Ökkeş Eruslu, Erdoğan ile aynı masada oturdu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de, "Kuruluşundan Günümüze Milletvekilleri ve İl Başkanları Toplantısı"n eski bakan, il başkanı ve milletvekilleriyle buluştu. Toplantıda Ak Parti’nin Gaziantep Kadim İl Başkanı Ökkeş Eruslu, Erdoğan ile aynı masada oturdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bu parti sizlerin evidir. İnsan kendi evine sahip çıkmak, güçlendirmek için davet beklemez'' dedi.

GAZİANTEP’TEN YOĞUN KATILIM

Programa eski bakan ve milletvekilleriyle birlikte günümüzde bu görevleri yürütenler katıldı. Çok sayıda eski bakan ve milletvekilinin olduğu programda tanıdık simalar oldukça fazlaydı. Eski Adalet Bakanları Cemil Çiçek, Mehmet Ali Şahin'in yanı sıra Eski Meclis Başkanları Bülent Arınç ve Köksal Toptan da yemekte hazır bulundu. Programa Gaziantep’ten de yoğun katılım oldu. Gaziantep’ten mevcut milletvekillerinin yanı sıra Eski Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar, Ak Parti Gaziantep Eski İl Başkanı Ökkeş Eruslu’nun yanı sıra eski milletvekilleri Halil Mazıcıoğlu, Özlem Müftüoğlu, Mahmut Durdu, Canan Candemir Çelik de katıldı.

AK PARTİ MİLLETİN PARTİSİDİR

Programda AK Parti çatısı altında görev almış isimlere seslenen Erdoğan, kadro değişimlerinin birer bayrak yarışı olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de, "Kuruluşundan Günümüze Milletvekilleri ve İl Başkanları Toplantısı"nda konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: ''AK Parti milletin partisidir. AK Parti'yi kuran da iktidara getiren de milletimizdir. Bu parti sizlerin evidir. İnsan kendi evine sahip çıkmak, güçlendirmek için herhalde davet beklemez. Türkiye'yi küresel vesayet güçlerinin pençesinden AK Parti öncülüğünde verdiğimiz mücadele ile kurtardık. Bölgemizin ekonomik kriz ve savaşlarla yeniden şekillendirilmeye çalışıldığı dönemde birliğimiz daha güçlü olmalı. Kurdaki istikrarsızlığı kontrol altına aldık.''

PARTİDE BAYRAK DEĞİŞİMİ

AK Parti kadrolarının tüm kademeleriyle millete hizmetkar olmak için göreve talip olmuş insanlardan oluştuğunu söyleyen Erdoğan, böyle olduğu için de AK Parti'nin kadro değişimlerini bayrak yarışı olarak gördüklerini söylediklerini aktardı. Tüm parti organlarında, şehirlerine ve Türkiye'ye hizmet eden herkesin bu bayrak yarışında yer aldığına dikkati çeken Erdoğan, kendilerinin de bu davanın manevi bayrağını önceki büyüklerinden devraldıklarını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AK Parti ailesi içinde yer alan her bir kardeşimin Türkiye'nin son 20 yılında elde edilen her bir kazanımda, her bir başarıda, her bir zaferde payı vardır, katkısı vardır, rolü vardır, hakkı vardır. Partimizi medeniyetimizin, tarihimizin ve ülkemizin tüm birikimini ortaya koyan bir büyük resim olarak değerlendiriyorum. Bu resmin içinden hangi rengi, hangi motifi, hangi çizgiyi, hangi kısmı dışarıda bırakırsanız bırakın orada bir büyük eksiklik ortaya çıkar. Sözüm sizlerle birlikte ağustos ayında 21'inci yılını geride bırakacağımız AK Parti'mizin çatısı altında sorumluluk üstlenmiş tüm kardeşlerimedir." diye konuştu.

"ÜLKEYE HİZMET ETMEK SADECE UNVANLA, SADECE MAKAM MEVKİ İLE OLMAZ"

"Türkiye'nin en büyük siyasi teşekkülü, dünyanın da belki en büyük sivil toplum hareketi olan bu parti sizlerin evidir." ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "İnsan kendi evine gitmek, kendi evine sahip çıkmak, kendi evini geliştirmek, büyütmek, güçlendirmek için herhalde davet beklemez. Sadece partimizin değil, ülkemizin de en kıymetli birikimi, en önemli tecrübesi, en paha biçilmez zenginliği işte bugün buradadır. Üstelik bu değerli birikim, ülkenin ve milletin çok büyük fedakarlıklarla, çok büyük bedellerle sağladığı imkanlar, tahsis ettiği kaynaklar, ayırdığı vakitle elde edilmiştir. Ne parti olarak ne ülke olarak böylesine bir hazineye sırt çeviremeyiz, böyle bir vebalin altına giremeyiz. Hiçbir haklı, haksız gerekçe sizlerin kendinizi AK Parti'nin ve ülkenin verdiği mücadelelerin dışında tutmanızın sebebi, bahanesi olamaz. Ülkeye hizmet etmek sadece unvanla, sadece makam, mevki ile olmaz. Anadolu'yu kendimize çerisiyle, dervişiyle, ahisiyle, abdalıyla birlikte, hep birlikte vatan yaptık. Milli Mücadeleyi 'Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır' anlayışıyla kadını erkeği, her yaştan, her kökenden, her meşrepten insanımızın seferberliğiyle kazandık. Türkiye'yi küresel ve yerli vesayet güçlerinin, darbecilerin, geri kalmışlığın pençesinden AK Parti öncülüğünde verdiğimiz mücadeleyle hep birlikte kurtardık."

- Gaziantep Pusula Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gazianteppusula.com/haber/10296343/okkes-eruslu-erdogan-ile-ayni-masada-oturdu