Parfüm Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parfüm Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herkesin üzerinde taşımaktan büyük keyif aldığı bazı eşsiz kokular vardır. Farklı nota ve aralıklarla karşınıza çıkan parfümler hayalini kurduğunuz tüm kokuları size sunar. Birçok parfüm kullanıcısı için kokunun kalıcılığı, tende bıraktığı his ve daha pek çok detay büyük önem taşır. Genel olarak kişinin beklentisine göre parfüm seçiminde dikkat edilmesi gereken detaylar değişiklik gösterir.

Yeni bir parfüm alırken nelere dikkat etmeliyim diyorsanız işte cevabı;

EDP ve EDT farkını bilin

Herkes kalıcı ve eşsiz bir kokuyu üstünde taşımak ister. Bunun için parfümlerin üzerinde yer alan EDP ve EDT kavramlarının ne anlama geldiğini bilmeniz gerekir. Daha uzun süre kalıcılık sunan bir parfüm arıyorsanız üzerinde EDP yazmasına dikkat etmenizde fayda var.

Parfümü doğru yerde deneyin

Parfüm gibi yoğun kokuların içeriğini en iyi şekilde anlamak için doğru yerde denemeniz gerekir. Bu noktada başka bir koku ile karıştırmadan bileğinizde denemeniz ve belli bir süre açılmasını beklemeniz çok daha iyi olacaktır.

Kişisel özelliklerinize göre seçim yapın

Yeni bir parfüm alırken moda ya da bir başkasının kullandığı ürünleri tercih etmekten kaçının. Unutmayın ki her ten, yaş ve yaşam alışkanlıkları aynı kokuyu farklı şekilde yansıtır. Bu nedenle koku seçiminde teninize yakışan tonları deneyerek ürün seçimi yapmanız gerekir.

Mevsime göre ürün seçimi yapın

Birçok kullanıcı sevdiği bir parfümü yaz ve kış fark etmeksizin yıl boyunca kullanır. Ancak her mevsim için farklı içeriğe sahip parfümler tercih etmek gerekir. Yaz ayları için çok daha hafif ve ferah kokulardan yardım almanızda fayda var

Yaşınıza uygun kokulara yönelin

Bazı kullanıcılar sevdiği bir kokunun onun üzerinde de aynı şekilde duracağını düşünür. Ancak parfümler kişinin yaşına göre farklı kokular sunar. Bu nedenle 20 yaşındaki birinin kullandığı parfüm 40 yaşındaki biri için fazla kaçabilir. Bu noktada yaşınıza hitap eden kokulara yönelmeniz çok daha doğru olacaktır.

Herkes hayalini kurduğu parfüme en kolay şekilde ulaşmayı ister. Birden farklı markaya ev sahipliği yapan Nevçarşı AVM sayesinde aradığınız kolayca bulabilirsiniz. Merak ettiğiniz pek çok detay için https://nevcarsiuskudar.com/ adresini ziyaret edin.

- Gaziantep Pusula Gazetesi, Hayatın İçinden bölümünde yayınlandı
https://www.gazianteppusula.com/haber/10245952/parfum-secerken-dikkat-edilmesi-gerekenler