedeoğlu, Metin Dedeoğlu ve Sibel Dedeoğlu’na Allah’tan rahmet, tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyorum." Barış Kaya


Haber Merkezi
2.08.2021


Yorum yap

Diğer Haberler