Ankasspor'a destek olalım

10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya gelen Gaziantep Ankasspor teknik direktörü Şevki Koç, takımının ilk yarıdaki durumunu ve ikinci yarı öncesi son durum değerlendirmesi yaptı. Gaziantepspor'un parlak dönemlerinde futbol oynadığını ve burada dolu, dolu günler geçirdiğinin altını çizen teknik direktör Şevki Koç, Gaziantep'in futbol şehri olduğunu ve herkesin birlik, beraberlik içinde olması gerektiğini söyledi.

ÖNEMLİ OLAN SEZONU ŞAMPİYON OLARAK BİTİRMEK

Bölgesel Amatör Ligi 3. grup 2. bölgede ilk yarıyı lider bitiren Ankasspor'da teknik direktör Şevki Koç, "Önemli olan sezonu iyi bitirebilmek. Şu anda iyi gidiyoruz, ilk yarıyı 1 puan farkla lider bitirdik ama ilk yarı lider bitirmek sizi şampiyon yapmıyor. Önemli olan sezonu lider bitirip diğer bölgeden gelecek rakiplerimizi de iyi sonuçlarla geçerek Gaziantep'i profesyonel lige taşımak istiyoruz. Gerçekten Gaziantep'in buna ihtiyacı var. Bu şehir için çok önemli"

ABDULLAH HALMAN'I TRANSFER ETTİK

İlk yarı bitiminin ardından takımdan giden ve gelenlerin olduğunu belirken Koç; "İki tane önemli oyuncumuzla yollarımızı ayırdık ama gelenlerin çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Süper Ligde, 1. ligde oynamış kendini ispatlamış bir isim Abdullah Halman'ı transfer ettik. Daha öncede bu şehirde top oynamış burayı çok iyi bilen biri. Arayışlarımız sürüyor, 2 transfer, hatta 3 transfer daha yapabiliriz. Devre arası transferleri çok iyi çıkmaya biliyor, o yüzden sıkı tutuyoruz."

HERKES BU TAKIMA DESTEK OLSUN

Genç teknik adam Şevki Koç, son olarak şunları söyledi; "Ben en güzel günleri burada geçirdim. Gaziantepspor ile birlikte UEFA kupası maçlarına çıktım. Ben daha önce yine söyledim. Gaziantep futbol şehri, buranın öyle potansiyeli var. Ama buraya geldikten sonra ne yazık ki üzülerek söylemek isterim ki şu an öyle bir ortam göremiyorum. Şehrin futbolda sözünü söyleyenler bizim yanımızda olsunlar, destek olsun, bu maddi destek değil, maçlarımıza gelerek tribünde olsunlar, onların yanımızda olduğumuzu hissedelim. Birlik ve beraberlik içinde olalım, inşallah sezon sonunda Ankasspor'u 3. lige taşımış olacağız" diye konuştu. Spor Merkezi

- Gaziantep Pusula Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gazianteppusula.com/haber/10246979/ankasspora-destek-olalim