Ahmet Kaplan'dan 25 Aralık kutlama mesajı

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Ahmet Kaplan, 25 Aralık Gaziantep'in düşman işgalinin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, Gazianteplilerin Kurtuluş Bayramını kutladı.

Anteplilerin 100 yıl önce her türlü yokluğa ve zorluğa rağmen, kendilerinden kat kat üstün olan Fransızlara karşı gerçekleştirdiği destansı mücadelenin yıldönümünü coşku ve sevinçle kutladıklarını ifade eden GAHİB Başkanı Ahmet Kaplan, "11 Ay boyunca Fransızlara karşı büyük bir kahramanlık örneği sergileyen Antepliler, düşmanın Anadolu'yu işgal ederek, vatanımızı ve hürriyetimizi elimizden almak istemesine en büyük engellerden birisi olmuşlardır. 100 yıl önce atalarımızın canları ve kanları ile yazdığı bu direniş destanı bu topraklarda yaşayan herkes için büyük bir övünç kaynağı olmuştur" diye konuştu.

Başkan Ahmet Kaplan, açıklamasına şöyle devam etti: "Gaziantep Savunması birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları ile kenetlenen bir milletin her türlü zorluğu yenebileceğinin en güzel kanıtıdır. Gaziantep Savunması, tarihin her döneminde hür ve bağımsız yaşamış milletimizin, vatan ve bayrak sevgisinin, inancın ve imanın zaferidir. Bizler halı üreticileri ve ihracatçıları olarak, atalarımızın mücadele ruhunu kendimize örnek alarak, üretim, istihdam ve ihracat alanında ülke kalkınmasına daha fazla katkı sağlamak için mücadele ediyoruz. Bu vesile ile Gazi kentimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümünü coşku ve gururla kutlarken, vatan için hayatını kaybeden tüm şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet dilerim. Ruhları şad, mekanları cennet olsun." BÜLTEN

- Gaziantep Pusula Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gazianteppusula.com/haber/10345624/ahmet-kaplandan-25-aralik-kutlama-mesaji