Erdener Karataş

Erdener Karataş

13 Kasım 2019 00:24:00

Gaziantep’te son 3 hafta; Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar…

 

Geldiği gün şu tarihi göremez dediğimiz Sumudica, 11. hafta geri kaldığında takımının başında ve performansıyla Süper Lig’de 9. sırada…

Peki daha iyisi olabilir miydi? Yoksa takım daha mı kötüye giderdi… Futbol adına sahada olumlu işler var mıydı? Yoksa ben neticeye bakarım mı denildi? Buyrun biraz konuşalım…

Çok değil, üç hafta öncesine gidiyorum. Gaziantep FK ile Alanyaspor Antep’te karşı karşıya geliyor. Alanyaspor lider ve mücadeleyi uzatma dakikalarına kadar 1-0 önde götürüyor. Uzatma dakikaları başladığı anlarda, Gaziantepli oyuncuya bir faul çalınıyor. Duran topu kullanan ev sahibi takım, Kana-Biyik’ın topa dokunuşuyla mücadeleyi 1-1’e getiriyor ve maç bu şekilde sonuçlanıyor. Ceza sahası çizgisinin hemen önünde olan pozisyona bakacak olursak, Alanyasporlu futbolcunun herhangi bir teması bulunmamakta. Ancak hakemin gözünden kaçan bu pozisyon Alanyaspor’un 2 puanını alırken, Gaziantep’e 1 puan hediye etti. Mücadele genelinde de Alanyaspor’un bariz üstünlüğü söz konusu idi.

Bir hafta sonra Gaziantep FK, bu sefer Ankara’ya, Ankaragücü deplasmanına gidiyor. İlk yarıda verilen bir penaltı sonrasında kırmızı siyahlı takım 1-0 öne geçiyor. Ancak 90 dakika geneline baktığınız da Ankaragücü’nün baskın futboluna karşı Antep temsilcisinin bir kaç kez rakip sahaya çıkıp pozisyon arayışları 90. dakikada yine bir duran toptan çözüm bularak hanesine 3 puanı getiriyor.

Ve son hafta Galatasaray…

Avrupa’dan ağır yaralı dönen, ligdeki performansı çeşitli tartışmalara neden olan yoluna yaralı devam eden aslanın en kaotik döneminde mağlup edememek, Gaziantep’te olmayan futbolun yanında şansın da yakasını bıraktığının açık göstergesi. Açık konuşmak gerekirse, bu sezon Gaziantep’i bir tek Beşiktaş maçında o kadar istekli gördüm. Ancak şu da vardı ki, o dönem Beşiktaş çok daha kötüydü. Kara Kartal uyanmaya başladığı anda sonuç neredeyse bir anda 3-3’e gelecekti. Orda dahi futbolu ve skoru yönetememe eksikliği göze çarptı.

Futbol sahada oynanan ve şansın da yanında olması gereken bir oyundur. Ancak, ne sadece futbol ne de sadece şans seni sonuca götüremez. Sadece günü kurtarır. Diyeceğim o ki; çekirge bir sıçrar, iki sıçrar, üçüncüde ele geçersin.

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları