Yüzlerce insanı zehirleyecekti!

Kaçak alkol üretimi yapan şüpheli yakalanmasaydı yüzlerce insanın ölümüne sebep olacaktı
Yüzlerce insanı zehirleyecekti!

Bursa’da önceki gün yaşanan ve 3 kişinin yaşamını yitirdiği sahte içki olayının ardından Gaziantep Emniyeti harekete geçti. Gaziantep’te sahte içki imal edip, yılbaşında piyasaya sürmeye hazırlanan bir kişi düzenlenen operasyonda 356 kilo 800 gram sahte içki ve alkolle yakalandı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Yavuzeli İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, sahte içki imal edip sattığı belirlenen bir şahsı takibe aldı. Yapılan takipler sonucu Fevzi Çakmak Mahallesi’nde büfe işleten şahsın ikametinde kaçak alkol ürettiği ve ürettiği kaçak alkolü iş yeri önünde park ettiği aracından ve kendi özel müşterilerine de evinden satış yaptığını belirleyen ekipler operasyon için düğmeyen bastı. Harekete geçen polis ekipleri şüpheli şahsın işyeri, ikameti ve aracında eş zamanlı aramalı olarak gerçekleştirdiği aramalarda 356 kilo 800 gr kaçak viski, rakı ve etil alkolü ele geçirdi. 

 Gaziantep'in Yavuzeli ilçesinde 356 kilo 800 gram sahte içki ele geçirildi. İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bulunan bir büfe sahibinin sahte alkol ürettiğini tespit etti.

174 ALO GIDA İHBAR HATTINI ARAYIN!

Ekiplerce şüpheliye ait adrese düzenlenen operasyonda, 356 kilo 800 gram sahte içki ele geçirildi, şüpheli gözaltına alındı. Şüphelinin sahte içkileri iş yerinin önüne park ettiği aracından, özel müşterilerine ise evinden sattığı belirlendi. Ekipler, vatandaşlara sahte içki konusunda uyarılarda bulunarak, şüphelenilen durumlarda "174 Alo Gıda İhbar Hattı"na ulaşılmasını istedi.

UZMANLAR UYARDI

Uzmanlar son aylarda ülke genelinde sahte içkiye bağlı ölüm vakalarına dikkat çekerek yılbaşı öncesi merdiven altı üretim yapan işletmelerden ürün satın alınmaması konusunda uyarılarda bulundu. Koku olarak her ikisinin de karakteristik alkol kokusu taşıdığını belirten uzmanlar "Bu nedenle kokudan anlaşılmıyor. Renk desek her ikisi de bildiğimiz su rengi” dedi.  Ucuz olması nedeniyle illegal üretim yapılan yerlerden satın alınan içkinin ağır sonuçları olacağını kaydeden uzmanlar,” merdiven altı işletmelerden içki alacağınıza o gün çay için ve gününüz zehir olmasın” uyarsında bulundular.

 


Mehmet Torun
18.12.2020


Yorum yap

Diğer Haberler