Tekin Albayram

Tekin Albayram

27 Kasım 2021 00:16:00

KİM KIZDIRDI SENİ BENJAMİN ?

Geçeceğimiz sıkıntılı dönemden dolayı öncelikle şunu belirtmek isterim, Müslüman ve Türk olmaktan gurur duyuyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yaşamak benim için büyük bir şeref. Devletime de milletime de güveniyorum. A parti B parti diye nitelendirmekte istemiyorum. Siyasi kimlik ne olursa olsun devletimin yanındayım.

Gelelim değinmek istediğim asıl konuma...

 Ortalıkta ne savaş var, ne sel, ne deprem, ne de olumsuz bir olay...

Ben ekonomist değilim, doları veya Euro’su olan zengin birisi de değilim. Dövizden servetini 3-5’e katlayanlardan da değilim. 25 yıldan bu yana basın sektörünün çeşitli alanlarında çalışan kendi halinde biriyim.

Peki neden ABD doları sürekli artıyor.

Niçin Türk Lirasını pul etmeye çalışıyorlar.

Neden rahatsız oldunuz ey Benjamin Franklin. Çok mu üzdüler seni, çok mu canını yaktılar. 

Suriye’den mi çekilelim, Karadeniz’den mi çıkalım,  S-400’lerden mi vazgeçelim. İnsansız hava savunma araçlarını mı yapmayalım vs.. vs.. vs.. Bunlara mı kızdın.

Ne kadar olursan ol, ister 100 TL ol, isterse 1000 TL ol. Siz bizi çok iyi tanırsınız. Atalarınız dedeleriniz bizleri çok iyi bilir. Elbet bu günlerde geçecek mağlup ve mahçup olacaksınız.

 Kötü gayelerinize ulaşamayacaksınız. Türkiye çadır devleti değil bunu iyi bilin. Matematiğinizin hesaplayamayacağı kadar geçmiş tarihi var bu ülkenin. Beyninizin unutamayacağınız kadar “Efendim” dediğiniz liderleri var bu ülkenin.

Şimdi bizi Dolar’la mı yıldıracaksınız.

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları