Serdar Göçmen

Serdar Göçmen

22 Haziran 2020 02:10:00

“Travel Union” , Litvanya Bankası tarafından Elektronik Para Kurumu (EMI) lisansı Verildi

Tatilciler ve turizm endüstrisi şirketleri arasında doğrudan bir iletişim ve yerleşim kanalı sağlayan seyahatle ilgili dijital bankacılık platformu Travel Union, Litvanya Bankası tarafından Elektronik Para Kurumu (EMI) lisansı aldı.

Lisans, Seyahat Birliği'ne ön ödemeli kartlar veya elektronik cüzdanlar gibi elektronik para düzenleme, para havaleleri, ödeme işlemleri yapma, nakit para yatırma ve çekme hizmetleri sağlama, para alışverişi yapma ve Avrupa Birliği (AB) müşterileri için otomatik ödeme veya kredi transferleri yapma olanağı sağlar.

Seyahat Birliği CEO'su Raman Korneu, “EMI lisansı, Seyahat Birliği'nin dijital bankacılık platformu olarak hayata geçmesini ve turizm sektöründeki şirketlere pazarın altında ücretler ve anında yerleşimlerle tüm düzenli bankacılık hizmetlerini sunmasını sağlıyor.” Travel Union'un sağladığı olağanüstü avantaj, özel bir müşteri pazarı segmenti için yeni bir dağıtım kanalı olarak hareket etmektir. Travel Union'un seyahat promosyonlarından faydalanma konusunda kanıtlanmış ilgisi olan bireysel müşterilerdir.

Ayrıca COVID-19 sonrası bir dönemde, seyahat şirketleri #TIME sadakat puanları için son dakika fırsatları sunarak ayağa daha hızlı dönecekler.  #TIME içinde önemli teşvikler sağlayabilir ve turizme aç bir kitleye ek hizmetler sunabilirler.

Travel Union’ın perakende müşterileri, çok çeşitli bankacılık işlevleri sunan güzel tasarlanmış ve kullanımı kolay bir mobil bankacılık uygulamasından da yararlanabilir.  Bunlar, münhasır olmayan ve müşteriler tarafından kullanılamayan, uçuş, otel, eğlence ve alışveriş gibi seyahat öğelerinin ve hizmetlerinin satın alınmasında yanmayan #TIME sadakat programı puanlarında nakit para ile ödüllendirilir.

 

 Travel Union’ın dijital bankacılık uygulaması, finansal hizmetler endüstrisindeki en hızlı müşteri katılım prosedürlerinden birine sahiptir ve Android ve iOS'ta indirilebilir.

 

Turizm sektöründeki ve pazarındaki en önemli ve müşteri yararı gözeten gelişmelerden biridir. Litvanya hükümeti 2021 ve ilerisi için dijitalleşme yönünde hizmet sektöründeki E-Para ve Blockchain’e dayalı inovasyona önemli ölçüde desteklerini artıracaklarını açıkladı.

Litvanya Bankası Yönetim Kurulu Başkanı, merkez bankası dijital para birimlerinin yeni, daha verimli ve dünya çapındaki merkez bankalarından sunulduğunu belirtiyor.  Yetkililer, dağıtılmış çıkıntının (DLT) aracılara olan ihtiyacı azaltma konusunda faydalarının artacağı görüşünde.

Litvanya merkez bankası kripto para biriminin benzersiz bir 'yeni' tür merkez bankası parası olması yönünde büyük bir çaba sarf ediyor. Ve özellikle, Litvanya merkez bankası ve BIS'in görüşüne göre gerçek para olacağını ekledi. Fakat Bitcoin gibi kripto para birimleri bu kategoriye girmiyor ve giremeyecek.

 

 

Yorum yap

Yazarın Diğer Yazıları