Meteoroloji'den Uyarı Geldi! Bu Bölgede Bulunanlar Sıkı Giyinsin! Yağmur ve Fırtına Geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü geçtiğimiz gün yaptığı son hava durumu tahminlerini duyurdu. Yapılan son değerlendirmelere göre Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyılarında yağmur hakim olurken Marmara ve Kuzey Ege'de ise kuvvetli rüzgarlar sonucunda porazıon oluşması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan hava durumuna göre ülkemizin kuzeyinde parçalı ve yer yer bulutlu bir durum oluşurken, Orta ve Doğu Karadeniz kesimlerinde yağmur bekleniyor. Sinop, Tokat, Artvin, Balıkesir, Kastamonu kuzeyi ve Kırklareli bölgelerinde sağnak yağış bekleniyor. Ülkemizde yer alan diğer yerlerin ise az bulutlu olacağı tahminler arasında yer alıyor. Sabah ve gece vakitlerinde ise sis yoğunluğu olacağı Meteoroloji tarafından duyuruldu.

Hava sıcaklıklarının giderek düştüğü ülkemizin ilerleyen günlerde kuzeydoğu kesimlerinde ise 1 ile 3 derece arasında bir düşüş yaşanacağı duyuruldu. Diğer bölgelerde ise şimdilik bir değişiklik olmayacağını belirten Meteoroloji mevsim normalleri düzeyine sıcaklık değişiklikleri olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından gelen bir diğer uyarı ise sis ve pus adına oldu. Yılın bu zamanlarında yoğunlaşan sis ve pus sabah vakti veya akşam vakti araç kullananları özellikle ilgilendiriyor. Meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluklara yakalanmamak için tedbir alınması gerektiğini vurguladı.

İSTANBUL °C, 15°C: Parçalı ve çok bulutlu

ANKARA °C, 13°C: Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 21°C: Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 25°C: Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK °C, 14°C: Parçalı bulutlu

TRABZON °C, 14°C: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ERZURUM °C, 8°C: Parçalı bulutlu

DİYARBAKIR °C, 20°C: Az bulutlu ve açık

Kaynak: https://www.5nhaber.com/haber/8237192/meteoroloji-15-kasim-hava-durumunu-duyurdu-istanbullular-dikkat-etsin

- Gaziantep Pusula Gazetesi, Hayatın İçinden bölümünde yayınlandı
https://www.gazianteppusula.com/haber/10262167/meteorolojiden-uyari-geldi-bu-bolgede-bulunanlar-siki-giyinsin-yagmur-ve-firtina-geliyor