Dünya su günü “SES’SİS ZAMANLAR” sergisi ile taçlandı

22 Mart Dünya Su Günü’nün önemine dikkat çekmek için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) tarafından düzenlenen “SES’SİS ZAMANLAR” Sergisi açılış töreni, Gaziantep Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

Fotoğraf Sanatçısı Özlem Acaroğlu’nun, soyut düşşel dünyasını suyla buluşturmasının konu edildiği fotoğraf sergisinin küratörlüğünü, Hasan Kalyoncu Üniversitesi İletişim Fakültesi üstlendi. Gaziantep Sanat Merkezi'nde düzenlenen fotoğraf sergisinin kurdelesini; Gaziantep Milletvekilleri Dr. Derya Bakbak ve Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Fotoğraf Sanatçısı Özlem Acaroğlu ve GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler keserek serginin açılışını yaptı. Sergiyi gezen protokol üyeleri, Türkiye’nin neredeyse her yerinde suyu pozlayan Fotoğraf Sanatçısı Özlem Acaroğlu’nun eserlerini büyük bir hayranlıkla inceledi.

Serginin açılış töreninde kısa bir konuşma yapan Prof. Dr. Türkay Dereli, Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) olarak bilime olduğu kadar kültür ve sanata da çok önem verdiklerinin altını çizerek; “22 Mart Dünya Su Günü’nde, suyun yaşamın sürdürülebilirliği için gerekliliğini ‘ses’sis’ fotoğraflarıyla bizlere hatırlatan değerli sanatçımız Özlem Acaroğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Bu serginin hazırlanması aşamasında da Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği içinde olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu serginin küratörlüğünü yapan İletişim Fakültemize, Dekanımız Prof. Dr. Gül Rengin Küçükerdoğan’a ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyoruz” dedi.

ACAROĞLU: "NEREDEYSE TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE SUYU POZLADIM"

22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla Gaziantep’in kurtuluşunun 100’üncü yılında kendisi için çok özel olan bu sergiyi açmaktan son derece mutluluk duyduğunu ifade eden Fotoğraf sanatçısı Özlem Acaroğlu, “2000’li yılların başında analog filtrelerle bu işe başladım. Ardından dijital fotoğrafçılıkla beraber ND filtrelerin en iyi suda sonuç verdiğini tecrübe ettim. Su pozlayarak devam ettiğim bu proje, ülkemdeki su kaynaklarını görmek ve insanlara göstermem konusunda beni hep teşvik etti. Türkiye’deki bütün noktalarda neredeyse suyu pozladım. Siz de bu sergide bunları göreceksiniz” dedi.Bülten

- Gaziantep Pusula Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gazianteppusula.com/haber/10272170/dunya-su-gunu-sessis-zamanlar-sergisi-ile-taclandi